Budowa domu - krok po kroku

Przygotowanie placu budowy

Marzysz o własnym domu, ale nie wiesz jak rozpocząć budowę? Obawiasz się zawiłych formalności, które należy spełnić? Trafiłeś w dobre miejsce! Budowa domu to proces złożony, w czasie którego nie unikniemy problemów. Mając jednak wiedzę, możemy przygotować się na wiele różnych sytuacji. Eksperci Grupy PSB przygotowali garść porad zebranych w artykuły, które pomogą ci w podjęciu kluczowych decyzji. Z nami rozpoczniesz wielką przygodę swojego życia i stworzysz wymarzony dom dla swojej rodziny.

Fundamenty i piwnice

Fundamenty to najważniejszy element konstrukcyjny każdego budynku, dlatego kluczowe znaczenie ma prawidłowe przeprowadzenie prac ziemnych. Dowiedz się, jak krok po kroku powinna przebiegać budowa fundamentów i piwnicy. Sprawdź także, jak wykonać izolację fundamentów i piwnic, by ochronić je przed działaniem wilgoci oraz stratami ciepła. Pamiętaj, że trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji zapewni użycie dobrej jakości materiałów do murowania ścian. Wykorzystując odpowiedniej wielkości bloczki fundamentowe, możesz znacznie przyspieszyć prace budowlane. Skorzystaj z wiedzy specjalistów, by fundamenty i piwnica w domu były wykonane profesjonalnie.

Ściany zewnętrzne i kominy

Jakie technologie budowy ścian zewnętrznych są obecnie najczęściej wybierane? Poznaj porady ekspertów PSB i wybuduj z nami swój wymarzony dom! Usprawnij prace budowlane korzystając z gotowych systemów ściennych i kominowych. Dowiedz się jak dobrać przewody kominowe do wybranego typu ogrzewania.

Stropy, schody, podłogi, balkony, tarasy

Co położyć pod panele podłogowe, aby ochronić dom przed wilgocią i zimnem? Co położyć pod panele podłogowe, aby ochronić dom przed wilgocią i zimnem? Przeczytaj porady ekspertów Grupy PSB i poznaj sprawdzone sposoby jak prawidłowo wykonać izolację podłogi na gruncie! Kompleksowy poradnik zawiera również najlepsze sposoby na hydroizolację i ocieplenie balkonów i tarasów. A jeśli szukasz inspiracji do wykonania nowoczesnych schodów wewnętrznych, to również doradzimy ci w wyborze.

Dachy

Podstawą domu są solidne fundamenty. Aby jednak zapewnić domownikom pełen komfort i bezpieczeństwo, budynek wymaga solidnego dachu. Dach stromy czy płaski? Zobacz fachowe porady ekspertów Grupy PSB i zdecyduj jaki rodzaj dachu będzie najlepszy dla twojego domu. Dowiedz się również jak prawidłowo ocieplić dach. Sprawdź jakie korzyści możesz zyskać, dzięki zastosowaniu kompletnego systemu dachowego!

Drzwi, okna, parapety

Solidne drzwi oraz okna nie tylko chronią budynek przed włamywaczami lub utratą ciepła w okresie jesienno-zimowym. To także elementy, które wpływają na ostateczny wygląd obiektu, a także jego funkcjonalność. Sprawdź jak wybrać produkty, które będą dopasowane do Twoich potrzeb, ale również spełnią Twoje wymagania estetyczne.

Instalacje elektryczne, alarmowe

Jakie są podstawowe elementy domowej instalacji elektrycznej? Jak rozplanować i które włączniki światła oraz kontakty wybrać? O czym warto pamiętać planując instalację elektryczną na posesji? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące instalacji elektrycznych i alarmowych, poznasz z porad ekspertów Grupy PSB.

Instalacje grzewcze, wodne i kanalizacyjne

Nie wiesz na jaką instalację grzewczą lub wodną się zdecydować? Zobacz porady ekspertów Grupy PSB dotyczące instalacji grzewczych, wodnych i kanalizacyjnych, a dowiesz się jaki rodzaj instalacji grzewczej będzie optymalny dla Twojego domu i jakie produkty do instalacji wodnej najlepiej spełnią Twoje oczekiwania.

Elewacje

Elewacje budynku można wykonać na różne sposoby, jednak obecnie najpopularniejsze są tynki cienkowarstwowe. Zobacz jakie są rodzaje tynków elewacyjnych cienkowarstwowych oraz o czym warto pamiętać podczas ich aplikacji, co warto wiedzieć o elewacyjnych farbach akrylowych i silikatowych oraz jakie są mniej standardowe rozwiązania elewacyjne.

Ogrodzenia, nawierzchnie

Aranżacja ogrodu oraz jego ogrodzenie powinno współgrać ze stylem całej posesji. Zobacz jak wykończyć ścieżki ogrodowe, czym się kierować wybierając bramę wjazdową i jakie ogrodzenie sprawdzi się najlepiej: drewniane, klinkierowe, z gotowych przęseł metalowych, czy może nowoczesne. Eksperci Grupy PSB doradzą również jak czyścić kostkę brukową i konserwować nawierzchnię ze sztucznego kamienia.