• Kreisel - system izolacji łazienek Folbit - Box

  2003-01-31

  Do izolacji łazienek i innych pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci firma Kreisel proponuje gotową do użycia płynną folię Folbit. Jest to bezrozpuszalnikowa masa uszczelniająca w postaci dyspersji żywicy syntetycznej. Po wyschnieciu tworzy odporną na wodę, bezszwową izolację powłokową o dużej elastyczności, przyczepności oraz zdolności pokrywania rys...

 • Selena - silikony w 60 bazowych kolorach

  2003-01-31

  Silikony Rainbow to szeroka paleta barw silikonów o najnowocześniejszym systemie sieciowania alkoxy oraz podwyższonej ilości środków grzybobójczych. Kolory są bardzo trwałe, nie zmienieją sie i nie żółką.

 • Lentex - wykładziny elastyczne, listwy przypodłogowe i geowłókniny

  2003-01-31

  Podłogi elastyczne Lentex to najtańszy i najszybszy sposób wykończenia posadzki, jednocześnie trwały, łatwy w utrzymaniu czystości oraz możliwy do zastosowania we wszystkich pomieszczeniach w domu, nawet w kuchni, czy łazience.

 • Termo Organika - Termo Lambda - nowa era izolacji

  2003-01-31

  Produktami Termo Organiki można zaizolować cały budynek - od fundamentów aż po dach. Umożlwia to pełen wachlarz sprawdzonych produktów firmy, takich jak płyty styropianowe PS-E FS 12 i FS 15 (do izolacji w miejscach nieobciążonych bądź mało obciażonych mechanicznie) czy płyty PS-E FS 20 i S 30 (do przenoszenia większych obciążeń mechanicznych). Nowy produktem jest płyta Termo...

 • Chicago Metallic - łukowe profile przyścienne

  2003-01-31

  Chicago Metallic wychodząc naprzeciw potrzebie dodatkowych akcesoriów do zakończenia płaskiej powierzchni sufitu wokół kolumny lub ściany owalnej, wprowadza do swojej oferty na polski rynek nowe rodzaje profili przyściennych posiadjących możliwość formowania.

 • Rautaruukki - zestaw odgromowy Maxi Lighting

  2003-01-31

  Zestaw odgromowy Maxi Lighting nadaje sie do dachu o poszyciu blaszanym (blacha dachówkowa, blacha trapezowa), Zestaw składa się z linki stalowej, odpowiedniej liczby łączników dachowych, łączników do mocowania na ścianie oraz innych elementów ułatwiajacych montaż (wiertła, wkręty, nasadki, złącza krzyżowe).

 • Pol - Skone - drzwi wewnętrzlokalowe tłoczone

  2003-01-31

  Pol-Skone wytwarza drzwi tłoczone wewnątrzlokalowe w czterech rodzajach: Classic, Classic Lux, Country, składane malowane. Konstrukcja drzwi tłoczonych oparta jest na ramiaku sosnowym o przekroju 33 na 40 mm, obłożobym twardymi płytami pilśniowymi firmy Masonite.

 • Sopro - kleje do płytek ceramicznych

  2003-01-31

  W ofercie firmy Sopro można znaleźć wysokiej jakości kleje do płytek ceramicznych: zaprawę klejową wzmocnioną, elastyczną zaprawę klejową, wysoko elastyczną zaprawę klejową i elastyczną zaprawę klejową do podłóg.

 • Polcolorit - oferta płytek ceramicznych

  2003-01-31

  Firma Polcolorit produkuje bogaty asortyment płytek ceramicznych. Wyroby Polcoloritu można stosować do realizacji kompleksów łazienkowych i kuchennych oraz jako płytki podłogowe (szkliwiony gres mrozoodporny). Firma wytwarza też bogato zdobione dekoracje ścienne i podlogowe

 • Ursa - wełna nad wełnami

  2003-01-31

  Wełna mineralna z włókien szklanych Ursa produkowana jest z surowców naturalnych (piasek kwarcowy, stłuczka szklana, boraks). Wytopione na ciekłą masę, surowce te poddane są procesowi rozwłóknienia. Pojedyncze włókna są następnie spojone za pomocą żywic organicznych i utwardzeniu w piecu hartowniczym. Dzięki temu otrzymuje się produkt o włóknistej strukturze, lekki, niepalny i...

 • Rady prawnika - wolność słowa

  2002-11-30

  Nierzadko w prasie codziennej czytamy, że firma "X" źle wykonała powierzone jej zlecenie albo wręcz oszukała czy też w inny sposób niewłaściwie potraktowała swojego klienta. Praktycznie w każdym przypadku skutkiem tego typu informacji jest utrata przez dana firmę klientów, a w konsekwencji straty.

 • Podpowiedzi doradcy podatkowego - uproszczenia w rozliczaniu VAT

  2002-11-30

  Dokonana 30 sierpnia 2002 r. (Dz.U. nr 153 poz. 1272) ostatnia nowelizacjia ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. nr 11 poz. 50) wprowadziła pojęcie "małego podatnika".

 • Lafarge Nida Gips - spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych

  2002-11-30

  Spoinowanie jest jednym z najważniejszych etapów mocowania płyt gipsowo-kartonowych. Prawidłowy dobór materiałów do spoinowania oraz właściwe wykonanie gwarantują bezusterkowe użytkowanie pomieszczeń wykonanych w systemie suchej zabudowy wnętrz.

 • Stolbud Włoszczowa - jednoramowe okna i drzwi balkonowe systemu WS-6000

  2002-11-30

  Okna i drzwi balkonowe WS-6000 z Zakładu Stolarki Budowlanej STOLBUD SA Włoszczowa wykonywane są z drewna sosonowego, warstwowo klejonego na grubość. Do klejenia oraz do połączeń narożnych ram stosowany jest klej o pełnej wodoodporności oraz o zwiększonej wytrzymałości temperaturowej.

 • Bolix - kleje do ceramiki i płytek kamiennych

  2002-11-30

  Przy wykonywaniu standardowych prac polecamy bardzo ekonomiczne i sprawdzone kleje: Bolix Bonus i Bolix B.

 • Selena - silikon akrylowy

  2002-11-30

  Silikon akrylowy posiada wszelkie cechy nie tylko silikonów uniwersalnych, ale i sanitarnych, dzięki czemu znakomicie nadaje się do uszczelniania umywalek, kabin prysznicowych i wanien.

 • Velux - okna do łazienek i kuchni

  2002-11-30

  Specjalnie z myślą o pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności firma Velux - światowy lider produkujący okna do poddaszy - opracowała okna GGU 0059 do łazienek i kuchni.

 • Knauf - nowe produkty

  2002-11-30

  Istotnym uzupełnieniem oferty firmy Knauf są nowe produkty wytwarzane na bazie cementu bądź tworzywa sztucznego plus mineralnych wypełniaczy.

 • Rautaruukki - metalowy system rynnowy Maxi

  2002-11-30

  Firma Rautaruukki oferuje eleganckie, kolorowe i trwałe kompletne systemy rynnowe.

 • Pol-Skone - ościeżnice regulowane

  2002-11-30

  Kupując drzwi do domu, mieszkania, czy biura należy zawsze pamiętać o wyborze odpowiedniej ościeżnicy (futryny). Ościeżnice mogą być wykonywane z metalu, z płyty MDF lub z drewna.