• Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

  2022-04-27

  Gdy mamy dwie pociechy i mieszkanie o niezbyt dużym metrażu, często nie wiemy, jak urządzić pokój dla dwójki dzieci, tak by czuły się w nim komfortowo. Jest to możliwe, jeśli wykorzystamy kilka sprawdzonych rozwiązań.

 • Jak zrobić drapak dla kota?

  2022-04-27

  Gdy w naszym domu ma się zadomowić kot, warto się do tego odpowiednio przygotować. Jednym z gadżetów, który powinien na niego czekać jest drapak. Warto wykonać go własnoręcznie. Jak zrobić drapak dla kota, by zwierzę było z niego zadowolone?

 • Sprawdź co oferuje system narzędzi 12V Bosch Professional

  2022-04-26

  Praca w wąskich i trudno dostępnych miejscach wymaga małych, ale wydajnych narzędzi – takich jak narzędzi Bosch Professional w klasie 12 V. Bosch w segmencie narzędzi 12 V posiada cały wachlarz produktów do każdego rodzaju prac. Jest to istotny element przy tworzeniu swojego warsztatu - możliwość stworzenia systemu akumulatorowego.

 • Dobry zestaw do malowania wnętrz - co powinien zawierać?

  2022-04-25

  Malowanie wnętrz jest jednym z podstawowych etapów prowadzenia prac remontowych i wykończeniowych. Jest stosunkowo proste, dlatego wiele osób zabiera się do tego samodzielnie. Przed przystąpieniem do działania warto sięgnąć po kompletny zestaw do malowania Barracuda, w którym znajdą się wszystkie niezbędne akcesoria malarskie. Dzięki nim praca przebiegnie pomyślnie, a efekt...

 • Jak szybko i skutecznie pozbyć się popękanego silikonu, na którym znajduje się pleśń?

  2022-04-22

  Masz żółty, popękany silikon, na którym jest pleśń? Sprawdź w jaki sposób sobie z nim poradzić. Po pewnym czasie w łazienkach, kuchniach, toaletach silikon ulega zniszczeniu: pojawia się na pleśń, przebarwienia, pęknięcia. Wygląda wówczas nieestetycznie, a jego wymiana tradycyjną metodą przyprawia o zawrót głowy. Usunięcie starej warstwy silikonu, doczyszczenie drobnych...

 • Jak oszczędzać na ociepleniu domu?

  2022-04-22

  Koszty ogrzewania budynków mieszkalnych rosną każdego roku, co jest związane z podwyżkami cen energii. Izolacja termiczna, a szczególnie ocieplenie poddasza, pozwala zniwelować skutki rosnących cen. Choć jest to inwestycja, przyniesie wymierne korzyści już w pierwszym roku użytkowania budynku. Jakie korzyści może przynieść taka inwestycja i czym ocieplić dach?

 • Wiosenne powroty

  2022-04-20

  Nadchodzi wiosna. Słońce świeci coraz śmielej, a natura budzi się do życia. Chociaż nie możemy jeszcze zrzucić z siebie zimowych płaszczy i kurtek, już teraz warto zastanowić się, jak urządzić swój ogród tak, aby korespondował z trendami obowiązującymi w tym sezonie.

 • Jak zamontować system do filtrowania wody kranowej FLOW COMFORT w 7 krokach?

  2022-04-15

  Przekonaj się, jak prosty jest montaż systemu do filtrowania wody kranowej FLOW COMFORT w 7 krokach. Zapraszamy na film!

 • STALCO S-VOLT jedna bateria, wiele możliwości!

  2022-04-15

  Do pracy różnych elektronarzędzi są potrzebne inne ilości energii w zależności od obciążenia na danym etapie wykonywania czynności. Jest to szczególnie widoczne przy pracy z urządzeniami bezprzewodowymi, gdzie przepływ prądu powinien być zintegrowany z pobieraną energią, a całość musi mieć ustawienia pozwalające na wydajną pracę.

 • Szukasz akcesoriów systemowych do suchej zabudowy?

  2022-04-05

  Akcesoria systemowe Nida to bardzo szeroki wachlarz produktów służących kompleksowemu wykonaniu prac budowlanych i wykończeniowych w systemie suchej zabudowy. W naszej ofercie, poza najbardziej popularnymi rozwiązaniami, znajdziecie również wysoce specjalistyczne produkty przeznaczone do niestandardowych i wyjątkowo wymagających realizacji. Nasze akcesoria wykonane są z blachy...

 • Jakie zalety mają gotowe szalunki fundamentowe TASSU?

  2022-04-05

  Cechy szczególne gotowych szalunków fundamentowych TASSU: - szybki i łatwy rozładunek (elementy ważą ok. 20 kg) - krótki czas montażu (dla domu jednorodzinnego: 2–4 godziny) - niski koszt pracy (2 osoby bez specjalnych kwalifikacji) - standardowe narzędzia (nożyce do cięcia drutu, nóż, drut wiązałkowy) - bezpieczeństwo na budowie - 100-procentowa kontrola kosztów - brak...

 • Jak zabezpieczyć drewniany taras przed działaniem słońca i wody?

  2022-04-05

  Drewniane tarasy to ten element architektury ogrodowej, który jest stale narażony na ekstremalne oddziaływanie warunków atmosferycznych oraz na intensywne użytkowanie przez domowników. Jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia tarasów jest system olejowania. Z naszego krótkiego poradnika dowiesz się, jak je właściwie przeprowadzić.

 • Jaka technologia najlepiej spełnia nawet najtrudniejsze wymagania?

  2022-04-04

  Przyczepność, wytrzymałość, elastyczność oraz odporność chemiczna i mechaniczna - wszystkie te właściwości są niezbędne do uzyskania trwałych połączeń i szczelin, i wszystkie te właściwości spełnia poliuretan - materiał wiodący prym wśród klejów i produktów uszczelniających. Nowa technologia Purform® zastosowana w uszczelniaczach poliuretanowych Sika® zapewnia doskonałe...

 • Sika Purform® – nowa technologia, trwałe uszczelnianie i klejenie w jednym

  2022-04-04

  Jednym z podstawowych warunków technicznych, jakie są brane pod uwagę projektując obiekt budowlany, jest jego szczelność. Newralgicznym obszarem są szczeliny, które wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań uszczelniających. W budownictwie od dziesięcioleci prym wiodą uszczelniacze i kleje firmy Sika®, oparte o technologię poliuretanową. Sika® wprowadziła na rynek nową...

 • Wymiana drzwi – krok po kroku

  2022-03-31

  Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku mają przede wszystkim chronić przed hałasem i nieproszonymi gośćmi. Poza tym powinny dobrze się prezentować oraz współgrać z aranżacją wnętrza. Jeśli drzwi w naszym mieszkaniu nie spełniają naszych oczekiwań i nie zapewniają komfortu, to wymiana drzwi jest nieunikniona.

 • Budowa domu drewnianego – konstrukcja szkieletowa

  2022-03-31

  Domy drewniane mogą powstawać w różnych technologiach. W naszym kraju często wybierana jest konstrukcja szkieletowa, która pozwala szybko wznieść budynek. Co ważne, prace można prowadzić o każdej porze roku. Na czym polega budowa domu drewnianego w technologii szkieletowej?

 • Zabudowa wiatrołapu – jak zbudować użyteczny ganek?

  2022-03-31

  Inwestorzy, chcąc maksymalnie wykorzystać powierzchnię mieszkalną i zminimalizować koszty budowy, często rezygnują z wiatrołapu. Jest to zgodne z prawem budowlanym, ponieważ pomieszczenie to nie jest obowiązkowe. Jednak wiatrołap w domu pełni śluzę chroniącą wnętrze przed zimnym powietrzem, więc warto się na niego zdecydować. Budowa wiatrołapu jest możliwa w już istniejącym...

 • Panele laminowane z V-fugą. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

  2022-03-31

  Podłogi laminowane to bardzo popularne rozwiązanie. Trudno się temu dziwić, są łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości, trwałe, odporne na uszkodzenia, dostępne w rozsądnym budżecie oraz atrakcyjne wizualnie, np. D4557 Dąb Tuluza. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się panele laminowane z tak zwaną V-fugą.

 • Budowanie domu – przeczytaj zanim zaczniesz

  2022-03-31

  Budowanie domu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, a każda z nich ma decydujący wpływ na realizację projektu, finanse, a także komfort i użytkowania mieszkania. Zobacz, jak zaplanować budowę domu, aby jak najszybciej i możliwie bezproblemowo przebiegały poszczególne etapy. Przeczytaj „skoncentrowany” poradnik budowy domu.

 • Montaż rolet zewnętrznych krok po kroku

  2022-03-31

  Zadaniem rolet zewnętrznych jest ochrona domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ciekawskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów, a także w pewien sposób przed złodziejami. Warto o nich pomyśleć już na etapie projektu domu i odpowiednio przygotować otwory okienne, chociaż montaż rolet zewnętrznych w już eksploatowanym domu jest również możliwy...