• Jak zaplanować schody wewnętrzne w otwartej strefie dziennej

  2014-08-07

  Schody prowadzące na poddasze muszą sprostać wielu wymaganiom. Powinny być wygodne, bezpieczne, solidnie wykonane, a jeśli znajdują się w reprezentacyjnej strefie dziennej – powinny mieć efektowny wygląd. Podpowiadamy, jak je zaplanować w naszym domu.

 • Naprawa gniazdka elektrycznego

  2014-08-07

  Gniazdko elektryczne to jeden z częściej psujących się elementów w domu. Zazwyczaj usterki są trzy: albo gniazdko nie działa, albo się przegrzewa albo wypada ze ściany. W wielu wypadkach, gniazdko elektryczne można naprawić samemu, ale gdy jest uszkodzone, kwalifikuje się do bardzo pilnej wymiany.

 • Impregnacja drewna – przygotowanie podłoża

  2014-08-07

  Impregnacja drewna musi zostać poprzedzona odpowiednim przygotowaniem podłoża. Od tego, w dużym stopniu zależy skuteczność impregnacji.

 • Schody żelbetowe czy schody drewniane?

  2014-08-07

  Schody wewnętrzne są niezbędne we wszystkich domach, składających się z więcej niż jednej kondygnacji. Schody są stałym elementem wnętrza, muszą być więc funkcjonalne i estetyczne. Przeważnie wykonuje się schody żelbetowe. Jednak inwestorzy coraz częściej decydują się na schody drewniane.

 • Ogrzewanie domu – dom jako akumulator ciepła - nowe spojrzenie na oszczędne gospodarowanie energią cieplną w domu

  2014-08-07

  Jeśli budynek w ciągu dnia nie gromadzi energii, wieczorem po zachodzie słońca lub gdy dzień jest pochmurny, we wnętrzach szybko robi się chłodno i nieuniknione jest ogrzewanie domu. Są jednak sposoby, by zatrzymać zgromadzoną energię na dłużej.

 • Sprawna wentylacja w łazience

  2014-08-07

  Występująca okresowo w łazience duża wilgotność powietrza powoduje, że jego regularna wymiana na świeże, w tym miejscu, jest szczególnie ważna. Najłatwiejszy sposób to otwieranie okna, jednak jest to komfortowe rozwiązanie, tylko w ciepłe dni. Co zrobić, aby wentylacja w łazience działała bez zarzutu?

 • Beton komórkowy - jak dobrać rodzaj bloczków betonu komórkowego do parametrów ścian

  2014-08-07

  Beton komórkowy to materia, który powstaje z piasku kwarcowego lub popiółu, cementu, wapna i wody. Charakterystyczna dla betonu komórkowego jest porowata budowa, której zawdzięcza on m.in. dobre właściwości termoizolacyjne. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni beton komórkowy, do budowy ścian?

 • Ściany działowe z płyt. Płyty gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe i włókno-cementowe pod lupą

  2014-08-07

  Ściany działowe, o konstrukcji lekkiego szkieletu, można zbudować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Na rynku są różne rodzaje płyt, które zapewniają ścianie odpowiednie właściwości.

 • Prysznic bez brodzika

  2014-08-07

  Nowe możliwości technologiczne, pozwoliły wkomponować natrysk, jako jeden z elementów łazienki, bez wyodrębniania w oddzielny element, w postaci kabiny prysznicowej, z brodzikiem. Jest to możliwe, dzięki specjalnym wpustom prysznicowym, instalowanym w płaszczyźnie podłogi i posadzki. Prysznic bez brodzika – jak go wykonać?

 • Sprzęty podwieszane w łazience – stelaże instalacyjne do sedesu i innych elementów wyposażenia

  2014-08-07

  Gdy w łazience brakuje miejsca, warto zamontować urządzenia sanitarne na stelażach. Dzisiaj w ten sposób można zainstalować sedes wiszący, umywalki, wiszący bidet, baterie, czy uchwyty dla osób niepełnosprawnych.

 • Tapetowanie ścian - przygotowanie podłoża

  2014-08-07

  Wpływ na to, czy tapeta będzie efektowną ozdobą ściany, ma nie tylko jej wybór. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Tapetowanie ścian – jak się do niego przygotować?

 • Układamy tynki gipsowe - jak przygotować podłoże?

  2014-08-07

  Jeśli zdecydujemy się na tynk gipsowy, jako wykończenie ścian i sufitów, zwróćmy szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie podłoża. Ten etap prac, jest szczególnie ważny, w przypadku tynków gipsowych, które zalicza się do jednowarstwowych.

 • Drewniana więźba dachowa

  2014-08-07

  Wybór konstrukcji więźby dachowej zależy między innymi od przeznaczenia budynku, rozmiarów i rozpiętości dachu oraz warunków klimatycznych takich jak siła wiatru, ilość opadów i czas zalegania śniegu. Więźba dachowa – o czym warto wiedzieć?

 • Oszczędzanie energii – standardem budownictwa XXI wieku

  2014-08-07

  Początek XXI wieku w budownictwie charakteryzuje silny trend, który stawia na oszczędzanie energii. Energooszczędność nie jest jednak jedynie kwestią mody, przepisów unijnych, czy obowiązujących, od 2014 również w Polsce, przepisów budowlanych. Coraz częściej jest to również świadoma potrzeba inwestorów, którzy decydują się na wyższe koszty inwestycyjne, z perspektywą tańszej...

 • Kolejność prac wykończeniowych

  2014-08-07

  By odpowiednio zorganizować pracę fachowcom, należy mieć świadomość, jaka powinna być kolejność prac wykończeniowych. Pamiętajmy, że niektóre można wykonywać równolegle, np. pracę elektryka, glazurnika i hydraulika.

 • Komfortowy dom – oczekiwanie inwestorów, propozycje producentów

  2014-08-07

  Komfort życia buduje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zgromadzonego dobytku materialnego. Liczy się również wygoda oraz zminimalizowanie wysiłku domowników, wkładanego w obsługę domu. Komfortowy dom – jaki powinien być?

 • Ocieplanie ścian, a temperatura powietrza

  2014-08-07

  Nierzadko, ze względu na tempo robót, ocieplenie ścian często przebiega w temperaturze powietrza znacznie przekraczającej wartości graniczne, wyznaczone przez producenta materiałów. Przekłada się to na złą jakość wykonywanych prac i znikomą trwałość elewacji, wykańczanej w takich warunkach.

 • Wykańczanie mieszkania w stanie deweloperskim – jak zaplanować prace

  2014-08-07

  Chociaż wielu deweloperów proponuje mieszkania już wykończone, to jednak największym powodzeniem cieszą się lokale, w tzw. stanie deweloperskim, czyli do samodzielnego wykończenia. Jak zorganizować prace wykończeniowe, by wprowadzić się, w zamierzonym terminie? Wykończenie mieszkania – sprawna organizacja

 • Farby do wnętrz – farby emulsyjne

  2014-08-07

  Farby emulsyjne to najczęściej stosowany rodzaj farb do wnętrz. Dostępne są w wielu rodzajach i bogatej ofercie kolorystycznej. Co warto wiedzieć o farbach do wnętrz i farbach emulsyjnych?

 • Najlepsze rośliny na żywopłot

  2014-08-06

  Wiele krzewów i pnączy dobrze rośnie w silnym zagęszczeniu, a przy tym doskonale znosi regularne cięcie pędów. To doskonały materiał na żywopłot. Jakie są najlepsze rośliny na żywopłot? Co wybrać na żywopłot wysoki a co na niski?