Aktualne wydanie: nr 4(112)/2019

Aktualne wydanie: nr 4(112)/2019 pobierz pdf Bezpłatna
Prenumerata Głosu PSB

Aktualne wydanie:
nr 4(112)/2019

Urząd Statystyczny podaje, że liczba pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wyniosła minus 2,1% w okresie I–V 2019 r. (w porównaniu z I–V 2018 r.), w budownictwie indywidualnym plus 6,9%, a w budownictwie na sprzedaż/ wynajem minus 6,3%. Natomiast w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 5,5%, w bud. Indywidualnym plus 5,8%, a w bud. na sprzedaż/wynajem plus 4,9%.
Wg Biura Informacji Kredytowej, w okresie I–V 2019 r., udzielono 96,5 tys. kredytów mieszkaniowych (spadek rok do roku o 1,8%), o wartości 25,631 mld zł (wzrost rdr o 10,9%).
Jak powyższe wyniki przełożą się na sprzedaż materiałów budowlanych oraz zapotrzebowanie na usługi firm wykonawczych dowiemy się w kolejnych kwartałach. Natomiast na dzień dzisiejszy prezentujemy wyniki sprzedaży i dynamiki cen materiałów budowlanych w I półroczu 2019 r., w podsumowaniu zamieszczonym na III okładce numeru.
W temacie numeru (str. 4–17) przedstawiamy artykuły pod zbiorczym tytułem „Jaką zastosować chemię budowlaną, izolację oraz okładziny na tarasie i balkonie”, w których doradzają specjaliści z firm: Atlas, Sika, Izohan, Cerrad, Polbruk oraz Gamrat. Zaś w fotoreportażu pt. „Zanim taras zachwyci użytkowników...” piszemy jak radzą sobie z pracami na tarasach, balkonach wykonawcy z Jelczu- -Laskowice – str. 18–19.
Z kolei dział „Technologie i produkty” zawiera porady związane z hydroizolacją podziemnych części budynku oraz informacje o nowościach produktowych oferowanych przez dostawców Grupy PSB – str. 23–31.
Na ostatnich stronach numeru (32–36), w dziale „Z życia Grupy PSB”, zamieszczamy informacje o inwestycjach naszych partnerów, podsumowaniu akcji społecznej „Wiosna z Mrówką”, o działaniach integracyjnych oraz śniadaniach dla wykonawców organizowanych przez sieć PSB. Piszemy również o nowej wersji programu sprzedaży premiowej Grupy PSB w składach i placówkach PSB Profi, adresowanego dla firm budowlanych oraz klientów indywidualnych budujących lub remontujących.

podpis autora

Temat numeru

Technologie i produkty

Analizy rynku

Sprzedaż i ceny materiałów budowlanych w I półroczu 2019 r.

Przychody Grupy PSB (centrali) ze sprzedaży materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu po sześciu miesiącach 2019 r. były wyższe o 13%…

Przychody Grupy PSB (centrali) ze sprzedaży materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu po sześciu miesiącach 2019 r. były wyższe o 13%…

Opinie wykonawców

Zanim taras zachwyci użytkowników…

Chyba trudno byłoby znaleźć w Jelczu-Laskowicach, a nawet w całym powiecie oławskim, kogoś, kto nie zetknął się z nazwą AS-BUD. A już na…

Chyba trudno byłoby znaleźć w Jelczu-Laskowicach, a nawet w całym powiecie oławskim, kogoś, kto nie zetknął się z nazwą AS-BUD. A już na…

Reklamy

Z życia Grupy PSB

Poprzednie wydania