• Zastosowanie urządzeń do pielęgnacji ogrodu

  2022-05-23

  Zadbany ogród niewątpliwe jest wizytówką każdego domu. To miejsce, gdzie można pozwolić sobie na chwilę relaksu, zabawy z dziećmi czy grillowanie, jednak by jego piękny wygląd cieszył oczy, należy pamiętać o systematycznej pielęgnacji: koszeniu trawy, przycinaniu drzew i krzewów. Na rynku dostępne są odpowiednie urządzenia, które nie tylko podołają wykonywanej pracy, ale też...

 • Skuteczne nawadnianie ogrodu

  2022-05-23

  Piękny ogród, to nie lada wyzwanie. Pielęgnacja, podlewanie to czynności czasochłonne. Wymagają również regularności. Dostępne na rynku produkty ręczne i systemy nawadniania pozwalają na ekonomiczne i skuteczne podlewanie ogrodu.

 • Tynkowanie w jeden dzień? To możliwe!

  2022-05-23

  Tynki cementowo-wapienne to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do wykańczania ścian przed ich finalną dekoracją. Dlaczego są tak chętnie stosowane, co warto o nich wiedzieć, jak przyspieszyć prace tynkarskie i co zrobić, by być zadowolonym z końcowego efektu?

 • Nawierzchnie z kostek brukowych i płyt betonowych. Co warto wiedzieć na ich temat?

  2022-05-23

  Przy wyborze kostek i płyt na nawierzchnię zazwyczaj w pierwszej kolejności każdy sugeruje się ich kształtem i kolorem, ale warto przyjrzeć się dokładnie wszystkim aspektom funkcjonalnym, by wybrać najbardziej optymalne i trwałe rozwiązanie.

 • Ręczne czy automatyczne nawadnianie ogrodu - co wybrać?

  2022-05-12

  Odpowiednie nawadnianie ogrodu i trawnika to jedna z podstawowych czynności, dzięki której rośliny rozwijają się prawidłowo, nie usychają i utrzymują piękny, zielony kolor. Brak wiedzy lub błędy w podlewaniu roślin mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak np. obumieranie i gnicie. Dlatego też na początek warto dowiedzieć się, jak prawidłowo zadbać o nawodnienie do...

 • Jaki wybrać system do balkonów i tarasów?

  2022-05-12

  Na efekt końcowy prac związanych z układaniem płytek mają wpływ nie tylko umiejętności fachowców, którym powierzyliśmy to zadanie. Bardzo duże znaczenie ma użyta przez nich zaprawa klejowa, która zagwarantuje solidne i trwałe połączenie oraz zminimalizuje ryzyko błędów wykonawczych. Jaki wybrać klej do płytek na zewnątrz? Na jakie parametry zwrócić uwagę?...

 • Dom i posesja na wiosnę jak nowe!

  2022-05-11

  Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, wielu z nas planuje wiosenne porządki w domu i jego otoczeniu. Urządzenia Kärcher pomogą kompleksowo zadbać o czystość zarówno wnętrza domu, kuchni czy łazienki, jak i całej posesji. Dzięki nim porządek zapanuje także w warsztacie majsterkowicza czy garażu. Pozimowe porządki naprawdę mogą być prostsze, szybsze i bardziej...

 • Zrób sobie... taras!

  2022-05-11

  Gutta oferuje wiele konstrukcji zadaszeń, gotowych do montażu z wypełnieniem z poliwęglanu, akrylu bądź szkła. Zdecydowanie więcej wyzwań, ale też możliwości daje budowa własnej konstrukcji tarasu bądź altany, najczęściej drewnianej. W zależności od wymagań, ale też możliwości finansowych możemy zastosować kilka rodzajów tworzyw sztucznych do zabudowy tego typu konstrukcji...

 • Jan Niezbędny do grillowania!

  2022-05-10

  Maj to z pewnością miesiąc grilla. To w maju odbywają się pierwsze, wspólne biesiady na świeżym powietrzu i pierwsze pikniki. Dobre jedzenie towarzyszące takim spotkaniom to szczególnie miły dodatek. Jan Niezbędny już od 30 lat towarzyszy takim spotkaniom!

 • Zbliża się lato. Przygotuj swój dom na upały.

  2022-05-10

  Lato to od kilku sezonów rekordowe temperatury i intensywne, prażące słońce. Teraz gdy więcej czasu spędzamy w domu, jeszcze większego znaczenia nabiera ochrona wnętrz przed nadmiernym nagrzewaniem. Komfort na poddaszu można osiągnąć dzięki zastosowaniu przesłon zewnętrznych, które potrafią ograniczyć dostęp ciepła nawet o 94%. Teraz można wybierać spośród różnych rozwiązań...

 • Bogate portfolio paneli wodoodpornych od Classen

  2022-05-10

  Wybierając panele podłogowe warto postawić na ofertę sieci PSB. Znajdziemy tam m.in. linie Expedition 4V oraz Elite 4V, wyróżniające się kompleksowym podejściem do projektowania produktów ponadczasowych – wodoodpornością, najwyższymi parametrami technicznymi oraz bogactwem wzorów.

 • BOLIX SYSTEM DESIGN COLLECTION – oryginalność kompleksowych rozwiązań

  2022-05-10

  Tynki dekoracyjne to propozycja dla osób szukających oryginalnych rezultatów, które nadadzą całym budynkom i pomieszczeniom nutkę indywidualizmu. Mogą stanowić ciekawą alternatywę dla pokrycia ścian zewnętrznych tradycyjnymi materiałami, a wewnętrznych farbą czy tapetą, tym bardziej, że posiadają szereg zalet, które warto przybliżyć.

 • Jak skutecznie zabezpieczyć drewno i płyty drewnopochodne przed ogniem - FOBOS?

  2022-05-05

  Stosując drewno jako materiał budowlany należy pamiętać, że niezaimpregnowane drewno lub płyty drewnopochodne, jako materiał łatwopalny, w kontakcie z ogniem mogą się przyczyniać do rozwoju pożaru i rozgorzenia. Z perspektywy bezpieczeństwa pożarowego drewnianych konstrukcji ważne jest zrozumienie, w jakim celu wykonujemy impregnację ogniochronną.

 • Budowa sauny ogrodowej – co musisz wiedzieć?

  2022-04-28

  Korzystanie z sauny przede wszystkim jest korzystne dla naszego zdrowia i organizmu, to także relaksujący zabieg. Dlatego też coraz częściej sauna pojawia się na prywatnych posesjach. Czy warto w nią zainwestować? Co warto wiedzieć przed jej budową? Jak zbudować saunę ogrodową?

 • Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji domowej

  2022-04-28

  Coraz częściej w naszych domach pojawia się klimatyzacja. Nic dziwnego, gdyż w upalne dni przynosi ulgę – możemy spokojnie odpoczywać czy pracować. Sprawdza się także w chłodniejszych porach roku – możemy dzięki niej ogrzewać pomieszczenia. Niezależnie jednak od tego, do jakich celów wykorzystujemy klimatyzację, zawsze musi być w dobrym stanie. Jak czyścić klimatyzację...

 • Po czym poznać dobre wapno budowlane? Najważniejsze cechy

  2022-04-28

  Wapno jest jedynym materiałem wiążącym, który ma zamknięty obieg w przyrodzie. Nie ma tutaj żadnej filozofii ani jakiegoś skomplikowanego procesu wytwórczego. Mamy złoże kamienia wapiennego. Jego wzór chemiczny jest prosty. Kamień ten podlega wypaleniu w zakładach wapienniczych. Otrzymujemy w ten sposób kolejną formę wapna. Następnie wapno palone gasimy wodą otrzymując wapno...

 • Instalacja elektryczna natynkowa – zalety, wady, do jakiego wnętrza

  2022-04-28

  Przewody elektryczne zazwyczaj są ukryte, jednak czasami instalacja elektryczna poprowadzona jest po ścianach czy sufitach. Niezależnie od tego, z jakich przyczyn decydujemy się na takie rozwiązanie, zawsze pamiętajmy, aby wszelkie prace były wykonane przez fachowca.

 • Jak urządzić mały pokój?

  2022-04-28

  W naszych domach i mieszkaniach nie brakuje niewielkich pokojów. Pełnią one różne funkcje, jednak niezależnie od odgrywanej roli, często mamy problemy z aranżacją takich wnętrz. Jak urządzić mały pokój, by był funkcjonalny i estetyczny?

 • Skuteczna izolacja fundamentów – jak ją wykonać?

  2022-04-27

  Wilgoć jest jednym z najbardziej destrukcyjnych czynników działających na budynek. Błędy popełnione na etapie budowy będą mieć poważne konsekwencje, a ich naprawa może się okazać bardzo kosztowna. Podpowiadamy, po które rozwiązania warto sięgnąć, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

 • Jak odgrodzić się od sąsiada?

  2022-04-27

  Ogrodzenie naszej posesji od sąsiedniej powinno spełniać wiele warunków. Zadaniem płotu, poza zaznaczeniem granic działki, jest zapewnienie nam poczucia intymności i prywatności. Równie ważna jest jego estetyka i trwałość. Jak ogrodzić się od sąsiada, by przegroda przez lata była wypełniała wszystkie stawiane jej wymagania?