• Bezpieczna budowa domu – bezpieczeństwo w trakcie prac i przyszłej eksploatacji budynku

  2014-04-09

  Przepisy BHP na budowie powinien znać każdy inwestor. Powinien on zadbać o zorganizowanie procesu budowy, zgodnie z zawartymi w przepisach zasadami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. O czym warto pamiętać, aby budowa domu była bezpieczna?

 • Impregnaty do drewna - wodorozcieńczalne, rozpuszczalnikowe i olejowe

  2014-04-09

  Drewno wystawione na działanie słońca i wilgoci, traci swój efektowny wygląd i szybciej się starzeje. Aby temu zapobiec, należy je właściwie chronić i pielęgnować. Pomocne w tym będą odpowiednie impregnaty do drewna.

 • Altana, a prawo budowlane - altanki i składziki ogrodowe w świetle przepisów

  2014-04-09

  Jak wybudować altanę, zgodnie z prawem budowlanym? Jakie formalności czekają nas, gdy chcemy postawić altankę lub składzik ogrodowy, na działce? Te pytania zadaje sobie każdy inwestor, chcąc stworzyć zaciszny kącik na posesji. Co warto wiedzieć, przed wykonaniem altany?

 • Fundamenty i piwnice współczesnego domu - energooszczędność od podstaw

  2014-04-09

  Fundamenty przenoszą ciężar domu, chroniąc przed skutkami nierównomiernego osiadania gruntu, które jest częstym powodem zarysowania i pękania ścian. Trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji zapewnia nie tylko wykonanie fundamentów zgodnie ze sztuką budowlaną, ale także użycie nowoczesnych materiałów do murowania.

 • Ogrodzenie terenu budowy – co warto wiedzieć?

  2014-04-09

  Zagospodarowanie terenu, na którym ma stanąć dom, obejmuje również ogrodzenie budowy. Jeśli nie planujemy wykonania od razu docelowego ogrodzenia działki, możemy zamontować tymczasowe ogrodzenie placu budowy.

 • Nowoczesne materiały izolacyjne do zabezpieczenia ścian fundamentowych i piwnic

  2014-04-09

  Odpowiednio wykonana izolacja fundamentów i ocieplenie ścian fundamentowych sprawią, że te przegrody domu będą trwałe, właściwie zabezpieczone przed wilgocią i przemarzaniem. Z czego powinna być wykonana izolacja fundamentów? Czym ocieplić ściany fundamentowe?

 • Plac budowy: ekologiczne aspekty organizacji i prowadzenia prac budowlanych

  2014-04-09

  Przygotowując plac budowy do zbliżających się prac, nie zapominajmy o aspektach ekologicznych. Nadmierna dewastacja terenu, przełoży się na większy koszt zagospodarowania działki, po budowie domu. Może też spowodować nieodwracalne i kosztowne straty.

 • Budowa domu - formalności budowlane – jak ułatwić sobie start budowy?

  2014-04-09

  Formalności budowlane mogą ciągnąć się w nieskończoność. Chyba, że odpowiednio się do nich przygotujemy. Jak ułatwić sobie budowę domu i z bez większych przeszkód przejść przez formalności budowlane?

 • Malowanie ścian i sufitu - przygotowanie podłoża

  2014-04-09

  Malowanie ścian i sufitu to najprostszy i najtańszy sposób odświeżenia naszych mieszkań oraz domów. Jednak zanim przystąpimy do malowania tych powierzchni, warto poznać kilka zasad dotyczących ich odnawiania. Przed przystąpieniem do przemalowywania ścian i sufitów, najważniejszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie podłoża.

 • Składzik na narzędzia ogrodowe – oszczędna alternatywa dla domku ogrodnika

  2014-04-09

  Składzik na narzędzia ogrodowe ułatwi ich porządkowanie i odpowiednie przechowywanie. Dzięki niemu, narzędzia ogrodowe będą zawsze pod ręką. Nie zajmie też tak dużo miejsca, jak domek ogrodowy.

 • Malowanie ścian kuchni i łazienki - dobór farb i narzędzi malarskich

  2014-04-09

  Malowanie ścian kuchni i łazienek należy do najtrudniejszych zadań wykończeniowych, bądź remontowych. O tym, czy skończy się ono powodzeniem, w dużym stopniu decyduje właściwy dobór farb i narzędzi malarskich. Jaką farbę do kuchni i łazienki wybrać?

 • Wydatki na remont: jak racjonalnie zaplanować wydatki remontowe?

  2014-04-09

  Wydatki na remont mieszkania, czy domu nierzadko okazują się wyższe, niż przypuszczaliśmy. Aby koszt remontu nie przerósł nieoczekiwanie naszych możliwości, warto się do niego odpowiednio przygotować. Jak zaplanować wydatki remontowe?

 • Wyprawy wierzchnie Baumit – technologia jutra dostępna już dziś

  2014-04-07

  Wyprawy wierzchnie, popularnie zwane cienkowarstwowymi tynkami dekoracyjnymi, w zależności od użytego spoiwa, mają różną trwałość i podatność na zabrudzenia. Obecnie są stosowane jako wykończenie elewacji, głównie na systemach ociepleń, sporadycznie na murach jednowarstwowych, przy remontach obiektów zabytkowych lub jako dekoracyjne aplikacje we wnętrzach.

 • Markizy VMZ do okien pionowych

  2014-04-03

  Firma FAKRO doceniając skuteczność markiz w ochronie przed nagrzewaniem, wprowadza na rynek markizy do okien pionowych. Jest to całkowicie nowa grupa produktów, przeznaczona do okien fasadowych. Obecnie, nie tylko okna dachowe, ale wszelkie przeszklenia w budynku, mogą być osłonięte markizami. Montowana na zewnątrz markiza VMZ, do okien pionowych, odbija promieniowanie...

 • Idealne płyty do efektywnej suchej zabudowy

  2014-04-01

  Systemy suchej zabudowy to jedna z najbardziej sprawdzonych i niezawodnych technologii stosowanych w budownictwie na całym świecie. Rozwiązanie to również wśród polskich inwestorów zdobyło ogromne uznanie. Firma Fermacell, która już od ponad 40 lat jest wiodącym producentem płyt gipsowo-włóknowych i cementowych, wprowadziła płyty z krawędzią frezowaną TB, które są naturalnym...

 • Kleje do płytek dla wymagających - technologia TRASSTEC

  2014-04-01

  Rodzina zapraw klejących FX produkowana jest w oparciu o innowacyjną technologię trasstec. Zaprawy te przeznaczone są dla wymagających klientów. Odbiorców, którzy cenią sobie możliwość dopasowania właściwości kleju możliwie najlepiej do sytuacji jaką napotykają na placu budowy.

 • Łatwiej i przyjemniej budować z pustaków szklanych – nowości w ofercie ClaroGlass

  2014-03-06

  Produkowane w Polsce pustaki szklane ClaroGlass, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i bardzo dobrymi parametrami technicznymi są świetnym materiałem do budowy różnego rodzaju ścianek działowych, kabin prysznicowych, zabudowy otworów okiennych i innych konstrukcji. Podstawową zaletą pustaków szklanych jest ich estetyka i przepuszczalność światła ale nie tylko. Można...

 • NOWOŚĆ! Płyta Kronopol OSB/3 Easy Pack

  2014-02-27

  Płyta Kronopol OSB/3 staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym materiałem budowlanym. Zakres zastosowań jest praktycznie nieograniczony. Przez wiele lat płyta Kronopol OSB/3 była chętnie używana przez firmy budowlane, a ostatnio coraz częściej sięga po nie indywidualny odbiorca.