Jakie technologie budowy ścian zewnętrznych są obecnie najczęściej wybierane? Poznaj porady ekspertów PSB i wybuduj z nami swój wymarzony dom! Usprawnij prace budowlane korzystając z gotowych systemów ściennych i kominowych. Dowiedz się jak dobrać przewody kominowe do wybranego typu ogrzewania.


Technologie budowy ścian zewnętrznychZadaniem ścian zewnętrznych jest przede wszystkim ochrona wnętrza domu przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych. Powinny być wytrzymałe, ciepłe, ciche i zdrowe. Jakie technologie budowy ścian są obecnie najczęściej wybierane i jakie spełnią aktualnie obowiązujące przepisy?


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Ocieplenie ścian zewnętrznych domu – kryteria doboru materiałów termoizolacyjnychTo, jak ciepłe będą ściany warstwowe i ile ciepła będzie przez nie uciekało na zewnątrz, w dużej mierze zależy nie tylko od grubości warstwy ociepleniowej. Są materiały termoizolacyjne o tak niskim współczynniku, który pozwoli uzyskać odpowiednią izolacyjność termiczną ściany przy jednoczesnym zachowaniu jak najmniejszej grubości ocieplenia, a więc i całej przegrody. Jakie jeszcze kryteria należy stosować przy wyborze materiałów termoizolacyjnych?


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Z czego zbudować ściany działowe? Materiały na ściany działoweŚciany działowe wznosi się z ceramiki, silikatów, betonu komórkowego i keramzytobetonu. Do ich budowy można użyć także płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych czy włókno-cementowych, montowanych na lekkim ruszcie. Co warto wiedzieć o ścianach szkieletowych i materiałach, na murowane ściany działowe?


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Rodzaje przewodów kominowych – spalinowe, dymowe i wentylacyjnePodstawowym zadaniem przewodów kominowych jest odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza i spalin. Dzięki nim nie stykamy się bezpośrednio z ubocznymi produktami powstającymi np. podczas ogrzewania domu. Dym i spaliny to nie to samo, dlatego muszą muszą być odprowadzane różnymi przewodami kominowymi.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Jak wybudować ściany domu zgodnie z WT 2021Za sprawą przepisów wchodzącym w życie 1 stycznia 2021 roku energooszczędność budynków jednorodzinnych staje się właśnie standardem. Nowe warunki techniczne określają parametry zapotrzebowania budynku na energię oraz termoizolacyjności jego przegród równe standardom domów energooszczędnych.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Ocieplenie domu – wpływ pogody na prace ocieplenioweOstateczny wygląd i trwałość nowo realizowanej czy modernizowanej elewacji w dużej mierze zależy od pogody, a dokładniej od wilgotności i temperatury powietrza podczas prac wykonawczych. Ocieplenie domu powinno być więc wykonywane w ściśle określonych warunkach. Stosowane przy tym materiały są bowiem często bardziej podatne na wpływ aury niż te, których używa się na etapie stanu surowego i wykończeniówki.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Ściany zewnętrzne – rodzaje ścian murowanychWiększość inwestorów decyduje się na budowę domu w technologii murowej. Nic dziwnego, gdyż takie budynki są trwałe i solidne. Ściany zewnętrzne mogą jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Czym się różnią?


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Jak zapobiec powstawaniu mostków cieplnych w ścianach zewnętrznych domu?O tym, czy ściany zewnętrzne będą skutecznie chroniły budynek przed ucieczką ciepła, decydują nie tylko parametry termoizolacyjne zastosowanych materiałów budowlanych. Istotny wpływ na ochronę cieplną ścian ma również eliminacja tzw. mostków cieplnych. Budowa przegród zewnętrznych bez mostków termicznych to jedno z ważniejszych założeń budownictwa energooszczędnego.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Jak zbudować szczelny dom?Szczelność powietrzna budynku jeszcze do niedawna nie była wymaganym parametrem nawet w budownictwie energooszczędnym. Od 2017 r. jest wymuszona przepisami warunków technicznych. Bez szczelnej obudowy budynku wysiłki w zmniejszeniu strat ciepła, takie jak właściwa termoizolacja czy zapobieganie mostkom cieplnym, nie przyniosą pełnych rezultatów.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Systemy ścienne – dlaczego warto je stosowaćAby mieć pewność i gwarancję, że ściany zewnętrzne domu będą trwałe, zdrowe, spełnią wymogi domu o niskim zapotrzebowaniu na energię, a także skutecznie ochronią nas przed hałasem z zewnątrz, warto do ich budowy zastosować kompletne zestawy produktów. Systemy ścienne usprawniają budowę, minimalizują ryzyko popełnienia błędów wykonawczych, a tym samym ograniczają liczbę mostków cieplnych w przegrodach zewnętrznych.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Dom ekologiczny – jak zbudować ściany zewnętrzneEkologia przenika do wielu dziedzin życia, również budownictwa. Co kryje się pod pojęciem „dom ekologiczny”? Jakie materiały uznaje się za przyjazne środowisku naturalnemu?


Bloczki z betonu komórkowego dobrane do parametrów ścianBeton komórkowy to materiał, który powstaje z piasku kwarcowego lub popiołu, cementu, wapna i wody. Charakterystyczna dla betonu komórkowego jest porowata budowa, której zawdzięcza on m.in. dobre właściwości termoizolacyjne. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni beton komórkowy do budowy ścian?


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Ściany zewnętrzne z ceramikiCeramika to tradycyjny i solidny materiał do budowy ścian zewnętrznych. Jest zdrowa, odporna na ekstremalne zjawiska pogodowe i ma pozytywny wpływ na wartość domu. Można z niej wznieść każdy budynek. Zalety tego budulca są niepodważalne, a o jego trwałość potwierdzają liczne, wieloletnie obiekty historyczne.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Silikaty do budowy ścianDo budowy domu inwestorzy często wybierają materiały wapienno-piaskowe, czyli silikaty. Produkuje się je wyłącznie z naturalnych surowców, są wolne od wszelkich szkodliwych i trujących związków. Poziom promieniotwórczości tych białych wyrobów sprawia, że zaliczane są do jednych z najbardziej bezpiecznych materiałów budowlanych.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Bloczki i pustaki z keramzytobetonu – materiał na ciepłe ściany domuDecyzja o tym, z czego wybudować dom należy do najważniejszych. Do materiałów, które mają wiele zalet można zaliczyć pustaki i bloczki z keramzytobetonu – ściany keramzytobetonowe są wyjątkowo ciepłe, bardzo trwałe i mają doskonałą paroprzepuszalność, a do tego doskonale chronią przed hałasem.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Ważny detal: nadproże w ścianie jednowarstwowejŚciany jednowarstwowe to mury pełniące jednocześnie funkcję nośną oraz izolacyjną. Są nie osłonięte warstwą ocieplenia w postaci wełny czy styropianu, dlatego muszą zostać wzniesione ze szczególną dbałością o zapobieganie powstawania mostków cieplnych, czyli najprościej mówiąc – miejsc ucieczki ciepła z budynku. Takim mostkiem bardzo często staje się nadproże w ścianie jednowarstwowej. Jak wykonać nadproże, aby temu zapobiec?


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Ważny detal: nadproże w ścianie łukowej z betonu komórkowegoNietypowe formy architektoniczne takie jak zewnętrzne ściany łukowe urozmaicają bryłę budynku. Często taki kształt przyjmują detale architektoniczne np. wykusze czy ryzality. Umieszczenie okna czy drzwi w ścianie łukowej wymaga wykonania odpowiedniego nadproża. Podobnie dzieje się, gdy zdecydujemy się na montaż łukowych okien lub drzwi zewnętrznych. Wykonanie nadproża w ścianie wymaga wówczas specjalnych rozwiązań – niezawodny będzie w takich przypadkach beton komórkowy. Jak wykonać nadproże w ścianie łukowej z betonu komórkowego?


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Ważny detal: wieniec w ścianie jednowarstwowejJednym z kluczowych detali w jednowarstwowej ścianie zewnętrznej jest wieniec. Nieosłonięty warstwą termoizolacji może stać się miejscem nadmiernej ucieczki ciepła z budynku, podnosząc tym samym koszty jego ogrzewania. Jak wykonać ciepły wieniec ściany?


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Kominy systemowe – ceramiczne i staloweKomin jest integralną częścią każdego domu. Obecnie zamiast budować murowany komin możemy wybrać rozwiązania systemowe – ceramiczne lub stalowe, które wykonane są zgodnie z reżimem norm budowlanych. Kominy systemowe to gwarancja jakości potwierdzona certyfikatami.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Czym ocieplić dom? Co zamiast wełny i styropianu?Wełna mineralna i styropian od zawsze ze sobą konkurują. Jednak nie tylko one sprawdzą się jako ocieplenie ścian zewnętrznych. Warto przyjrzeć się też innym materiałom do izolacji termicznej, może nie tak popularnym, ale tak samo skutecznym. Również w związku z nowymi przepisami dotyczącymi termoizolacyjności ścian dobrze jest zainteresować się innym materiałom ociepleniowym.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Ocieplenie ścian zewnętrznych domu – styropian fasadowyStyropian należy do najpopularniejszym materiałów służących między innymi do ocieplenia ścian zewnętrznych domu. Są to jednak produkty różnej jakości i o różnych parametrach. Oprócz popularnego białego styropianu do dyspozycji mamy również wyroby nowej generacji o wysokich parametrach termoizolacyjnych.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI


Ocieplenie ścian domu – wełna mineralnaWełna mineralna to oprócz styropianu jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych do ocieplenia ścian zewnętrznych domu. Stanowi bardzo dobrą izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową, a zwolennicy wełny mineralnej podkreślają jej walory zdrowotne – to materiał paroprzepuszczalny, ułatwiający tzw. oddychanie ścian.


POPULARNE KATEGORIE


POPULARNE WYSZUKIWANIA


POLECANI DOSTAWCY