Funkcjonalny, bezpieczny i ciepły garaż

Producent: HORMANN
czerwiec 2016

Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa sprawdzi się najlepiej? Pytają inwestorzy zastanawiający się nad sposobem zamknięcia garażu. W większości sytuacji montażowych najodpowiedniejsze są bramy segmentowe. Te wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań zapewnią prawdziwy komfort i bezpieczeństwo. Takie bramy garażowe mogą też zachwycić ciekawym wzornictwem.

Hormann - Funkcjonalny, bezpieczny i ciepły garaż

Budowa domu wiąże się najczęściej z decyzją o budowie garażu. Niezależnie od tego czy będzie on usytuowany w bryle budynku, połączony z nią, czy też będzie to garaż wolnostojący – powinien być jak najbardziej funkcjonalny, bezpieczny i łatwo dostępny. Jeśli przylega do części mieszkalnej – ważne aby ograniczał stra- Funkcjonalny, bezpieczny i ciepły garaż Segmentowe bramy garażowe firmy Hörmann Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa sprawdzi się najlepiej? Pytają inwestorzy zastanawiający się nad sposobem zamknięcia garażu. W większości sytuacji montażowych najodpowiedniejsze są bramy segmentowe. Te wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań zapewnią prawdziwy komfort i bezpieczeństwo. Takie bramy garażowe mogą też zachwycić ciekawym wzornictwem. ty ciepła. Istotne jest również estetyczne wkomponowanie go w fasadę budynku. Wszystkie te zalety będzie posiadał garaż wyposażony w bramę segmentową firmy Hörmann. Ten niemiecki producent oferuje bowiem wiele innowacyjnych rozwiązań, które znacznie podnoszą użytkowe i estetyczne walory tych bram.

Funkcjonalny, bezpieczny i ciepły garaż

ThermoFrame – efektywna izolacyjność   

W garażu przylegającym do części mieszkalnej najistotniejszym jest maksymalne ograniczenie strat ciepła, które powstają podczas jego eksploatacji. 
Dlatego należy wyposażyć go w dobrze uszczelnioną bramę segmentową o współczynniku przenikania ciepła nie gorszym niż 1,3 W/(m2K). Dobrym rozwiązaniem jest brama garażowa LPU 40 firmy Hörmann zbudowana z segmentów o grubości 42 mm, wypełnionych pianką poliuretanową i wyposażona w wysokiej jakości uszczelki między segmentami oraz na łączeniu blatu bramy z posadzką i ościeżnicą. Aby jednak jeszcze poprawić izolacyjność cieplną bram segmentowych firma Hörmann skonstruowała specjalny zestaw ThermoFrame, który zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy bramy od ściany budynku. 
Składa się on ze specjalnego profilu z tworzywa sztucznego oraz dodatkowych uszczelek. Profil ten oddziela ościeżnicę bramy od ścian garażu, niwelując powstający w tym miejscu mostek termiczny, przez który wydostaje się cenna energia. Dodatkowe podwójne uszczelki wargowe umieszczone z obu stron bramy i w jej górnym obszarze poprawiają izolacyjność połączenia płyty bramy z ościeżnicą i nadprożem. Zastosowanie tego rozwiązania może zwiększyć termoizolacyjność garażowej bramy segmentowej nawet o 15%.

Hormann - Funkcjonalny, bezpieczny i ciepły garaż

Bramy garażowe znapędem BiSecur 

Energooszczędna brama segmentowa powinna być też wyposażona w możale liwie najszybszy napęd, tak by jak najmniej ciepła uciekało z garażu podczas jego otwierania i zamykania. Napędy do bram firmy Hörmann są jednak nie tylko szybkie, ale także niezwykle komfortowe i bezpieczne, działają bowiem w dwukierunkowym systemie sterowania radiowego BiSecur. Ten nowoczesny system zapewnia maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału przed skopiowaniem, działa bowiem w technologii 128 bitów. Napędy z systemem BiSecur współpracują z nadajnikiem zapewniającym bezpieczny przekaz sygnału radiowego z pilota do napędu i z napędu do pilota. To dwukierunkowe działanie umożliwia nie tylko sterowanie bramą, możale także odczyt jej statusu (otwarta/zamknięta). Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk dioda LED na nadajniku odpowiednim kolorem sygnalizuje położenie bramy. W każdej sytuacji można więc mieć pewność, że polecenie zostało wykonane, nawet wtedy, gdy brama garażowa znajduje się poza zasięgiem wzroku. A od niedawna – dzięki specjalnej bramce LAN/WLAN BiSecur z aplikacją na smartfona i tablet – kontrola i obsługa bram wyposażonych w napędy firmy Hörmann możliwa jest nawet z dowolnego miejsca na świecie.

Hormann - Funkcjonalny, bezpieczny i ciepły garaż

Automatyczne ryglowanie bramy 

Atutem garażowych bram segmentowych firmy Hörmann wyposażonych w napęd jest też ich niezawodne zabezpieczenie przed podważeniem. Podczas zamykania brama segmentowa automatycznie rygluje się bowiem w szynie napędu, co uniemożliwia jej podważenie, nawet w razie awarii zasilania.

Drzwi przejściowe w bramie 

Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania bram garażowych, firma Hörmann oferuje bramy segmentowe z drzwiami przejściowymi bez wystającego progu. Wbudowane w bramie garażowej drzwi przejściowe umożliwiają szybkie i wygodne wyprowadzanie np. rowerów i narzędzi ogrodniczych z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Niewielki płaski próg ze stali nierdzewnej – o wysokości jedynie 10 mm na środku i 5 mm na krawędziach – eliminuje ryzyko potknięcia podczas przechodzenia i ułatwia przejeżdżanie kołami.

Optymalna ochrona 

Powodem, dla którego warto wybrać bramę segmentową marki Hörmann jest też wysoka odporność na korozję. Brama ta posiada bowiem wykonaną z tworzywa sztucznego stopę ościeżnicy, która jest odporna na uszkodzenia i – w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań – trwale zabezpiecza ją przed ewentualną korozją, nawet w przypadku utrzymującej się długo wilgoci. Wysoka na 4 cm stopa całkowicie zakrywa ościeżnicę w miejscu najbardziej narażonym na powstawanie rdzy, co gwarantuje skuteczną i długotrwałą ochronę. 
Poza tym stopa ościeżnicy razem z uszczelką progową tworzy bardzo estetyczne zakończenie bramy garażowej.

Hormann - Funkcjonalny, bezpieczny i ciepły garaż
Hormann - Funkcjonalny, bezpieczny i ciepły garaż
Hormann - Funkcjonalny, bezpieczny i ciepły garaż

Nowoczesny design 

Dbałość o estetykę i harmonijny wygląd to znak rozpoznawczy firmy Hörmann. Płyta segmentowej bramy garażowej i ościeżnica, a także maskownica ościeżnicy zawsze mają ten sam rodzaj powierzchni i kolor, a odstępy między przetłoczeniami czy kasetonami są zawsze równe. Ale najważniejsza jest niezwykle szeroka oferta ciekawych, nowoczesnych wzorów, powierzchni i kolorów. Hörmann oferuje bramy segmentowe z kasetonami lub przetłoczeniami S, M i L. Nowością są eleganckie bramy z podwójnymi przetłoczeniami D i potrójnymi przetłoczeniami T. Te ostatnie opcjonalnie oferowane są z intarsjami imitującymi stal nierdzewną i drewno, umieszczonymi na całej szerokości bramy lub jej części. Wszystkie te wzory, dostępne w czterech rodzajach modnych powierzchni i wielu kolorach oraz w pięciu rodzajach oklein drewnopodobnych i okleinie Titan Metallic CH 703, pozwalają na harmonijne wkomponowanie bramy w elewację budynku.
Możliwość dopasowania do bramy garażowej drzwi wejściowych, a także drzwi bocznych do garażu dodatkowo daje możliwość stworzenia spójnej, eleganckiej całości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy ? 

+ Wieloletnia trwałość 
+ Eleganckie wzornictwo 
+ Ciepły montaż z ościeżnicą ThermoFrame 
+ Szybki, komfortowy i energooszczędny napęd 
+ Bezpieczne sterowanie ze 128-bitowym kodowaniem

Jeśli nie brama segmentowa, to jaka ?

Brama segmentowa to najpopularniejsze rozwiązanie. Tam jednak, gdzie brakuje miejsca pod sufitem, lub gdzie chcemy wykorzystać je na przechowywanie dużych przedmiotów, np. bagażników samochodowych, Hörmann oferuje bramy garażowe rolowane lub segmentowe boczne. Bramy rolowane oferowane są w wersji rolowanej do wewnątrz, jak i na zewnątrz. To drugie rozwiązanie idealnie sprawdza się w garażach o mniejszej wysokości naproża i/lub z niewielką ilością miejsca po bokach. Boczne bramy są także doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy brama stanowi jedyne wejście do garażu, a garaż służy jako miejsce przechowywania często używanych rowerów czy motocykla – posiadają bowiem funkcję drzwi przejściowych, która pozwala na częściowe ich otwarcie – np. tylko na szerokość umożliwiającą wygodne wyprowadzenie jednośladu.
Do garaży wolnostojących, tam gdzie ich usytuowanie na to pozwala, Hörmann oferuje też niedrogie bramy uchylne. 

Poprzedni

Żelowa technologia klejowa

Żelowa technologia klejowa
Następny
Płyta Kronopol OSB/3

Płyta Kronopol OSB/3