Nowy zawór DURAVALVE – gwarancja najwyższej wydajności

Producent: SOUDAL
wrzesień 2016

Profesjonalne pianki pistoletowe marki Soudal doceniane są powszechnie przez montażystów i ekipy budowlane ze względu na wysokie parametry techniczne oraz precyzję i komfort użytkowania. Innowacyjny, opracowany przez Soudal zawór Duravalve, znacznie podnosi niezawodność aplikacji, a przede wszystkim wydłuża gwarantowany termin przydatności pianki do użycia aż do 24 miesięcy. W odróżnieniu od zaworów standardowych, Duravalve jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, a także nie skleja się i nie blokuje, niezależnie od pozycji, w jakiej znajdowała się puszka pianki podczas transportu na plac budowy. Zawór pozostaje całkowicie szczelny, przez co ryzyko utraty gazu pędnego z puszki jest ograniczone do minimum.

SOUDAL - Nowy zawór DURAVALVE – gwarancja najwyższej wydajności

Pianki pistoletowe marki Soudal charakteryzują się niskoprężną formułą, krótkim czasem utwardzania, stabilnością rozmiarów oraz wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną. Są znakomicie przyczepne do większości podłoży budowlanych, w tym do cegły, betonu, kamienia, tynku, drewna, PCV i aluminium. Co więcej, ich aplikacja nie wiąże się z emisją szkodliwych dla środowiska substancji.

Pianka Soudafoam Classic Gun służy do uszczelnień przy montażu stolarki okiennej i drzwiowej, parapetów, stopni schodów, a także złączy dachowych, ściennych i stropowych. Z powodzeniem można jej użyć do łączenia i uszczelniania prefabrykowanych elementów drewnianych w konstrukcjach szkieletowych, wypełniania i wygłuszania ścian działowych oraz do izolacji termicznej dachów. Znajduje również zastosowanie przy izolacji przepustów rurowych, elementów instalacji c.o. i wodno-kanalizacyjnych.

Do prac montażowych prowadzonych w trudnych warunkach zalecana jest pianka Soudafoam Maxi Express Gun. Formuła tej pianki umożliwia aplikację i obróbkę w skrajnych warunkach klimatycznych – w bardzo wysokich (wersja letnia) lub bardzo niskich (wersja zimowa) temperaturach i ograniczonej wilgotności powietrza. Pianka szybko tworzy naskórek i utwardza się w przekroju.

Z kolei zastosowanie pianki Soudafoam Maxi Gun zapewni nam najbardziej oszczędne wykonanie uszczelnień. O jej ekonomicznych walorach decydują takie parametry, jak wydajność do 70 l, obniżona rozprężalność oraz duża gęstość.

Dzięki nowemu zaworowi Duravalve profesjonalne pianki montażowe marki Soudal posiadają stabilną, najwyższą wydajność przez cały okres ich przydatności do użycia. Ponadto Duravalve bardzo dobrze współpracuje ze standardowymi pistoletami, gwarantując precyzyjne i wygodne dozowanie pianki.

Poprzedni

Nowości rynkowe Sika

Nowości rynkowe Sika
Następny
Nowości instalacyjne firmy Wavin

Nowości instalacyjne firmy Wavin