• Materiały kompozytowe – rodzaje, właściwości, zastosowanie

  2024-04-23

  Kompozyt do złudzenia przypomina drewno, jednak różni się od swojego pierwowzoru walorami użytkowymi. Materiały kompozytowe można stosować na zewnątrz bez obaw o zniszczenie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jakie są właściwości kompozytów i jakie są rodzaje kompozytów?

 • BETON KOMÓRKOWY – MATERIAŁ, któremu wato zaufać

  2024-04-23

  Beton komórkowy jest w Polsce najpopularniejszym materiałem konstrukcyjnym do wznoszenia ścian. Jest lekki, porowaty, charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, a przy tym ma odpowiednią wytrzymałość na ściskanie, by pełnić funkcję konstrukcyjną w budynku. Jest chętnie stosowany przez wykonawców, ze względu na łatwość murowania. Inwestorzy decydują się na...

 • System Budowy H+H – ciepłe i ciche domy od fundamentów aż po dach

  2024-04-18

  Od wielu sezonów wśród najbardziej popularnych materiałów ściennych plasują się niezmiennie beton komórkowy i bloczki silikatowe. Są to jedne z propozycji najczęściej wybieranych do wznoszenia ścian, nie tylko przez projektantów i deweloperów, ale również przez inwestorów wykorzystujących je do budowy domów jednorodzinnych. Ich fenomen polega na wszechstronności - produkty...

 • UKŁADANIE PANELI podłogowych na poddaszu

  2024-04-12

  Panel podłogowy to popularny materiał wykorzystywany do wykończenia podłóg w różnych pomieszczeniach, w tym także na poddaszach. To nie tylko element wyposażenia wnętrza – to doskonałe połączenie stylu, trwałości i funkcjonalności, które przetrwa lata, zachwycając zarówno wzrok, jak i codzienne użytkowanie.

 • Jak skutecznie ODNOWIĆ PODDASZE

  2024-04-12

  Domy jednorodzinne i mieszkania dwupoziomowe z dodatkową przestrzenią poddasza oferują unikalną okazję do stworzenia funkcjonalnych przestrzeni. Stare domy z nieużytkowymi strychami mogą zostać przekształcone w komfortowe pokoje, dzięki odpowiedniemu remontowi. Jednym z kluczowych elementów takiej metamorfozy są panele winylowe, które połączone z elektrycznymi matami...

 • Wykonanie OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO na stropie podczas adaptacji poddasza użytkowego

  2024-04-11

  Na rynku coraz większą popularnością cieszy się adaptacja poddaszy użytkowych. Wyodrębnienie przestrzeni mieszkalnej na wynajem, gabinet czy sypialnię stało się jednym ze sposobów wykorzystania nieużytkowanego strychu.

 • Nowy system OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

  2024-04-11

  Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego zapewniają szybkie i w 100% suche rozwiązanie do montażu instalacji ogrzewania podłogowego. Oferują również możliwości renowacji, dzięki niewielkiej wysokości montażu i niewielkiemu ciężarowi własnemu. A instalacja jest prosta.

 • Wykonanie PODKŁADU PODŁOGOWEGO na stropie betonowym poddasza użytkowego

  2024-04-11

  Poddasze użytkowe to przestrzeń coraz częściej uwzględniana w planach budowy lub remontu domu. I trudno się temu dziwić, bo to dobry sposób na wygospodarowanie sporej ilości dodatkowych metrów kwadratowych. Jednak, aby taka przestrzeń była funkcjonalna i mogła dobrze służyć mieszkańcom, kluczową kwestią jest właściwie wykonana podłoga z użyciem odpowiedniego podkładu...

 • Zastosowanie WEŁNY do wykończenia PODDASZA

  2024-04-10

  Podczas adaptacji poddasza na cele użytkowe bardzo ważne jest bezpieczeństwo ogniowe oraz zapewnienie właściwych warunków termicznych i akustycznych, dlatego idealnie sprawdza się tu wełna skalna.

 • CICHA PODŁOGA na stropie – komfort dla wszystkich użytkowników

  2024-04-10

  Komfort to najczęściej wymieniane słowo przy określaniu warunków w jakich chce się mieszkać, pracować, wypoczywać. Na to zjawisko składa się kilka czynników, począwszy od tych wizualnych, ulubionych przedmiotów (mebli, światła czy różnego rodzaju sprzętów) po te niewidoczne, często pomijane, a jednak bardzo ważne i mocno odczuwalne jak np.: odpowiednia temperatura pomieszczeń...

 • Zalety zadaszenia tarasu płytami z poliwęglanu

  2024-04-08

  Parametry techniczne, różnorodność rozwiązań systemowych oraz końcowy efekt wizualny, decydują o tym, że zadaszenia z poliwęglanu są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dotyczy to zarówno poliwęglanów komorowych jak i litych, falistych.

 • Przygotuj się z nami na wiosenne przesadzanie roślin!

  2024-03-11

  Wiosenne odświeżenie roślin domowych i ogrodowych zbliża się wielkimi krokami. Zaczynamy myśleć o nowych doniczkach i osłonkach. Jak wybrać te, które połączą ciekawy styl z funkcjonalnością? Przedstawiamy nasze porady i produkty, które pomogą Ci stworzyć wyjątkową przestrzeń wiosennego relaksu zarówno w domu jak i w ogrodzie.

 • Budowa domu – odwodnienie nadmiaru wody z dachu i stref przydomowych

  2024-03-05

  Zbytnie nagromadzenie wody deszczowej może stanowić nie lada problem dla właścicieli domów jednorodzinnych, dlatego planując budowę każdy inwestor powinien pamiętać o zagospodarowaniu wody deszczowej. Uchroni to nie tylko fundamenty i ściany przed zalaniem i zawilgoceniem, ale także poprawi estetykę i komfort użytkowania naszej działki.

 • Jak oszczędzać na ociepleniu domu?

  2024-02-23

  Koszty ogrzewania budynków mieszkalnych rosną każdego roku, co jest związane z podwyżkami cen energii. Izolacja termiczna, a szczególnie ocieplenie poddasza, pozwala zniwelować skutki rosnących cen. Choć jest to inwestycja, przyniesie wymierne korzyści już w pierwszym roku użytkowania budynku. Jakie korzyści może przynieść taka inwestycja i czym ocieplić dach?

 • Usuwanie starej farby ze ścian – jak to zrobić?

  2024-01-31

  Usuwanie starej farby to konieczność, gdy zauważymy, że się łuszczy lub odstaje od ścian. Trzeba go wykonać także w przypadku starych powłok malarskich np. olejnych czy klejowych. Jak usunąć farbę ze ściany sprawnie i skutecznie?

 • Czym i jak wyczyścić miedź i mosiądz?

  2024-01-31

  Czyszczenie miedzi i mosiądzu należy do rutynowych czynności pielęgnacyjnych w przypadku dekoracyjnych przedmiotów i detali wykonanych z tych metali. By zawsze pięknie wyglądały, trzeba poświęcić im trochę czasu i uwagi. Czym czyścić mosiądz i miedź, aby zawsze były pełne blasku?

 • Jakie rury do centralnego ogrzewania?

  2024-01-31

  Rozprowadzenie instalacji centralnego ogrzewania znacząco wpływa na wydajność i ekonomiczność systemu. Dlatego tak ważne jest nie tylko poprawne zaprojektowanie i wykonanie instalacji c.o., ale także dobór poszczególnych jej składowych, m.in. rur. Jakie rury do c.o. wybrać?

 • Konstrukcja pawlacza – jak go zrobić?

  2024-01-31

  Zabudowa pawlacza kojarzy się z konstrukcją, którą kiedyś można było spotkać prawie w każdym mieszkaniu. Na szczęście dzisiejsze pawlacze wyglądem znacząco odbiegają od tych sprzed kilkudziesięciu lat, doskonale wpisując się w nowoczesne aranżacje. Czy warto sięgnąć po takie rozwiązanie? Jak zrobić pawlacz?

 • Czym pokryć dach? Które pokrycie dachowe będzie najlepsze?

  2024-01-31

  Czym pokryć dach? To pytanie, które stawia sobie każdy inwestor budujący dom lub remontujący dach. Wpływ na wybór materiału ma nie tylko nasz budżet i upodobania estetyczne. Trzeba wziąć pod uwagę m.in. jego trwałość, szczelność czy też odporność na czynniki atmosferyczne.

 • Pelargonie – kiedy i jak sadzić, uprawa, przesadzanie

  2024-01-31

  Pelargonie w ogrodzie, zarówno położonym wokół domu, jak i tym niewielkim balkonowym są mimo różnych trendów nadal obecne. Najefektowniej wyglądają w różnego rodzaju pojemnikach: skrzynkach i donicach, równie pięknie zdobią ogrodowe rabaty. O tym, jak będą się prezentować, decydują nie tylko wybrane egzemplarze, ale też ich systematyczna pielęgnacja.