Aktualne wydanie: nr 3(129)/2022

Aktualne wydanie: nr 3(129)/2022 pobierz pdf Bezpłatna
Prenumerata Głosu PSB

Aktualne wydanie:
nr 3(129)/2022

I kwartał 2022 r. zakończył się 30% wzrostem przychodów partnerów Grupy PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych. Główną składową dodatnich dynamik była duża inflacja. W tym okresie ceny materiałów budowlano- remontowych wzrosły średnio o 30%. Z analizą dynamik sprzedaży i ceny w poszczególnych grupach asortymentowych mogą Państwo zapoznać się z opracowaniem na III okładce numeru.

W II kwartale roku rynek znalazł się w zawieszeniu. Inwestorzy obserwują jak będzie reagował rynek. Na obecną sytuację ma wpływ kilka czynników m.in. wzrost cen materiałów, energii, paliw, wysoka inflacja oraz rosnące stopy procentowe. Na stan niepewności wpływa również trwająca wojna w Ukrainie.

Inwestorom, którzy planują stworzyć lub zadbać o swój ogród, który będzie idealnym miejsce do odpoczynku, polecam opracowanie pt. „Nowoczesny ogród”. Eksperci z firmy: POLBRUK, WAVIN, CELLFAST, DEDRA, FISKARS i KANLUX podpowiadają jak prawidłowo zrobić nawierzchnię wokół domu, na tarasie czy w altanie, jak zagospodarować wodę deszczową i ją skutecznie wykorzystać do nawadniania, jakie zastosować elektronarzędzia i narzędzia ręczne do pielęgnacji ogrodu oraz jak go oświetlić – str. 4–16.

Dział „Technologie i produkty” zawiera cenne porady związane m.in. z tynkowaniem w jeden dzień, z wyborem narzędzi, bram garażowych, ogrodzeń, okien i paneli czy też z wyborem produktów do uszczelniania i klejenia – str. 17–30.

podpis autora

Porady budowlano-remontowe od ekspertów

Temat numeru

Nowoczesny ogród

Warto stworzyć ogród, który stanie się idealnym miejsce do odpoczynku i biesiadowania. Wymaga on jednak nakładu pracy i systematycznej pielęgnacji. Dlatego warto zapoznać się z poradami ekspertów z firmy: POLBRUK, WAVIN, CELLFAST, DEDRA, FISKARS i KANLUX, którzy podpowiadają jak prawidłowo zrobić nawierzchnię wokół domu, na tarasie czy w altanie, jak zagospodarować wodę deszczową i ją skutecznie wykorzystać do nawadniania, jakie zastosować elektronarzędzia i narzędzia ręczne do pielęgnacji ogrodu oraz jak go oświetlić.

Technologie i produkty

Analizy rynku

Wyniki I kwartału 2022 roku

PRZYCHODY SIECI PSB W I kwartale 2022 r. przychody partnerów Grupy PSB ze sprzedaży materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu…

PRZYCHODY SIECI PSB W I kwartale 2022 r. przychody partnerów Grupy PSB ze sprzedaży materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu…

Reklamy