"Bezpieczna droga do szkoły" z Mrówką Bogatynia 2019-09-13, Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły" z Mrówką Bogatynia

Po raz trzeci sklep Mrówka z Bogatyni, 13 września 2019 r., uczestniczył w akcji pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Tym razem do akcji zostali wytypowani uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni. W szkoleniu, z udziałem naszej marketowej maskotki oraz bogatyńskiej policji, uczestniczyło 210 uczniów z 9 klas (I-III).

Uczniowie w pierwszej kolejności odbyli zajęcia teoretyczne o szerokiej tematyce bezpieczeństwa w drodze „do” i „ze” szkoły. Policjanci z komisariatu w Bogatyni przygotowali na tę okazję multimedialną prezentację oraz film ilustrujący bezpiecznie zachowanie na drodze. Druga część zajęć odbywała się już w terenie, gdzie w przyszkolnym Miasteczku Ruchu Drogowego przećwiczono w praktyce, bezpieczne poruszanie się po drogach.

W ramach akcji wszystkim uczniom Mróweczka rozdała odblaskowe opaski z logiem PSB Mrówka oraz zawieszki do tornistrów i plecaków w kształcie mrówki, a także mrówkowe plany lekcji. Każda z klas otrzymała także zestawy kamizelek odblaskowych, niezbędnych podczas grupowych wyjść ze szkoły.