• „Czas to pieniądz” …błyskawiczna, Szybkoschnąca posadzka Baumit rapido 1 speed

  2019-02-13

  „Czas to pieniądz” – chyba trudno znaleźć osobę, która nie zetknęłaby się z tym znanym powiedzeniem, a jego prawdziwość znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Truizmem będzie stwierdzenie, że oszczędność czasu tj. szybsze wykonanie prac budowlanych łatwo jest przeliczyć na wymierne korzyści finansowe. Tym bardziej jeśli w krótszym terminie zostanie...

 • Budownictwo mieszkaniowe w sezonie 2019

  2019-02-13

  Poniższy artykuł zawiera dwa obrazy. Sielski – przedstawiający osiągnięcia budownictwa mieszkaniowego. I drugi – złowróżbny, o sytuacji na rynku pracy.

 • SUCHA ZABUDOWA – Zajęcie dające prestiż

  2019-02-13

  Nazwę Karolczak Group nadał firmie jej właściciel, założyciel, prezes zarządu – Krzysztof Karolczak. Działa na rynku wykonawstwa budowlanego od 25 lat. Obecnie zatrudnia 40 pracowników. Na stronie www.karolczak.com.pl znajdziemy ofertę, zgrupowaną w działy: Instalacje elektryczne i Wykończenia wnętrz. W każdym kilkanaście punktów prezentuje możliwe usługi...

 • Mech na dachu. Jak z nim walczyć?

  2019-02-10

  Nieduże skupiska zielonego mchu porastającego połacie, nie wydają się niczym groźnym. Tymczasem mech na dachu nie tylko szpeci, ale jest zapowiedzią przyszłych przecieków, co dla właściciela domu może oznaczać rychły remont.

 • Podlewanie ogrodu – wybieramy wąż ogrodowy i zraszacze

  2019-02-07

  Przed przystąpieniem do intensywnych prac ogrodowych, warto sprawdzić stan narzędzi i akcesoriów, w tym stan węża ogrodowego, który ma duży wpływ na komfort podlewania roślin. Może się okazać, że zajdzie konieczność zakupu nowego węża i akcesoriów usprawniających podlewanie ogrodu. Jaki wąż ogrodowy wybrać? Jakie zraszacze sprawdzą się w ogrodzie?

 • Schody żelbetowe czy schody drewniane?

  2019-01-31

  Schody wewnętrzne są niezbędne we wszystkich domach zbudowanych z więcej niż jednej kondygnacji. Są stałym elementem wnętrza, muszą być więc funkcjonalne i estetyczne. O ich właściwościach może przesądzać materiał, jaki wykorzystano na schody. Inwestorzy najczęściej wybierają żelbetowe lub drewniane.

 • Jak przygotować ścianę do tapetowania

  2019-01-31

  Wpływ na to, czy tapeta będzie efektowną ozdobą ściany, ma nie tylko jej wybór. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Tapetowanie ścian – jak się do niego przygotować?

 • Schody do małego domu

  2019-01-30

  Coraz częściej decydujemy się na budowę niewielkich dwukondygnacyjnych domów. Ich wybór sprawia, że konieczne są schody. Niestety często zajmują dużo miejsca, są jednak takie ich rodzaje, które oszczędzają przestrzeń. Jakie schody do małego domu spełnią nasze oczekiwania?

 • Wykańczanie mieszkania w stanie deweloperskim – kolejność prac wykończeniowych

  2019-01-30

  Prace związane z wykończeniem mieszkania wymagają odpowiedniego zaplanowania. By odpowiednio zorganizować pracę fachowcom, należy mieć świadomość, jaka powinna być ich kolejność. Pamiętajmy, że niektóre można wykonywać równolegle, np. pracę elektryka, glazurnika i hydraulika.

 • Ocieplanie ścian a temperatura powietrza

  2019-01-30

  Nierzadko, ze względu na tempo robót, ocieplenie ścian często przebiega w temperaturze powietrza znacznie przekraczającej wartości graniczne, wyznaczone przez producenta materiałów. Przekłada się to na złą jakość wykonywanych prac i znikomą trwałość elewacji, wykańczanej w takich warunkach.

 • Jakie są zalety ścian szkieletowych?

  2019-01-30

  Systemy suchej zabudowy dają nieograniczone możliwości wykańczania i aranżowania wnętrz, zarówno przy budowie jak i generalnym remoncie domu czy mieszkania. Są alternatywą dla tradycyjnych tzw. mokrych technologii. Na rynku materiałów budowlanych jest wiele rodzajów płyt, których zastosowanie uwarunkowane jest miejscem zabudowy. Wszystkie one posiadają wiele...

 • Dlaczego płyty OSB znajdują zastosowanie w budownictwie?

  2019-01-30

  Drewnopochodne płyty OSB, ze względu na wytrzymałość, sprężystość i łatwość w obróbce wykorzystywane są do budowy domów w technologii szkieletowej, m.in. jako poszycia dachów, stropów, ścian i podłóg.

 • Jakie są właściwości zastosowania płyt gipsowo-kartonowych do zabudowy poddasza i sufitów?

  2019-01-30

  Płyty gipsowo-kartonowe to materiał budowlany umożliwiający szybkie i estetyczne wykończenie każdego wnętrza. Stosowane są we wszystkich obiektach – zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w ośrodkach kultury czy sportu. Płyty g-k zapewniają swobodę w kształtowaniu przestrzeni, ale także komfort i bezpieczeństwo użytkowania. W budownictwie jednorodzinnym, płyty...

 • TARGI KIELCE

  2019-01-30

 • Remont domu – wyburzanie ścian

  2019-01-29

  Przebudowa wnętrz polegająca na zmianie układu ścian budzi uzasadnione obawy. To przedsięwzięcie skomplikowane i trzeba się do niego należycie przygotować. Szczególnie jeśli prace obejmują wyburzanie istniejących murów.

 • Komfortowy dom – oczekiwania inwestorów, propozycje producentów

  2019-01-29

  Komfort życia buduje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zgromadzonego dobytku materialnego. Liczy się również wygoda oraz zminimalizowanie wysiłku domowników, wkładanego w obsługę domu. Komfortowy dom – jaki powinien być?

 • Sprzęty podwieszane w łazience – stelaże instalacyjne do sedesu i innych elementów wyposażenia

  2019-01-28

  Stelaże podtynkowe to obecnie powszechnie stosowane rozwiązania w naszych łazienkach. Możemy na nich umieścić miski WC, umywalki, bidety, baterie czy uchwyty dla osób niepełnosprawnych. Sprzęt podwieszany pozwala na funkcjonalną i estetyczną aranżację łazienki.