Aktualne wydanie: nr 6(120)/2020

Aktualne wydanie: nr 6(120)/2020 pobierz pdf Bezpłatna
Prenumerata Głosu PSB

Aktualne wydanie: nr 6(120)/2020

Zbliża się koniec trudnego roku, który był pełen niepokoju, niepewności o byt swoich rodzin i firm. Cały świat stanął przed największym wyzwaniem od co najmniej kilkudziesięciu lat. Koronawirus zbiera żniwo, z jego powodu zmarło już ponad milion osób na całym świecie (w Polsce ponad 10 tys.). Jaki wpływ ostatecznie będzie miała pandemia na gospodarkę w kraju oraz na naszą branżę okaże się w kolejnych miesiącach. Mamy nadzieję, że będzie mniej drastyczna niż dla innych sektorów gospodarki, chociażby dla turystki i gastronomii. Ale już teraz widać wyraźne spowolnienie sprzedaży materiałów budowlanych z grupy ciężkiej budowlanki. O szczegółach dot. dynamik sprzedaży i cen materiałów w ciągu III kwartałów br. mogą Państwo dowiedzieć się z analizy znajdującej się na III okładce numeru. 

Wiodącym tematem tej edycji są artykuły pod zbiorczym tytułem „Jak zaadoptować poddasze do mieszkania? Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów aby nie obciążyć stropu oraz jak je wykończyć, by bez względu na przeznaczenie było miejscem komfortowym i dobrze wykończonym. Jak tego dokonać podpowiadają specjaliści z firm: Swiss Krono, Velux, Rockwool, Isover, Knauf, Ruckzuck i Arbiton. – str. 2–19. 

W dziale „Technologie i produkty” przedstawiamy artykuły z produktami oferowanymi przez dostawców Grupy PSB (str. 20–23). W ostatnim numerze roku publikujemy coroczne zestawienie nowości budowlanych z danego roku. Tym razem prezentujemy 52 produkty/systemy/technologie pochodzące od 28 firm, które gościły w 2020 roku na łamach naszego czasopisma – str. 24–35.

W przedświątecznym okresie oddajemy w Państwa ręce wydanie nr 6 Głosu PSB
i życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia
oraz marzeń wykraczających poza otaczający nas horyzont.
Niech się spełniają, niosąc radość i spokój.
Szczęśliwego Nowego Roku 2021

podpis autora

Porady budowlano-remontowe od ekspertów

Temat numeru

Jak zaadoptować poddasze do mieszkania?

Poddasze użytkowe lub nieużytkowe można wyremontować bądź zaadoptować do celów mieszkaniowych. Jego adaptacja to najprostszy sposób na powiększenie przestrzeni użytkowej domu, gdzie może się mieścić sypiania, pokój dziecka, łazienka, kuchnia czy biuro. Jak zaadoptować poddasze bez obciążania stropu oraz jak je wykończyć, by bez względu na przeznaczenie było miejscem komfortowym, wygodnym, ciepłym i przyjemnym? Jakie wybrać materiały, w jakiej kolejności i jak prawidłowo wykonać pracę radzą specjaliści z firm: SWISS KRONO, VELUX, ROCKWOOL, ISOVER, KNAUF, RUCKZUCK i ARBITON.

Technologie i produkty

Analizy rynku

Reklamy