• Wiercenie otworów w gresie i innych materiałach

  2023-10-30

  Obecnie otwornice do glazury stanowią nieodzowne narzędzie każdego profesjonalnego glazurnika. Wzrastająca różnorodność i popularność twardych materiałów, takich jak gres, wymaga sprawdzonych rozwiązań.

 • ELEKTRONARZĘDZIA RAWLPLUG: bezpieczeństwo i zaufanie

  2023-08-31

  Zaufanie do marki Rawlplug firma buduje już od ponad stu lat. Jednym z filarów jej relacji z klientami jest troska o ich bezpieczeństwo, dlatego Rawlplug traktuje je niezwykle poważnie w trakcie prac nad wdrożeniem nowych produktów. Z tego powodu nowa linia elektronarzędzi została wyposażona w wiele zabezpieczeń elektronicznych i mechanicznych.

 • SLAB CUTTER G3 minimalny wysiłek przy cieciu wielkiego formatu - RUBI

  2023-08-07

  "System cięcia ręcznego SLAB CUTTER G3 pozwala na wykonywanie precyzyjnych cięć wielkoformatowych płyt ceramicznych. Prowadnice G3 wykonane są z aluminium co zmniejsza wagę całego urządzenia. Nowoczesny projekt urządzenia zapobiega wypadaniu wózka z prowadnic i poprawia ich łączenie poprzez system szybkozłączy. Przecinarka SLAB CUTTER G3 ma w zestawie 3 prowadnice G3...

 • TGS SUPERPRO tarcza diamentowa do cięcia i szlifowania turbo na sucho - RUBI

  2023-08-07

  "Tarcza TGS od RUBI służy do cięcia i szlifowania, na sucho, wszystkich rodzajów twardych materiałów, takich jak granit, łupek, gres porcelanowy i rustykalny, klinkier czy konglomeraty kwarcowe. Tarcza TGS występuje w klasie SUPERPRO i jest przeznaczona do używania na szlifierkach*. Dzięki specyficznej konstrukcji obrzeża diamentowego, tarcza TGS oferuje wyższą prędkość cięcia...

 • STANLEY® FATMAX® | ZRÓB WIĘCEJ Z MOCĄ V20* System narzędzi akumulatorowych 18V STANLEY® FATMAX® V20

  2023-08-01

  "Niezależnie od tego, czy urządzasz kuchnię, przebudowujesz poddasze, czy zmieniasz wygląd ogrodu, z ponad 50 narzędziami i sprzętem w asortymencie, możesz poradzić sobie z większą ilością zadań niż kiedykolwiek wcześniej dzięki systemowi narzędzi akumulatorowych 18V STANLEY® FATMAX® V20 Dowiedz się więcej: https://www.stanleyworks.pl/rozwiazania/systemy/v20...

 • Carlos z FC Barcelona's Spotify Camp Nou | STANLEY® | Miara Profesjonalisty

  2023-08-01

  "Carlos nie jest zwykłym konserwatorem. Jest profesjonalistą, podobnie jak marka STANLEY. Jest odpowiedzialny za utrzymanie 99,354 miejsc na stadionie Spotify Camp Nou. Polegają na nim fani, polega na nim klub, a on sam może polegać na swoich narzędziach. Niezależnie od tego, czy naprawia uszkodzone siedzenie, czy wymienia niesprawny kołowrót, Carlos może być pewny, że...

 • Rabata kwiatowa. Konfrontacje odc. 3 | PSB Mrówka | WSZYSTKO do ogrodu

  2023-07-04

  "Czas na kolejny odcinek Konfrontacji. Tym razem zadanie ogrodowe: przygotowanie rabaty kwiatowej. Co ciekawe Adrian i Wiesiek dziś współpracują a nie rywalizują :) Do dyspozycji narzędzia ogrodowe firmy Krysiak. Zobaczcie koniecznie jaki będzie efekt Ich pracy. Prezentowane produkty dostępne w sieci sklepów Mrówka.

 • Do czego służy i jak działa wertykulator

  2023-06-30

  By poprawić kondycję i wgląd trawnika, raz w roku powinno się przeprowadzać jego wertykulację. Nacinanie darni sprawi, że trawa będzie się lepiej krzewiła, a ponadto wyczyści trawnik ze skoszonych resztek i mchu. Co to jest wertykulator?

 • Budowa gołębnika – wszystko co musisz wiedzieć

  2023-06-30

  Budowa gołębnika nie jest trudna. Wystarczy trochę drewna lub siatki oraz parę podstawowych narzędzi. No i żyłka majsterkowicza, która w połączeniu z pasją hodowcy z pewnością przyniesie dobry efekt.

 • Szkło wodne – właściwości i zastosowanie

  2023-05-31

  Szkło wodne, czyli różnorodne stopy lub roztwory krzemianów jest ważnym produktem chemii budowlanej, ale jest to również składnik wielu materiałów wykorzystywanych w domu. Zastosowanie szkła wodnego ma miejsce od jego budowy fundamentów przez wykończenie wnętrz po utrzymanie w nich czystości.

 • Jak zrobić zaprawę murarską – proporcje

  2023-05-31

  Budowa, a także remont domu wymusza zastosowanie odpowiednich produktów. Jednym z nich jest zaprawa murarska. Wykorzystamy ją np. do wykończenia, budowy ścian czy fundamentów. Warto więc, aby była najwyższej jakości. Jak zrobić zaprawę?

 • Zgłoś się do 2. edycji konkursu dla fachowców Wykonawca Roku Rawlplug!

  2023-05-05

  Pracujesz lub prowadzisz firmę budowlaną i szukasz nowych wyzwań? Właśnie ruszyła 2. edycja konkursu kreatywnego „Wykonawca Roku”! Podejmij wyzwanie montażowe sięgając po zamocowania Rawlplug i daj sobie szansę na zdobycie wysokiej jakości elektronarzędzi budowlanych, voucherów pobytowych w luksusowym apartamencie w polskich górach, a nawet samochodu.

 • Budowa i obsługa niwelatora

  2023-04-30

  Niwelator to narzędzie pomiarowe, które zazwyczaj kojarzy nam się z pomiarami geodezyjnymi. Jednak jego zastosowanie jest o wiele szersze i na pewno przyda się majsterkowiczom amatorom w wielu pracach w domu i ogrodzie. Co to jest niwelator? Do czego służy? Jak działa?

 • Rodzaje elektrod – jak dobrać elektrodę do spawania

  2023-03-31

  Spawanie to popularna i efektywna metoda łączenie metali czy innych tworzyw. Najprościej ujmując, proces ten polega na miejscowym stopieniu materiału i stworzeniu trwałej spoiny. Aby jednak tak było, niezbędne jest dobranie nie tylko spawarki, ale także elektrody spawalniczej. Na rynku jest duży wybór elektrod, jak dobrać tę odpowiednią?

 • Lutowanie twarde – lutowanie twarde a miękkie – gdzie się stosuje i jakie są różnice

  2023-03-31

  Lutowanie to nic innego jak stałe połączenie dwóch materiałów za pomocą spoiwa. W ten sposób można zespolić metale i ich stopy konstrukcyjne, a także np. metale z ceramiką czy materiałami węglowymi. Może brzmi to dość tajemniczo, ale często musimy podczas majsterkowania (nie tylko naprawiania elektroniki) połączyć trwale materiały, wykonując właśnie połączenia lutowane...

 • WIERTARKO-WKRĘTARKA akumulatorowa Rawlplug ze Złotym Medalem Targów Budma

  2023-02-07

  Mocny, wydajny silnik bezszczotkowy. Wysoki moment obrotowy. Szeroki zakres ustawień sprzęgła i dwubiegowa przekładnia pozwalająca skutecznie okiełznać moc bestii. To między innymi te atuty sprawiły, że R-PDD18-P100, najpotężniejsza z nowej rodziny wiertarko-wkrętarek 18 V marki Rawlplug, zdobyła Złoty Medal Targów Budma 2023.

 • Jaki zestaw kluczy nasadowych kupić? Ranking kluczy dla majsterkowiczów

  2022-12-30

  Na wyposażeniu każdego warsztatu zarówno domowego jak i profesjonalnego powinny znajdować się klucze nasadowe. Są niezastąpione przy naprawach, dokręcaniu, przykręcaniu śrub i drobnych poprawkach. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, ale warto postawić na zestaw kluczy nasadowych, który jest niezastąpiony, trwały i wysokogatunkowy.

 • Metamorfoza tarasu – poliwęglan komorowy Robelit

  2022-12-06

  Nasi fachowcy zmierzają na plac budowy. Dziś skonstruujemy drewnianą pergolę, wykorzystując do tego wcześniej zaimpregnowane belki świerkowe. Następnie zrobimy zadaszanie przy użyciu poliwęglanu komorowego. Zwieńczeniem naszych prac będzie montaż desek kompozytowych. Kamera w zapisie… akcja!

 • Podstawowe parametry wełny mineralnej

  2022-12-06

  Mineralna wełna skalna to unikatowy materiał o wysokich właściwościach izolacji termicznej i akustycznej, wysoko niepalny i bardzo trwały. Charakteryzuje się szeregiem wartości, decydujących o możliwościach jej zastosowania. Wśród definiujących ją parametrów wymienia się współczynnik przewodzenia ciepła, niepalność, klasę grubości, ściskanie, nasiąkliwość, paroprzepuszczalność...

 • Jak zrobić beton – proporcje, składniki

  2022-11-30

  Beton – mieszanka cementu, kruszywa i wody – wykorzystywany jest na każdej budowie. Jego wykonanie nie jest trudne, wystarczy połączyć składniki. Aby jednak zaprawa była jednolita, trwała i spełniała swoje funkcje, należy zachować odpowiednie proporcje składników betonu. Jak zrobić dobry beton?