• Hep₂O nowej generacji od Wavin

  2014-04-17

  System Hep₂O nowej generacji przeznaczony jest do instalacji ciepłej i zimnej wody oraz do instalacji centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego. Jest to najbardziej zaawansowany technicznie, profesjonalny system rur łączonych na wcisk wraz z szeroką gamą złączek w kolorze białym.

 • Jak zachować prywatność w gęstej zabudowie

  2014-04-15

  Choć Twój ogród jest niewielki i przylega ściśle do posesji sąsiadów, nie musisz czuć się w nim niekomfortowo. Dzięki nowatorskim przesłonom stworzysz sobie enklawę prywatności we własnym stylu.

 • H+H Panel TEMPO

  2014-04-15

  Od zarania dziejów człowiek w miarę swoich możliwości zmieniał otaczającą go przestrzeń zaznaczając swoją indywidualność i pomysłowość. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom i w myśl zasady, że budowanie powinno być szybkie i proste, jako czołowi producenci betonu komórkowego zarówno w Polsce jak i w Europie dajemy naszym klientom inspirujący materiał konstrukcyjny do...

 • Narzędzia ogrodowe, czyli ergonomia w pracach ogrodowych

  2014-04-09

  Narzędzia ogrodowe są niezbędne przy pracach porządkowych i pielęgnacyjnych na działce. Jakie narzędzia do ogrodu wybrać? Czy się kierować, kupując mechaniczne i ręczne narzędzia ogrodowe?

 • Malowanie ścian – jakich błędów należy unikać?

  2014-04-09

  Malowanie ścian to zajęcie, z którym poradzą sobie, nawet domorośli fachowcy. Efekt będzie trwały, jeśli podczas malowania ścian, będziemy unikali popełnienia błędów. Ich lista jest długa. Oto najważniejsze, o których należy pamiętać.

 • Mała łazienka – jak zaaranżować strefę umywalkową.

  2014-04-09

  Mała łazienka narzuca nam pewne ograniczenia, dotyczące jej aranżacji. Nie zapominajmy jednak, że strefa umywalki jest bardzo ważna w niewielkiej łazience. Dobrze zagospodarowana, przejmie funkcje innych obszarów. Umywalka jest też jednym z kluczowych sprzętów, przesądzających o charakterze i stylu aranżacji wnętrza.

 • Malowanie ścian – jak przygotować ściany do malowania

  2014-04-09

  By ściany w nowym domu lub mieszkaniu były piękne przez lata, trzeba je odpowiednio wykończyć. Najprostszy sposób – malowanie ścian – wbrew pozorom, wymaga dobrego przygotowania. Zanim przystąpimy do pierwszego malowania ścian naszego nowego lokum, musimy wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. Bez prac przygotowawczych efekt nie będzie tak dobry.

 • Bezpieczna budowa domu – bezpieczeństwo w trakcie prac i przyszłej eksploatacji budynku

  2014-04-09

  Przepisy BHP na budowie powinien znać każdy inwestor. Powinien on zadbać o zorganizowanie procesu budowy, zgodnie z zawartymi w przepisach zasadami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. O czym warto pamiętać, aby budowa domu była bezpieczna?

 • Impregnaty do drewna - wodorozcieńczalne, rozpuszczalnikowe i olejowe

  2014-04-09

  Drewno wystawione na działanie słońca i wilgoci, traci swój efektowny wygląd i szybciej się starzeje. Aby temu zapobiec, należy je właściwie chronić i pielęgnować. Pomocne w tym będą odpowiednie impregnaty do drewna.

 • Altana, a prawo budowlane - altanki i składziki ogrodowe w świetle przepisów

  2014-04-09

  Jak wybudować altanę, zgodnie z prawem budowlanym? Jakie formalności czekają nas, gdy chcemy postawić altankę lub składzik ogrodowy, na działce? Te pytania zadaje sobie każdy inwestor, chcąc stworzyć zaciszny kącik na posesji. Co warto wiedzieć, przed wykonaniem altany?

 • Fundamenty i piwnice współczesnego domu - energooszczędność od podstaw

  2014-04-09

  Fundamenty przenoszą ciężar domu, chroniąc przed skutkami nierównomiernego osiadania gruntu, które jest częstym powodem zarysowania i pękania ścian. Trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji zapewnia nie tylko wykonanie fundamentów zgodnie ze sztuką budowlaną, ale także użycie nowoczesnych materiałów do murowania.

 • Ogrodzenie terenu budowy – co warto wiedzieć?

  2014-04-09

  Zagospodarowanie terenu, na którym ma stanąć dom, obejmuje również ogrodzenie budowy. Jeśli nie planujemy wykonania od razu docelowego ogrodzenia działki, możemy zamontować tymczasowe ogrodzenie placu budowy.

 • Nowoczesne materiały izolacyjne do zabezpieczenia ścian fundamentowych i piwnic

  2014-04-09

  Odpowiednio wykonana izolacja fundamentów i ocieplenie ścian fundamentowych sprawią, że te przegrody domu będą trwałe, właściwie zabezpieczone przed wilgocią i przemarzaniem. Z czego powinna być wykonana izolacja fundamentów? Czym ocieplić ściany fundamentowe?

 • Plac budowy: ekologiczne aspekty organizacji i prowadzenia prac budowlanych

  2014-04-09

  Przygotowując plac budowy do zbliżających się prac, nie zapominajmy o aspektach ekologicznych. Nadmierna dewastacja terenu, przełoży się na większy koszt zagospodarowania działki, po budowie domu. Może też spowodować nieodwracalne i kosztowne straty.

 • Budowa domu - formalności budowlane – jak ułatwić sobie start budowy?

  2014-04-09

  Formalności budowlane mogą ciągnąć się w nieskończoność. Chyba, że odpowiednio się do nich przygotujemy. Jak ułatwić sobie budowę domu i z bez większych przeszkód przejść przez formalności budowlane?

 • Malowanie ścian i sufitu - przygotowanie podłoża

  2014-04-09

  Malowanie ścian i sufitu to najprostszy i najtańszy sposób odświeżenia naszych mieszkań oraz domów. Jednak zanim przystąpimy do malowania tych powierzchni, warto poznać kilka zasad dotyczących ich odnawiania. Przed przystąpieniem do przemalowywania ścian i sufitów, najważniejszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie podłoża.

 • Składzik na narzędzia ogrodowe – oszczędna alternatywa dla domku ogrodnika

  2014-04-09

  Składzik na narzędzia ogrodowe ułatwi ich porządkowanie i odpowiednie przechowywanie. Dzięki niemu, narzędzia ogrodowe będą zawsze pod ręką. Nie zajmie też tak dużo miejsca, jak domek ogrodowy.

 • Malowanie ścian kuchni i łazienki - dobór farb i narzędzi malarskich

  2014-04-09

  Malowanie ścian kuchni i łazienek należy do najtrudniejszych zadań wykończeniowych, bądź remontowych. O tym, czy skończy się ono powodzeniem, w dużym stopniu decyduje właściwy dobór farb i narzędzi malarskich. Jaką farbę do kuchni i łazienki wybrać?

 • Wydatki na remont: jak racjonalnie zaplanować wydatki remontowe?

  2014-04-09

  Wydatki na remont mieszkania, czy domu nierzadko okazują się wyższe, niż przypuszczaliśmy. Aby koszt remontu nie przerósł nieoczekiwanie naszych możliwości, warto się do niego odpowiednio przygotować. Jak zaplanować wydatki remontowe?

 • Wyprawy wierzchnie Baumit – technologia jutra dostępna już dziś

  2014-04-07

  Wyprawy wierzchnie, popularnie zwane cienkowarstwowymi tynkami dekoracyjnymi, w zależności od użytego spoiwa, mają różną trwałość i podatność na zabrudzenia. Obecnie są stosowane jako wykończenie elewacji, głównie na systemach ociepleń, sporadycznie na murach jednowarstwowych, przy remontach obiektów zabytkowych lub jako dekoracyjne aplikacje we wnętrzach.