• Tynki gipsowe do wykańczania ścian i sufitów

  2014-08-06

  Tynki gipsowe, to chętnie stosowany materiał, podczas wykańczania ścian i sufitów, w domach oraz mieszkaniach. Zapewniają gładką, estetyczną powierzchnią, są też dostępne w wielu wersjach – w zależności od potrzeb inwestora. Co warto wiedzieć o tynkach gipsowych?

 • Remont mieszkania – tynki, gipsy i gładzie

  2014-08-06

  Remont mieszkania często wiąże się z odświeżeniem powierzchni ścian. W pracach wykonawczych, niezastąpione okazują się wówczas tynki, masy i gładzie szpachlowe.

 • Montaż zlewozmywaka wpuszczanego

  2014-08-06

  Zlewozmywaki wpuszczane to najczęściej wybierane rozwiązanie. Ich oferta jest bardzo bogata, a montaż zlewozmywaka nie należy do zbyt kłopotliwych – osadza się je od góry, w przygotowane wycięcie, w blacie kuchennym.

 • Farby elewacyjne z nanotechnologią - dlaczego warto je stosować ?

  2014-08-06

  Nanotechnologia, dziedzina wiedzy zajmująca się badaniem struktur materiałów na poziomie atomowym, wkracza szeroko w proces produkcji materiałów budowlanych. Systemy do wykańczania elewacji, a w nich farby elewacyjne nanotechnologiczne, są jednym z przykładów.

 • Montaż okna dachowego

  2014-08-06

  Montaż okna dachowego to zajęcie, które należy zlecić fachowcy. Warto jednak wiedzieć, jak powinien on przebiegać. Ustrzeże nas to przed ewentualnymi błędami wykonawców, które mogą mieć w następstwie negatywny wpływ na użytkowanie okien połaciowych i prowadzić do ich uszkodzenia.

 • Montaż wc kompaktu – o czym warto pamiętać?

  2014-08-06

  Kupując ceramiczny wc kompakt, należy zwrócić uwagę na rodzaj odpływu, jaki mamy zastosowany w łazience i miejsce przyłącza zasilania zbiornika na wodę. Dzięki temu, montaż wc kompaktu odbędzie się bez dodatkowych czynności, związanych z przeróbką przyłączy hydraulicznych.

 • Jak doprowadzić światło naturalne do przedpokoju?

  2014-08-06

  Kiedy remontujemy stary dom lub budujemy nowy, zadbajmy, aby do przedpokoju wpadało jak najwięcej światła naturalnego. Jak doświetlić przedpokój?

 • System rynnowy Rosa

  2014-05-19

  System rynnowa Rosa to rynna o średnicy 125 mm i rura spustowa 90 mm oraz bogaty asortyment kształtek. Rosa oferowana jest w 3 kolorach: brązowym, grafitowym i czarnym.

 • Nowe rozwiązania Paroc dla fasad otynkowanych

  2014-05-09

  Paroc udoskonalił asortyment materiałów izolacyjnych dla fasad otynkowych, aby spełniały rosnące wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków.

 • Czym otynkować ściany i sufity?

  2014-05-06

  Jaki tynk wybrać do wnętrz, gipsowy czy cementowy? Przed takim pytaniem staje każdy inwestor. Odpowiedź nie jest oczywista i zależy od indywidualnych oczekiwań i możliwości, a także od przeznaczenia konkretnych pomieszczeń.

 • Ochrona tynków elewacyjnych

  2014-05-06

  Wyprawy wierzchnie, popularnie zwane cienkowarstwowymi tynkami dekoracyjnymi, w zależności od użytego spoiwa, mają różną trwałość i podatność na zabrudzenia. Obecnie są stosowane jako wykończenie elewacji, głównie na systemach ociepleń, sporadycznie na murach jednowarstwowych, przy remontach obiektów zabytkowych lub jako dekoracyjne aplikacje we wnętrzach.

 • Dom pełen ciepła zimą, a chłodny latem dzięki właściwej izolacji

  2014-04-28

  Podobno nie ma złej pogody – jest tylko nieodpowiednia odzież. To popularne stwierdzenie możemy odnieść także do budynków. Niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych oczekujemy, że w domu będzie przyjemna, komfortowa temperatura. Osiągnięcie takiego stanu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Ze względu na to, że najwięcej ciepła w domu, ok. 30%...

 • Masy tynkarskie Farby KABE - skuteczna ochrona elewacji

  2014-04-22

  Elewacja stanowi największą zewnętrzną część budynku narażoną na bezpośrednie i długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, mechanicznych i środowiskowych. Jej wygląd oraz właściwa ochrona ścian zewnętrznych zależy w dużej mierze od rodzaju zastosowanego materiału do wykonania warstwy wykończeniowej elewacji. Wysokiej jakości masy tynkarskie Farby KABE...

 • Hep₂O nowej generacji od Wavin

  2014-04-17

  System Hep₂O nowej generacji przeznaczony jest do instalacji ciepłej i zimnej wody oraz do instalacji centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego. Jest to najbardziej zaawansowany technicznie, profesjonalny system rur łączonych na wcisk wraz z szeroką gamą złączek w kolorze białym.

 • Jak zachować prywatność w gęstej zabudowie

  2014-04-15

  Choć Twój ogród jest niewielki i przylega ściśle do posesji sąsiadów, nie musisz czuć się w nim niekomfortowo. Dzięki nowatorskim przesłonom stworzysz sobie enklawę prywatności we własnym stylu.

 • H+H Panel TEMPO

  2014-04-15

  Od zarania dziejów człowiek w miarę swoich możliwości zmieniał otaczającą go przestrzeń zaznaczając swoją indywidualność i pomysłowość. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom i w myśl zasady, że budowanie powinno być szybkie i proste, jako czołowi producenci betonu komórkowego zarówno w Polsce jak i w Europie dajemy naszym klientom inspirujący materiał konstrukcyjny do...

 • Narzędzia ogrodowe, czyli ergonomia w pracach ogrodowych

  2014-04-09

  Narzędzia ogrodowe są niezbędne przy pracach porządkowych i pielęgnacyjnych na działce. Jakie narzędzia do ogrodu wybrać? Czy się kierować, kupując mechaniczne i ręczne narzędzia ogrodowe?

 • Malowanie ścian – jakich błędów należy unikać?

  2014-04-09

  Malowanie ścian to zajęcie, z którym poradzą sobie, nawet domorośli fachowcy. Efekt będzie trwały, jeśli podczas malowania ścian, będziemy unikali popełnienia błędów. Ich lista jest długa. Oto najważniejsze, o których należy pamiętać.

 • Mała łazienka – jak zaaranżować strefę umywalkową.

  2014-04-09

  Mała łazienka narzuca nam pewne ograniczenia, dotyczące jej aranżacji. Nie zapominajmy jednak, że strefa umywalki jest bardzo ważna w niewielkiej łazience. Dobrze zagospodarowana, przejmie funkcje innych obszarów. Umywalka jest też jednym z kluczowych sprzętów, przesądzających o charakterze i stylu aranżacji wnętrza.

 • Malowanie ścian – jak przygotować ściany do malowania

  2014-04-09

  By ściany w nowym domu lub mieszkaniu były piękne przez lata, trzeba je odpowiednio wykończyć. Najprostszy sposób – malowanie ścian – wbrew pozorom, wymaga dobrego przygotowania. Zanim przystąpimy do pierwszego malowania ścian naszego nowego lokum, musimy wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. Bez prac przygotowawczych efekt nie będzie tak dobry.