• Baterie kuchenne Zumba i Zumba II od Ferro – design i funkcjonalność w jednym!

  2023-11-20

  Baterie kuchenne odgrywają kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu każdej kuchni. W tej kategorii produktów Zumba i Zumba II od marki Ferro wyróżniają się nie tylko eleganckim designem, ale przede wszystkim innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak elastyczna wylewka oraz unikalna funkcja przełączenia pomiędzy dwoma rodzajami natrysku.

 • Wybierz zrębki i rób dym!

  2023-11-14

  Jednym z sekretów udanego wędzenia czy grillowania są dobrze dobrane zrębki, dzięki którym wędzone wyroby mięsne, ryby czy sery zyskują pożądany kolor, wzbogacają swój aromat i smak. Dysponując wędzarnią – dużą ogrodową lub choćby małą tzw. balkonową, o każdej porze roku możesz przygotowywać pyszne i pozbawione konserwantów produkty. Wędzenie to atrakcyjne hobby, a przy tym...

 • Planowanie prac wykończeniowych na budowie – jakie produkty gipsowe wybrać, aby ułatwić sobie życie?

  2023-11-07

  Podczas prac wykończeniowych istotne jest takie zaplanowanie działań, aby projekt mógł być zrealizowany w założonym czasie i przy osiągnięciu możliwie niskich kosztów.

 • Samodzielna produkcja trunku a baniak na wino

  2023-11-02

  Niewielkie manufaktury alkoholu cieszą się w ostatnim czasie ogromnym powodzeniem. Nie tylko regularnie sprawdzamy nowości na rynku piw kraftowych, nalewek czy wreszcie wina pochodzącego z lokalnych winiarni, ale także coraz częściej próbujemy swoich sił w produkowaniu rozmaitych trunków. Zdecydowanie najbardziej szlachetnym zajęciem wydaje się jednak samodzielna produkcja...

 • Wiercenie otworów w gresie i innych materiałach

  2023-10-30

  Obecnie otwornice do glazury stanowią nieodzowne narzędzie każdego profesjonalnego glazurnika. Wzrastająca różnorodność i popularność twardych materiałów, takich jak gres, wymaga sprawdzonych rozwiązań.

 • Jesienne porządki w domu i na posesji

  2023-10-27

  Koniec upalnego lata wcale nie oznacza, że w dbaniu o dom i posesję powinniśmy spocząć na laurach. Jesień to najlepszy czas, by zadbać o czystość posesji, zrobić porządek w garażu czy piwnicy czy też umyć okna zanim zrobi się zimno i będzie to wymagało od nas większego poświęcenia. W salonach PSB Mrówka znaleźć można kilku pomocników, którzy sprawią, że jesienne porządki...

 • Zastosowanie płyty Siniat Smart F w pomieszczeniach wymagających ochrony przeciwpożarowej

  2023-10-24

  Niektóre płyty gipsowo-kartonowe zostały specjalnie zaprojektowane w celu zwiększenia odporności na działanie wysokich temperatur. Płyty te są często określane jako „płyta gipsowa ogniochronna” lub „płyta gipsowa ognioodporna”. Zawierają dodatki i modyfikacje rdzenia gipsowego, w celu poprawienia ich działania w sytuacjach zagrożenia pożarowego.

 • Jak wybrać najlepszy opał do kominka?-brykiet ECOMAX®

  2023-10-23

  Wybór właściwego opału do kominka to nie tylko kwestia tradycji, ale przede wszystkim efektywności, wygody i dbałości o środowisko. Chociaż drewno kominkowe przez wiele lat było głównym wyborem, dzisiaj coraz więcej osób odkrywa zalety brykietu drzewnego jako lepszej alternatywy. Dlaczego warto zastanowić się nad przesiadką na brykiet?

 • Profile AXONIS idealnym rozwiązaniem w miejscach łączenia różnego typu sufitów podwieszanych i wykończeniach wysp sufitowych

  2023-10-18

  Łączenie różnego typu sufitów podwieszanych, jak na przykład sufitów z płyt gips-kartonowych z sufitami modułowymi może stanowić wyzwanie dla wykonawców, ponieważ te dwa rodzaje sufitów różnią się od siebie pod względem konstrukcji, materiałów czy montażu.

 • YTONG ENERGOULTRA+, czyli najcieplejsza ściana jednowarstwowa

  2023-10-11

  Z bloczków betonu komórkowego Ytong EnergoUltra+ można budować jednowarstwowe ściany zewnętrzne zgodne z najnowszymi Warunkami Technicznymi. Już bloczki o grubości zaledwie 36,5 cm pozwalają osiągnąć wymagany współczynnik przenikania ciepła U = 0,20 W/(m²K). Wysoka izolacyjność termiczna to niejedyna zaleta tej ściany jednowarstwowej. Mieszkańcy doceniają zdrowy mikroklimat...

 • FUNKCJONALNE SYSTEMY SPŁUKIWANIA dopasowane do łazienki

  2023-10-11

  Zabudowane systemy toaletowe to już niemal standard w aranżacji przestrzeni łazienkowych. Stelaże podtynkowe pozwalają zaoszczędzić miejsce w niewielkiej łazience oraz sprawiają, że wygląda ona schludnie i elegancko. W każdej łazience, dzięki systemom zabudowy uzyskuje się przestronną powierzchnię, którą można swobodnie zaaranżować. Stelaże podtynkowe zapewniają estetyczne...

 • PRAWDZIWY BETON jak z betoniarni

  2023-10-11

  Beton w worku Lafarge to bardzo dobra urabialność, szerokie widełki w dozowaniu wody i wysoka wytrzymałość. I oczywiście grube kruszywo, które zapewnia wysoką jakość i dobre parametry produktu.

 • KLUCZOWE ZASADY przy montażu odpływów łazienkowych

  2023-10-11

  Remont łazienki to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w każdym domu czy mieszkaniu. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na nowoczesne rozwiązania w zakresie odpływów łazienkowych, które nie tylko poprawiają estetykę, ale także funkcjonalność pomieszczenia. Aby jednak cieszyć się idealnie działającą łazienką przez wiele lat, warto zwrócić uwagę na kilka...

 • TERMONIUM PLUS fasada

  2023-10-11

  TERMONIUM PLUS to płyty styropianowe o najkorzystniejszych parametrach użytkowych spośród wszystkich styropianów fasadowych Termo Organiki. Produkowane są z surowców grafitowych, szarych, klasy premium pochodzących od renomowanych koncernów chemicznych, gwarantują najwyższą jakość, powtarzalność i dotrzymanie zadeklarowanych parametrów zgodnie z normą europejską EN...

 • JAKĄ HYDROIZOLACJĘ zastosować w łazience?

  2023-10-11

  Łazienka to pomieszczenie, które najczęściej narażone jest na działanie wody. Jej obecność może doprowadzić do uszkodzeń ścian i podłóg. Z tego powodu niezmiernie ważne jest wykonanie prawidłowej hydroizolacji.

 • WEŁNA MINERALNA URSA

  2023-10-11

  Produkty marki URSA cechują doskonałe parametry techniczne. Dzięki elastycznej strukturze i dźwiękochłonnym właściwościom zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną.

 • DACH PŁASKI z panelami fotowoltaicznymi. Jak go najlepiej ocieplić?

  2023-10-11

  Montaż paneli słonecznych na dachu to krok, na który decyduje się coraz więcej inwestorów – widać to gołym okiem. Inwestycja w fotowoltaikę pociąga jednak za sobą określone wymagania i wyzwania, zarówno względem samej konstrukcji dachowej, jak i izolacji termicznej.

 • NOWOŚCI W OFERCIE H+H

  2023-10-11

  Dla H+H innowacyjność jest jednym z filarów działalności. W oparciu o nią funkcjonują wszystkie działy, niezwykle istotna jest również w zakresie produktowym. Rynek materiałów ściennych jest rynkiem konkurencyjnym, oferta produktowa aby pozostawać atrakcyjną dla inwestorów musi być rozwijana i dostosowywana do aktualnych wymagań.

 • JAK PRZYGOTOWAĆ podłoże pod płytki?

  2023-10-11

  Przed rozpoczęciem układania płytek należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża, aby płytki na ścianach i podłodze trzymały się pewnie i na długo zachowały dobry wygląd.

 • ZASADY MONTAŻU płytek ceramicznych na ogrzewaniu podłogowym

  2023-10-11

  Ogrzewanie podłogowe zarówno elektryczne jak i wodne zyskuje coraz większą popularność zapewniając użytkownikom lepsze samopoczucie i mniejsze zużycie energii niż tradycyjne grzejniki. Niezależnie od tego czy zostanie wybrane ogrzewanie wodne czy elektryczne będzie to wymagało starannego zaplanowania, a następnie wykonania.