Aktualne wydanie: nr 4(130)/2022

Aktualne wydanie: nr 4(130)/2022 pobierz pdf Bezpłatna
Prenumerata Głosu PSB

Aktualne wydanie:
nr 4(130)/2022

Rosnące ceny materiałów budowlanych, inflacja, wysokie ceny energii i paliw oraz wysokie stopy procentowe kredytów hipotecznych wpływają na spowolnienie w branży budowlanej. Wielu inwestorów indywidualnych rezygnuje lub odkłada inwestycje w czasie. Co przekłada się na spadki ilości wydawanych pozwoleń na budowę i rozpoczynanych budów, zaciąganych kredytów oraz sprzedaży materiałów budowlanych.
Na III okładce numeru prezentujemy wyniki przychodów centrali PSB ze sprzedaż materiałów budowlanych oraz do domu i ogrodu, które po 6 miesiącach br. są wyższe o 16% od osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego, ale przy prawie 30% wzroście cen.
Wysokie rachunki za energie cieplną skłaniają inwestorów do stosowania odpowiednich materiałów izolacyjnych i wykończeniowych w domach nowo budowanych oraz do ich renowacji. Polecam opracowanie pt. „Nowoczesna elewacja”. Eksperci z firmy: ROCKWOOL, TERMO ORGANIKA, KREISEL, FARBY KABE i ELASTOLITH podpowiadają na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu izolacji cieplnej budynku, przy nakładaniu tynków elewacyjnych i wykonywaniu powłoki malarskiej oraz wykończeniu elewacji elastyczną płytką klinkierową – str. 4–14.
Dział „Technologie i produkty” zawiera cenne porady związane m.in. wyborem elektronarzędzi akumulatorowych, z właściwą izolacją poddasza i miejsc trudno dostępnych czy też ociepleniem domu, wyborem zaworów kulkowych, nowoczesnych bram garażowych, sufitów modułowych, hydroizolacji oraz murów oporowych – str. 15–26.
W końcówce numeru piszemy o inwestycjach partnerów Grupy PSB, którzy od początku tego roku uruchomili 10 sklepów PSB Mrówka oraz 1 placówkę PSB Profi – str. 32.

podpis autora

Porady budowlano-remontowe od ekspertów

Temat numeru

Nowoczesna elewacja

Nowoczesna elewacja to nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim jakość jej wykonania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów izolacyjnych i wykończeniowych można zaoszczędzić na rachunkach za energię cieplną. Eksperci z firmy: ROCKWOOL, TERMO ORGANIKA, KREISEL, FARBY KABE i ELASTOLITH podpowiadają na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu izolacji cieplnej budynku, przy nakładaniu tynków elewacyjnych i wykonywaniu powłoki malarskiej oraz wykończeniu elewacji elastyczną płytką klinkierową.

Technologie i produkty

Analizy rynku

Reklamy

Z życia Grupy PSB

Nowe placówki w sieci PSB

Od początku 2022 roku sieć Grupy PSB powiększyła się o 10 sklepów PSB Mrówka oraz o 1 placówkę PSB Profi. Obecnie sieć liczy 351 marketów…

Od początku 2022 roku sieć Grupy PSB powiększyła się o 10 sklepów PSB Mrówka oraz o 1 placówkę PSB Profi. Obecnie sieć liczy 351 marketów…