XI Turniej PSB CUP 2017-09-23, Aktualności

XI Turniej PSB CUP

W dniach 22-23 września 2017 r. w Centrum Tenisowym w Sobocie k. Poznania po raz XI odbył się Turniej Tenisa Ziemnego Grupy PSB. W turnieju uczestniczyli dostawcy i partnerzy handlowi PSB wraz ze swoimi klientami. W tym roku udział wzięło 20 zawodników.
Partnerem generalnym Turnieju była firma: Farby Kabe, a partnerami zwyczajnymi: Arboretum, Deante, Hauraton, H+H, Knauf AMF, Kreisel. Z partnerów handlowych Grupy PSB uczestniczyli zawodnicy z firm: Arteks Włocławek, Budpol Łuków, Budwal Sierpc, Marbud Goleniów, Pagaz Krzeszów, Rolbud Ciechanów.
W pierwszym dniu mecze odbywały się na 9-ciu zewnętrznych kortach, a finałowe w drugim dniu, ale ze względu na nieodpowiednią pogodę na kortach wewnętrznych. Wszyscy uczestnicy brali udział w rozgrywkach singlowych i deblowych. Singiel rozgrywany był w dwóch 2 kategoriach wiekowych M1, M2 w obrębie, których zawodnicy byli dodatkowo podzieleni na grupy A w kat M1 i grupy B, C w kategorii M2. Mecze w obrębie danej grupy odbywały się wg formuły każdy z każdym. Z grupy A wychodziło 4 zawodników, z grupy B i C po dwóch, a o wyjściu decydowała ilość zwycięstw. Zawodnicy, którzy wyszli z danej grupy rozgrywali dalej systemem pucharowym mecze półfinałowe i finałowe w kat. młodszej M1 i starszej M2. Mecze deblowe odbywały się wg formuły open systemem pucharowym. 

Wyniki:
Kategoria M1
I miejsce           Martin Riedl firma KNAUF AMF
II miejsce          Adam Mirski firma FARBY KABE
III miejsce         Jacek Suszek firma ARTEKS WŁOCŁAWEK

Kategoria M2:
I miejsce           Jerzy Dąbrowski firma ARBORETUM
II miejsce          Janusz Pożak firma BUDPOL ŁUKÓW
III miejsce         Adam Tomczak firma BUDPOL ŁUKÓW

Kategoria DEBEL:
I miejsce          Martin Riedl KNAUF AMF / Maciej Siecla HAURATON
II miejsce         Jerzy Dąbrowski ARBORETUM / Marcin Wszeborowski ROLBUD CIECHANÓW
III miejsce        Janusz Pożak BUDPOL ŁUKÓW / Jarosław Krasuski BUDPOL ŁUKÓW

WYRÓŻNIENIA, które były wręczone w pierwszy dzień turnieju, podczas kolacji:
- Wyróżnienie dla ZAWODNIKA ZA GRĘ FAIR PLAY otrzymał Tadeusz Glinkowski firma BUDPOL ŁUKÓW.
Zawodnik był wybierany przez innych graczy poprzez głosowanie. Każdy z zawodników podczas turnieju otrzymał kartę do głosowania z danymi wszystkich grających i sam wybierał osobę, która wg niego zasłużyły na wyróżnienie za Grę FAIR PLAY. Tadeusz Glinkowski wyróżnienie za Grę Fair Play odebrał już po raz drugi.
- Wyróżnienie dla zawodników, którzy uczestniczyli w największej ilości Turniejów Tenisa Ziemnego organizowanych przez Grupę PSB
Dariusz Antczak z firmy DEANTE, Paweł Kopeć z firmy FARBY KABE, Tadeusz Glinkowski z firmy BUDPOL ŁUKÓW, Adam Tomczak z firmy BUDPOL ŁUKÓW.