Systemowe ocieplenie ścian – sposób na ciepłe przegrody i trwałą elewację

Zastanawiasz się, jak wykonać docieplenie domu? Skutecznym sposobem na termomodernizację budynku jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń SOLBET Termo. Wykonanie kilku warstw przy użyciu: płyt styropianowych, zapraw klejących, siatki z włókna szklanego, preparatu gruntującego oraz tynku cienkowarstwowego pozwala zredukować straty ciepła. Przeczytaj, jak poprawnie wykonać elewację krok po kroku.

Zaprawy klejące do styropianu i siatki tynkarskiej

zaprawa klejąca do styropianu
SOLBET Gabit TERMO

zobacz

zaprawa klejąca do ociepleń
SOLBET Gabit TERMO PLUS na cemencie

zobacz

zaprawa klejąca do ociepleń
SOLBET Gabit TERMO PLUS na cemencie

zobacz

Zaprawa klejąca do styropianu SOLBET Gabit Termo 1.6 zapewnia trwałe i mocne połączenie styropianu z podłożem. Służy do przyklejania płyt styropianowych w systemach ociepleń budynków nowych, jak i poddawanych termomodernizacji. Klej do styropianu może być używany do prac ociepleniowych z wykorzystaniem styropianu białego oraz grafitowego.

Zaprawy do ociepleń SOLBET Gabit Termo Plus 1.4 oraz 1.5 są przeznaczone do wykonywania warstwy zbrojonej na styropianie w systemie SOLBET Termo. Klej do zatapiania siatki Gabit Termo 1.5 na bazie cementu szarego wykorzystuje się pod tynki o ciemniejszych kolorach, natomiast klej do siatki Gabit Termo 1.4 na bazie cementu białego zalecany jest dla tynków o jasnych barwach. Obie zaprawy klejące do ociepleń posiadają w swoim składzie włókna mikrocelulozowe, zapobiegające powstawaniu rys na tynku ocieplonej elewacji. Kleje do ociepleń Gabit Termo 1.4 oraz 1.5 mogą być także wykorzystywane do przyklejania płyt styropianowych.Tynki dekoracyjne

mineralna zaprawa
SOLBET TERAZYT S
Baranek

To zaprawa tynkarska mineralna wchodząca w skład systemu ociepleń SOLBET TERMO, która zabezpiecza elementy budynku przed działaniami czynników atmosferycznych. Tynk elewacyjny „Baranek” nadaje zewnętrznym powierzchniom elegancki wygląd. Zaprawa mineralna występuje w dwóch wariantach różniących się uziarnieniem: 1,5 mm i 2 mm. Co ważne, tynk mineralny „Baranek” ma kolor biały i może być malowany różnego typu atestowanymi farbami.


zobacz

tynk akrylowy
SOLBET AKRYL

Prezentowany tynk akrylowy charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Specjalna kompozycja środków biobójczych sprawia, że tynk akrylowy elewacyjny ograniczy rozwój glonów, grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów na powierzchni elewacyjnej tynku.


zobacz

tynk silikonowo-silikatowy
SOLBET HYBRYD

Tynk silikonowo-silikatowy tworzy trwałą i odporną na uszkodzenia powłokę na warstwach zbrojonych. Gotowa masa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Tynk tworzy szczelną powłokę hydrofobową, dzięki czemu nie pęcznieje. Elewacja wykonana tynkiem silikonowo-silikatowym SOLBET Hybryd jest łatwa do utrzymania w czystości.

zobaczBezpieczeństwo naszych produktów – atesty

Znajdź najbliższy skład