• Jak zaplanować remont łazienki?

  2014-08-06

  Remont łazienki powinien być przeprowadzony rozważnie - nie ulegajmy modzie i chwilowym nastrojom. Pamiętajmy jednak, że dzisiaj łazienka służy przecież nie tylko zaspokajaniu potrzeb higienicznych, ale także relaksowi. Podpowiadamy, jak dobrze zaplanować remont łazienki.

 • Remont poddasza – kolejność prac

  2014-08-06

  W starych domach, poddasze często jest kondygnacją nigdy niewykończoną, surową, służącą jako domowy składzik. W nowszych, bywa pozostawioną na przyszłość, odroczoną inwestycją. Jak zaplanować remont poddasza?

 • Zabudowa wanny – sposoby obudowy wanny łazienkowej

  2014-08-06

  Montaż wanny, to nie koniec prac. Większość z nich wymaga bowiem wykonania odpowiednie zabudowy. Obudowa wanny może być wykonana z różnych materiałów. Wszystko zależy od naszych preferencji i rodzaju zastosowanej wanny.

 • Drewno w kuchni – jakie gatunki drewna sprawdzą się w kuchni?

  2014-08-06

  Drewno w kuchni gości coraz częściej. Jest szczególnie chętnie wykorzystywane w kuchniach, połączonych z salonem – w otwartych strefach dziennych, bardzo modne jest stosowanie tego samego materiału, we wszystkich aneksach funkcjonalnych. Jakie drewno do kuchni wybrać?

 • Jak wykończyć wnękę okienną w połaci dachu?

  2014-08-06

  Zamontowane okno dachowe wymaga odpowiedniego wykończenia, w postaci starannie wykonanej i dopracowanej wnęki okiennej. Jak estetycznie i funkcjonalnie wykończyć wnękę okienną? Jakie materiały sprawdzą się przy tym ostatnim szlifie?

 • Spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych, czyli jak uniknąć rys

  2014-08-06

  Zabudowa z płyt g-k na stelażu wymaga odpowiedniego wykończenia. Spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych musi jednak przebiegać według ściśle określonych zasad – tylko wówczas, możemy liczyć na efektowne i trwałe wykończenia powierzchni.

 • Izolacja dachu skośnego – zrób to dobrze, a zaoszczędzisz!

  2014-08-06

  Ocieplenie domu jest inwestycją na lata. 70% energii wykorzystywanej przez budynki, to właśnie energia zużyta na ogrzewanie. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza izolacja dachu, przez który może uciec aż 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

 • Technologie budowy ścian zewnętrznych

  2014-08-06

  Ściany zewnętrzne mają za zadanie, przede wszystkim, chronić budynek i jego wnętrze przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych. Powinny być wytrzymałe, ciepłe, ciche i zdrowe. Jakie technologie budowy ścian są najczęściej wybierane?

 • Farby elewacyjne – na jakie cechy farb elewacyjnych warto zwrócić uwagę przy wykańczaniu fasady budynku?

  2014-08-06

  Wykończenie elewacji budynku, zarówno budowanego od podstaw, jak i remontowanego, stanowi ważne zadanie wykonawcze, jak i estetyczne. Właściwie dobrane farby elewacyjne, mają duży wpływ zarówno na ostateczny wygląd fasady budynku, jak i na trwałość elewacji. Na jakie cechy farb elewacyjnych warto więc zwrócić uwagę?

 • Montaż mebli łazienkowych

  2014-08-06

  Czasy zabudowywania łazienek półkami z płyt i płytek, dawno minęły. Ich miejsce zajęły praktyczne, nowoczesne meble łazienkowe. Na co zwrócić szczególną uwagę, planując samodzielny montaż mebli łazienkowych.

 • Prawidłowy montaż wanny łazienkowej

  2014-08-06

  Odpowiedni montaż wanny łazienkowej, wpływa na jej komfortowe oraz bezpieczne użytkowanie. Błędy popełnione na tym etapie, generują później niemałe koszty, związane z niezbędnymi przeróbkami, czy naprawami. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby ich uniknąć?

 • Elewacyjne farby akrylowe – co warto o nich wiedzieć?

  2014-08-06

  Wykończenie elewacji, ma zapewnić estetyczny wygląd budynku – akrylowe farby elewacyjne bardzo dobrze spełniają to zadanie. Jakie są zalety farb akrylowych?

 • Prawidłowy montaż baterii stojącej

  2014-08-06

  Montaż baterii stojącej, warto zlecić fachowcowi. Przy odrobinie wprawy, można też wykonać go samodzielnie, przestrzegając zaleceń producenta, zawartych w instrukcji.

 • Montaż panelu prysznicowego

  2014-08-06

  Wybór i montaż panelu prysznicowego należy uzależnić od tego, czy decydujemy się na ewentualne przeróbki w łazience oraz związane z tym koszty, czy też zależy nam na instalacji, bez konieczności przeprowadzania remontu.

 • Wywóz śmieci – jak na nim zaoszczędzić?

  2014-08-06

  W dobie produktów jednorazowych i pędzącego konsumpcjonizmu, niełatwo o oszczędne gospodarowanie odpadami. Co zrobić, aby ograniczyć ich produkcję i zmniejszyć wydatki na wywóz śmieci?

 • Wyposażenie łazienki na rzecz czystości – sprzęty podwieszane i ogrzewanie w łazience

  2014-08-06

  Wyposażenie łazienki wpływa w dużym stopniu na łatwość utrzymania tego pomieszczenia w czystości. Planując wykończenie i aranżację domowego salonu kąpielowego, czy niewielkiej ubikacji, warto zadbać o to, aby jej czyszczenie nie sprawiało nam problemu, a efekty prac porządkowych utrzymywały się jak najdłużej.

 • Elewacyjne farby silikatowe – co warto o nich wiedzieć?

  2014-08-06

  Elewacyjne farby silikatowe cieszą się coraz większą popularnością. Zawdzięczają ją swoim zaletom, takim jak paroprzepuszczalność, czy odporność na działanie czynników biologicznych.

 • Montaż kabiny prysznicowej krok po kroku

  2014-08-06

  Montaż kabiny prysznicowej nie jest zbyt skomplikowanym zajęciem, wymaga jednak precyzji i staranności. Kluczem do prawidłowej instalacji, jest przestrzeganie wskazówek wykonawczych, zawartych przez producenta danej kabiny, w instrukcji montażu.

 • Prawidłowy montaż baterii ściennej

  2014-08-06

  Montaż baterii łazienkowej uzależniony jest od jej rodzaju. Pod tym względem baterie dzielimy na ścienne oraz sztorcowe, zwane często stojącymi. Natomiast ze względu na sposób spustu wody, na tzw. jednouchwytowe – z dźwignią mieszacza i dwuuchwytowe, zwane dwukurkowymi.

 • Zakup mieszkania - jak korzystnie kupić używane mieszkanie?

  2014-08-06

  Mieszkanie z tzw. rynku wtórnego, mimo że najczęściej już używane, nie musi być gorsze, niż kupione wprost od dewelopera. Często też, wcale nie jest tańsze. Wszystko zależy od stanu mieszkania i całego budynku, a przede wszystkim, od jego lokalizacji. Zakup mieszkania używanego – co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?