Rusza VI edycja edukacyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" 2019-09-09, Aktualności

Rusza VI edycja edukacyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym rusza ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Grupę PSB wspólnie z Policją oraz placówkami szkolno-przedszkolnymi w miejscowościach powiatowych i gminnych w całym kraju.

W roku ubiegłym w akcji wzięły udział 64 sklepy PSB Mrówka we współpracy z prawie 190 placówkami edukacyjnymi. Ponad 13 tys. dzieci z lokalnych przedszkoli i szkół podstawowych miało okazję zapoznać się z znakami drogowymi oraz z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię. Po szkoleniu dzieciaki otrzymały materiały odblaskowe: kamizelki, breloczki, opaski na ramię, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

W tym roku spodziewamy się jeszcze większego zaangażowania sieci PSB w edukacyjną akcję dla dzieci, która potrwa przez wrzesień i październik. Dodatkowo dzieci otrzymają plan lekcji z wizerunkiem sympatycznej Mróweczki.  

Co roku akcja spotyka się z dużym entuzjazmem zarówno ze strony szkół, przedszkoli, policji, rodziców, a zwłaszcza najmłodszych uczestników.