Budowa domu - krok po kroku

Przygotowanie placu budowy

Marzysz o własnym domu, ale nie wiesz jak rozpocząć budowę? Obawiasz się zawiłych formalności, które należy spełnić? Trafiłeś w dobre miejsce! Budowa domu to proces złożony, w czasie którego nie unikniemy problemów. Mając jednak wiedzę, możemy przygotować się na wiele różnych sytuacji. Eksperci Grupy PSB przygotowali garść porad zebranych w artykuły, które pomogą ci w podjęciu kluczowych decyzji. Z nami rozpoczniesz wielką przygodę swojego życia i stworzysz wymarzony dom dla swojej rodziny.

Fundamenty i piwnice

Fundamenty to najważniejszy element konstrukcyjny każdego budynku, dlatego kluczowe znaczenie ma prawidłowe przeprowadzenie prac ziemnych. Dowiedz się, jak krok po kroku powinna przebiegać budowa fundamentów i piwnicy. Sprawdź także, jak wykonać izolację fundamentów i piwnic, by ochronić je przed działaniem wilgoci oraz stratami ciepła. Pamiętaj, że trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji zapewni użycie dobrej jakości materiałów do murowania ścian. Wykorzystując odpowiedniej wielkości bloczki fundamentowe, możesz znacznie przyspieszyć prace budowlane. Skorzystaj z wiedzy specjalistów, by fundamenty i piwnica w domu były wykonane profesjonalnie.

Ściany zewnętrzne i kominy

Jakie technologie budowy ścian zewnętrznych są obecnie najczęściej wybierane? Poznaj porady ekspertów PSB i wybuduj z nami swój wymarzony dom! Usprawnij prace budowlane korzystając z gotowych systemów ściennych i kominowych. Dowiedz się jak dobrać przewody kominowe do wybranego typu ogrzewania.

Stropy, schody, podłogi, balkony, tarasy

Co położyć pod panele podłogowe, aby ochronić dom przed wilgocią i zimnem? Co położyć pod panele podłogowe, aby ochronić dom przed wilgocią i zimnem? Przeczytaj porady ekspertów Grupy PSB i poznaj sprawdzone sposoby jak prawidłowo wykonać izolację podłogi na gruncie! Kompleksowy poradnik zawiera również najlepsze sposoby na hydroizolację i ocieplenie balkonów i tarasów. A jeśli szukasz inspiracji do wykonania nowoczesnych schodów wewnętrznych, to również doradzimy ci w wyborze.