• Wyposażenie łazienki na rzecz czystości – płytki do łazienki i kabiny prysznicowe

  2014-08-06

  Nic tak nie razi, jak brudne pomieszczenia. Szczególnie dotkliwie odczuwamy to w łazience. Nieświeże płytki, poszarzałe fugi, niedoczyszczona kabina to efekty nie tylko naszych zaniedbań, ale również nieodpowiedniego wykończenia. Jakie wyposażenie łazienki sprzyja utrzymaniu w niej czystości?

 • Umywalki ceramiczne

  2014-08-06

  Umywalki ceramiczne są produkowane w wersji z otworem, do zamontowania baterii lub bez takiego otworu. Jego średnica określona jest normą, co pozwala na zastosowanie wielu rodzajów baterii.

 • Dom ekologiczny - jakie ściany spełniają standardy przegród ekologicznych?

  2014-08-06

  Budowa domu ekologicznego to spore wyzwanie, jednak przyniesie nam i środowisku wiele korzyści. Co kryje się pod pojęciem 'dom ekologiczny'? Jakie materiały uznaje się za przyjazne środowisku naturalnemu?

 • Remont łazienki - wybieramy sprzęty łazienkowe

  2014-08-06

  Remont łazienki najczęściej wiąże się z wymianą sprzętów łazienkowych – do remontowanego pomieszczenia, wybieramy wówczas nową wannę, sedes oraz umywalkę. Na co zwrócić uwagę, kupując sprzęty łazienkowe?

 • Tynki maszynowe – jakie tynki gipsowe można nakładać agregatem?

  2014-08-06

  Wśród popularnych tynków gipsowych, znaleźć można tynki maszynowe – nanoszone na powierzchnie ścian i sufitów specjalnym agregatem. Kiedy sprawdzi się tynk gipsowy, maszynowy? Jakie rodzaje takich tynków mamy do wyboru?

 • Renowacja starej balustrady balkonowej – czyszczenie i malowanie balustrady metalowej

  2014-08-06

  Nieodłącznym elementem balkonu jest balustrada - najczęściej żeliwna lub stalowa, pomalowana farbą. Jednak po latach stara farba łuszczy się i odstrasza. Podpowiadamy, jak łatwo można odnowić metalową konstrukcję, aby w ciepłe dni, z przyjemnością wypoczywać na balkonie.

 • Niestandardowe materiały ociepleniowe - alternatywa dla wełny i styropianu

  2014-08-06

  Wełna mineralna i styropian od zawsze ze sobą konkurują. Jednak nie tylko one sprawdzą się, jako ocieplenie ścian. Warto przyjrzeć się też innym materiałom do izolacji termicznej, może nie tak popularnym, ale tak samo dobrym. Materiały ociepleniowe – jaki mamy wybór?

 • Tynki gipsowe do wykańczania ścian i sufitów

  2014-08-06

  Tynki gipsowe, to chętnie stosowany materiał, podczas wykańczania ścian i sufitów, w domach oraz mieszkaniach. Zapewniają gładką, estetyczną powierzchnią, są też dostępne w wielu wersjach – w zależności od potrzeb inwestora. Co warto wiedzieć o tynkach gipsowych?

 • Remont mieszkania – tynki, gipsy i gładzie

  2014-08-06

  Remont mieszkania często wiąże się z odświeżeniem powierzchni ścian. W pracach wykonawczych, niezastąpione okazują się wówczas tynki, masy i gładzie szpachlowe.

 • Montaż zlewozmywaka wpuszczanego

  2014-08-06

  Zlewozmywaki wpuszczane to najczęściej wybierane rozwiązanie. Ich oferta jest bardzo bogata, a montaż zlewozmywaka nie należy do zbyt kłopotliwych – osadza się je od góry, w przygotowane wycięcie, w blacie kuchennym.

 • Farby elewacyjne z nanotechnologią - dlaczego warto je stosować ?

  2014-08-06

  Nanotechnologia, dziedzina wiedzy zajmująca się badaniem struktur materiałów na poziomie atomowym, wkracza szeroko w proces produkcji materiałów budowlanych. Systemy do wykańczania elewacji, a w nich farby elewacyjne nanotechnologiczne, są jednym z przykładów.

 • Montaż okna dachowego

  2014-08-06

  Montaż okna dachowego to zajęcie, które należy zlecić fachowcy. Warto jednak wiedzieć, jak powinien on przebiegać. Ustrzeże nas to przed ewentualnymi błędami wykonawców, które mogą mieć w następstwie negatywny wpływ na użytkowanie okien połaciowych i prowadzić do ich uszkodzenia.

 • Montaż wc kompaktu – o czym warto pamiętać?

  2014-08-06

  Kupując ceramiczny wc kompakt, należy zwrócić uwagę na rodzaj odpływu, jaki mamy zastosowany w łazience i miejsce przyłącza zasilania zbiornika na wodę. Dzięki temu, montaż wc kompaktu odbędzie się bez dodatkowych czynności, związanych z przeróbką przyłączy hydraulicznych.

 • Jak doprowadzić światło naturalne do przedpokoju?

  2014-08-06

  Kiedy remontujemy stary dom lub budujemy nowy, zadbajmy, aby do przedpokoju wpadało jak najwięcej światła naturalnego. Jak doświetlić przedpokój?

 • System rynnowy Rosa

  2014-05-19

  System rynnowa Rosa to rynna o średnicy 125 mm i rura spustowa 90 mm oraz bogaty asortyment kształtek. Rosa oferowana jest w 3 kolorach: brązowym, grafitowym i czarnym.

 • Nowe rozwiązania Paroc dla fasad otynkowanych

  2014-05-09

  Paroc udoskonalił asortyment materiałów izolacyjnych dla fasad otynkowych, aby spełniały rosnące wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków.

 • Czym otynkować ściany i sufity?

  2014-05-06

  Jaki tynk wybrać do wnętrz, gipsowy czy cementowy? Przed takim pytaniem staje każdy inwestor. Odpowiedź nie jest oczywista i zależy od indywidualnych oczekiwań i możliwości, a także od przeznaczenia konkretnych pomieszczeń.

 • Ochrona tynków elewacyjnych

  2014-05-06

  Wyprawy wierzchnie, popularnie zwane cienkowarstwowymi tynkami dekoracyjnymi, w zależności od użytego spoiwa, mają różną trwałość i podatność na zabrudzenia. Obecnie są stosowane jako wykończenie elewacji, głównie na systemach ociepleń, sporadycznie na murach jednowarstwowych, przy remontach obiektów zabytkowych lub jako dekoracyjne aplikacje we wnętrzach.

 • Dom pełen ciepła zimą, a chłodny latem dzięki właściwej izolacji

  2014-04-28

  Podobno nie ma złej pogody – jest tylko nieodpowiednia odzież. To popularne stwierdzenie możemy odnieść także do budynków. Niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych oczekujemy, że w domu będzie przyjemna, komfortowa temperatura. Osiągnięcie takiego stanu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Ze względu na to, że najwięcej ciepła w domu, ok. 30%...

 • Masy tynkarskie Farby KABE - skuteczna ochrona elewacji

  2014-04-22

  Elewacja stanowi największą zewnętrzną część budynku narażoną na bezpośrednie i długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, mechanicznych i środowiskowych. Jej wygląd oraz właściwa ochrona ścian zewnętrznych zależy w dużej mierze od rodzaju zastosowanego materiału do wykonania warstwy wykończeniowej elewacji. Wysokiej jakości masy tynkarskie Farby KABE...