Ogród w klimacie dalekiego wschodu

Moda na orient nie mija i z wnętrz przechodzi do ogrodów. Zobaczcie jak stworzyć zieloną oazę spokoju, która sprzyja relaksowi i koncentracji. Ogrody ZEN od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Są estetyczne, minimalistyczne, ale też doskonale przemyślane. Przydomowa przestrzeń zaaranżowana na japońską modłę nie tyle służy do spacerowania, co do odprężenia i medytacji - jest zatem idealnym miejscem do ucieczki przed pędem codziennego życia.

Przy urządzeniu ogrodu w dalekowschodnim stylu należy wykorzystać to, co dała nam natura. Wszelkie kamienie, suche konary, drobny, jasny piasek, nie powinno zabraknąć również wody i roślinności. Wszystkie te elementy powinny być harmonijnie wkomponowane w przestrzeń.

Harmonijna architektura

W celu oddzielenia roślinności można się posiłkować różnego rodzaju palisadami. W ofercie marki Polbruk znajdziemy dedykowaną do tego typu aranżacji palisadę ZEN. Prosta forma kolekcji o subtelnie zaokrąglonych krawędziach oraz naturalne odcienie szarości, grafitów, brązów i czerwieni będą niezwykle estetycznie oddzielać strefy ogrodu. Z palisady możemy zbudować oryginalną donicę, ale również w estetyczny sposób podkreślimy skarpy, pagórki wydobywając z krajobrazu unikatowe piękno.

Kamienne akcenty

Przy projektowaniu ścieżek w ogrodzie ZEN warto wykorzystać kolekcje, które imitują naturalny kamień. Stopnie Grando z oferty marki Polbruk wyróżniają się nieregularną, łamaną fakturą. Dzięki temu wyglądają, jak wyciosane z kamienia. 

Spójna estetyka

Aranżacja ogrodowej przestrzeni powinna być konsekwentna w każdym aspekcie. Projekt nie powinien ograniczać się tylko do ogrodu, ale również obejmować przydomowe patio czy taras. Doskonałym rozwiązanie stanowią wielkoformatowe płyty o stonowanym kolorze, takie jak kolekcja Lamell. Gładka faktura i naturalne odcienie szarości sprawiają, że kolekcja nada się idealnie nie tylko pod zabudowę tarasu, ale również będzie doskonałym wykończeniem przydomowego przestrzeni.

Z ofertą marki Polbruk z łatwością wybierzesz kolekcje, które pozwolą  na stworzenie enklawy spokoju i relaksu dla Twojej rodziny. Zobacz, zainspiruj i ciesz się pięknym, harmonijnym zakątkiem przez lata.  

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy POLBRUK S.A. POLBRUK S.A.