• Jak lutować rury miedziane

  2023-07-31

  Rury miedziane są nadal niezastąpionym materiałem do budowy instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy gazowej. Wyróżniają się niezawodnością, a ich użytkowanie jest bezpieczne. By utworzyć z nich pełną instalację, trzeba odpowiednio złączyć ze sobą poszczególne elementy. Prawidłowe lutowanie rur miedzianych zapewnia instalacji trwałość na lata.

 • Jak zamontować i ustawić regulator ciśnienia wody

  2023-06-30

  Co zrobić, by ciśnienie wody w naszej instalacji nie było zbyt wysokie lub okresowo nie ulegało dużym wahaniom? By je wyrównać, montuje się reduktor ciśnienia wody. To prosty i niedrogi zawór, w który powinna być wyposażona każda prawidłowo zaprojektowana i właściwie wykonana instalacja wodna. Jaka działa reduktor ciśnienia i gdzie go zamontować?

 • Nowa jakość produkcji energii z paneli fotowoltaicznych - SOLROOF

  2023-06-20

  Dyskusje przeprowadzane ze specjalistami w branży dekarskiej i wykonane rygorystyczne testy zaowocowały nowym, interesującym produktem. Firma BP wprowadziła na rynek zintegrowany system fotowoltaiczny, który oferuje architektom nieograniczone możliwości projektowe, dekarzom łatwą i szybką instalację, a inwestorowi wyjątkowy efekt wizualny, wydajność i bezpieczeństwo...

 • Trendy kuchenne 2023. Ten rok będzie ekscytujący!

  2023-06-04

  Bez miejsca na nudę, z różnorodnością, eksperymentami, większą odwagą w bawieniu się formą i mieszaniu różnych stylów – właśnie takie będą trendy kuchenne na 2023. Najbliższy rok zapowiada się wyjątkowo ciekawie! Przeczytajcie nasz tekst, zapoznajcie się z trendami i zainspirujcie!

 • Grzejnik stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać

  2023-04-30

  W zdecydowanej większości domów i mieszkań system ogrzewania opiera się na grzejnikach. To właśnie dzięki nim ciepło jest rozprowadzane we wnętrzach. Dlatego też wybór grzejników jest bardzo ważny. Obecnie na rynku prym wiodą grzejniki aluminiowe i stalowe.

 • Zgrzewanie rur polipropylenowych – jak zgrzewać rury PP

  2023-02-28

  Instalacje grzewcze oraz wodne muszą być szczelne oraz odporne na działanie czynników korozyjnych, powinny również odznaczać się odpornością chemiczną i biologiczną. Z tego też powodu do ich wykonania zazwyczaj wykorzystuje się rury polipropylenowe. Jak połączyć rury PP?

 • Rodzaje zaworów termostatycznych oraz zasada działania

  2023-01-31

  Zawory termostatyczne to dzisiaj niemal obowiązkowe elementy armatury grzewczej. Zazwyczaj wykorzystywane są do regulacji pracy grzejników w mieszkaniach, dzięki czemu możemy bez problemu dostosować temperaturę w pomieszczeniu do naszych wymagań, a w efekcie oszczędzać energię grzewczą. Jakie są rodzaje zaworów termostatycznych? Jak działa głowica termostatyczna...

 • Ekonomiczny grzejnik elektryczny – jaki wybrać

  2022-12-31

  Czasami zdarza się, że centralne ogrzewanie jest niewystarczające. W takim przypadku, aby nie marznąć we własnym domu, wystarczy włączyć grzejnik elektryczny. Jak wskazuje nazwa, należy podłączyć go do prądu, a ten jak wiemy, nie należy do najtańszych. Jakie grzejniki elektryczne wybrać, aby mieć ciepło w domu i nie drżeć na myśl o rachunkach za energię?

 • Jaki przedłużacz wybrać

  2022-12-31

  Niezależnie od ilości gniazdek elektrycznych zawsze jest ich za mało lub akurat nie są w tych miejscach, co potrzeba. Wyjściem z sytuacji jest zakup przedłużacza, który pozwoli nam podłączyć urządzenia zasilane prądem w dowolnym miejscu. Jaki przedłużacz wybrać, by spełnił wszystkie potrzeby i był przystosowane do warunków, w których będą zastosowane?

 • Budowa i zasada działania hydroforu

  2022-12-31

  Jeżeli woda w naszym domu jednorodzinnym czy letniskowym ma pochodzić z własnej studni, to musimy przydomowy wodociąg zaopatrzyć w hydrofor. Czy naprawdę jest on niezbędny? Do czego służy hydrofor?

 • Jak podłączyć okap kuchenny – do komina, prądu, wentylacji

  2022-12-31

  Okap kuchenny powinien znaleźć się nad każdą kuchenką czy płytą kuchenną. Dzięki niemu szybko pozbędziemy się nadmiaru pary wodnej i zapachów powstających podczas gotowania. Jak podłączyć okap kuchenny do komina wentylacyjnego? Jak podłączyć okap do prądu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

 • Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe – wpływ na kurz, roztocza, alergie

  2022-12-31

  Pytanie czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe zadają sobie wszyscy, którzy stają przed wyborem systemu grzewczego. Lepszy, przyjazny również alergikom mikroklimat wnętrz, oraz mniejsze ryzyko przeziębień to niewątpliwe ważne dla zdrowia mieszkańców atuty podłogówki. Większa higiena w użytkowaniu i komfort życia z ciepła podłogą przekładają się również na dobre samopoczucie...

 • Jakie ciśnienie w hydroforze – sprawdź, czy masz odpowiednie w swojej instalacji

  2022-12-31

  Hydrofor jest niezbędny, jeśli dom zasilany jest wodą z własnego ujęcia. Jego głównym zadaniem jest dostarczenie do budynku wody pod odpowiednim ciśnieniem. Aby jednak tak było, należy zadbać o kilka ważnych kwestii, w tym ciśnienie w hydroforze. Jakie powinno być ciśnienie w zbiorniku hydrofora?

 • Jaki zestaw kluczy nasadowych kupić? Ranking kluczy dla majsterkowiczów

  2022-12-30

  Na wyposażeniu każdego warsztatu zarówno domowego jak i profesjonalnego powinny znajdować się klucze nasadowe. Są niezastąpione przy naprawach, dokręcaniu, przykręcaniu śrub i drobnych poprawkach. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, ale warto postawić na zestaw kluczy nasadowych, który jest niezastąpiony, trwały i wysokogatunkowy.

 • Oświetlenie otoczenia domu. Od czego by tu zacząć?

  2022-12-14

  Planując oświetlenie naszego otoczenia nierzadko zastanawiamy się, od czego by tu zacząć. Co powinno być motywem wiodącym w otaczającej nas przestrzeni? W dzisiejszych czasach wiele osób wskaże na energooszczędność wynikającą z możliwości przyciemnienia światła. Dla innych ważne będą walory estetyczne i kształty wybranych opraw oświetleniowych. Jeszcze inni zwrócą uwagę, że...

 • Metamorfoza tarasu – poliwęglan komorowy Robelit

  2022-12-06

  Nasi fachowcy zmierzają na plac budowy. Dziś skonstruujemy drewnianą pergolę, wykorzystując do tego wcześniej zaimpregnowane belki świerkowe. Następnie zrobimy zadaszanie przy użyciu poliwęglanu komorowego. Zwieńczeniem naszych prac będzie montaż desek kompozytowych. Kamera w zapisie… akcja!

 • Podstawowe parametry wełny mineralnej

  2022-12-06

  Mineralna wełna skalna to unikatowy materiał o wysokich właściwościach izolacji termicznej i akustycznej, wysoko niepalny i bardzo trwały. Charakteryzuje się szeregiem wartości, decydujących o możliwościach jej zastosowania. Wśród definiujących ją parametrów wymienia się współczynnik przewodzenia ciepła, niepalność, klasę grubości, ściskanie, nasiąkliwość, paroprzepuszczalność...

 • Jak zrobić instalację elektryczną w domu?

  2022-11-30

  Instalacja elektryczne powinna dobrze rozplanowana i profesjonalnie wykonana. Tylko taka zapewni nam komfort korzystania ze wszystkich sprzętów, ponadto będzie bezpieczna. Jej poprowadzenie najlepiej powierzyć elektrykowi z doświadczeniem i odpowiednimi uprawnieniami. Jednak warto wiedzieć, jak zrobić elektrykę w domu i na co zwrócić uwagę podczas jej planowania.

 • Montaż grzejnika – jak poprawnie podłączyć grzejnik?

  2022-11-30

  Grzejniki to nieodłączne elementy prawie wszystkich pomieszczeń. Mogą przybierać różną formę, od popularnych płytowych czy członowych, poprzez dekoracyjne, a kończąc na żeliwnych kaloryferach. O tym, jak będą prezentowały się we wnętrzach, decyduje nie tylko ich wygląd, ale również sposób rodzaj podłączenia. Jak wykonać prawidłowe podłączenie...

 • Jakie ogrzewanie domu jest najtańsze?

  2022-11-30

  Osoby budujące czy remontujące dom, zastanawiają się, jakie ogrzewanie domu jest najtańsze. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ przyszłość i ceny paliw oraz energii elektrycznej są jedną wielką niewiadomą.