Biokominki a zdrowie

Witam
jestem zainteresowana zakupem biokominka, coś mniej więcej jak na zdjęciu poniżej. Wiem, że one są opalane bioetanolem. Czy ktoś wie może jaki ma to wpływ na zdrowie, czytałam gdzieś, że to dość niezdrowe, proszę o poradę...
I jeszcze jedno pytanie a propo zapachu takiego palonego etanolu(czy cokolwiek by to nie było), czy rzeczywiście jest niewyczuwalny? Nie będzie mi śmierdziało jakąś benzyną?

Załączone zdjęcia

mlw13 2011-09-27 09:21
Produkty spalania w ogóle są niezdrowe. A z tego, co widać na zdjęciu, nie ma żadnego odprowadzenia, więc wszystko zostaje w pomieszczeniu.
kika-gmail.com 2011-09-28 07:55
Znalazłem taki artykuł:
http://www.eioba.pl/a/2iq3/biokominki
Bioetanol to alkohol pochodzenia roślinnego...

Bioetanol, czyli alkohol pochodzenia roślinnego wprowadził rewolucje. W efekcie spalania takiego biopaliwa wydziela się dwutlenek węgla w ilościach porównywanych do wydzielanego przez człowieka, tak więc nie ma mowy o śmiercionośnym czadzie. Co więcej bioetanol składa się z wody, tak więc podczas spalania wydziela się para wodna, która nawilża pomieszczenie.


zenon 2011-09-28 11:58
No nie wiem. U znajomych jest taki kominek na naftę i go czuć. A w tym eko może nie czuć alkoholu, a ten składnik bio? Z czego jest produkowany?
robert.lucki-onet.pl 2011-10-05 07:51
jesli jemy sól drogową to już nic nas nie zabije
gość 178.37.173.* 2012-02-29 09:56
" robert.lucki-onet.pl " napisał/a:

No nie wiem. U znajomych jest taki kominek na naftę i go czuć. A w tym eko może nie czuć alkoholu, a ten składnik bio? Z czego jest produkowany?

witam ostatnio z mężem zakupiliśmy sobie biokominek i szczerze to oprócz zapachu ciepłego powietrza nic się z niego nie wydobywa a wygląd wieczorem super :)
przydomek bio to chyba tylko chwyt marketingowy bo czytałam że płyn jest na bazie alkoholu etylowego.
biokominek który zakupiliśmy ma jakieś specjalne palenisko z ceramiką umbria rubyfires to może dlatego nic nie czuć;)
Majka1981
gość 83.6.95.* 2012-04-26 23:30
" robert.lucki-onet.pl " napisał/a:

No nie wiem. U znajomych jest taki kominek na naftę i go czuć. A w tym eko może nie czuć alkoholu, a ten składnik bio? Z czego jest produkowany?

Po pierwsze: nafta a bioetanol to zupełnie 2 różne paliwa i inaczej się je uzyskuje. Proponuję powąchać naftę oraz powąchać bioetanol. Różnica kolosalna. Jak pachnie nafta ogólnie wiadomo. Bioetanol dla mnie osobiście pachnie jak zwykły spirytus.
Po drugie: Mam w domu lampę naftową i po odpaleniu niestety śmierdzi. Używamy jej jedynie na tarasie bo w zamkniętym pomieszczeniu nie idzie wytrzymać. Poza tym kopci. Po odpaleniu biokominka z etanolem nie ma żadnego zapachu. Jest jednak małe ale... tanie bioetanole nieokreślonej produkcji niestety są kiepsko skażone i te niektórzy czują podczas palenia. Osobiście szukałam paliwa przed budową biokominka, bo gdybym nie znalazła bezwonnego - narzeczony nie pozwoliłby na biokominek w domu. Znalazłam dwa: fanolę oraz bionlov. Te faktycznie są zupełnie bezwonne, choć nie najtańsze ok 13-14 zł/l. Podobno jeszcze eko x fire jest dobry ale nie miałam z nim do czynienia. Z biokominka może śmierdzieć, jeśli obudowa lub pojemnik na paliwo są z kiepskich materiałów (blacha, farba). Po nagrzaniu się czuć albo chemiczny zapach farby, albo taki metaliczny z blachy. Niestety kominki/wkłady z dobrej stali nie będą kosztować mało.

Bioetanol nie zawiera żadnego tajemniczego składnika bio :) Chodzi tylko o to, że w wyniku jego spalania nie powstają żadne trujące substancje. Ot całe bio :)
gość 89.79.185.* 2012-11-19 12:40
Racja - w skutku spalania biopaliwa nie powstają szkodliwe substancje, dlatego nie jest potrzebny żaden szyb wentylacyjny do tego.
budowlanka 2014-02-02 10:32