Ekspansja sklepów PSB Mrówka w Polsce2024-04-02

Grupa PSB Handel S.A. jest ważnym graczem na rynku dystrybucji materiałów budowlanych i remontowych od 26 lat. Kontynuuje ekspansję sklepów PSB Mrówka w różnych regionach Polski.

Pod szyldem PSB Mrówka działają już 363 sklepy. Placówki Grupy PSB zlokalizowane są w 85% powiatów w Polsce, w których zaopatruje się około 4 miliony gospodarstw domowych. W tym roku zostały już otwarte nowe markety w Gorlicach, Gościnie, Konstantynowie Łódzkim, Maciejowicach i Skarżysku-Kamiennej.

Sieć sklepów PSB Mrówka oferuje szeroki wybór produktów, od remontowych po artykuły wyposażenia domu i ogrodu. Zatrudnia także imponującą liczbę pracowników, przekraczającą 7800 osób, co podkreśla znaczenie firmy jako pracodawcy na rynku.

Przychody łączne firm tworzących sieć za rok 2023 wyniosły 8,5 miliarda złotych, co stanowi ok. 18% rynku dystrybucji materiałów budowlanych w kraju. Znaczącą cześć zaopatrzenia placówki Grupy realizują przez Centralę firmy - Grupę PSB Handel SA, której przychody za 2023 r osiągnęły pułap 3,9 mld zł.

Ponadto, marka PSB cieszy się dużą rozpoznawalnością wśród respondentów, z 81% deklarujących znajomość dowolnej marki PSB. Jest to dowód na silną pozycję marki w świadomości konsumentów na polskim rynku.

Marzena Mysior-Syczuk
Główny Koordynator ds. Public Relations
Grupa PSB Handel S.A.

Źródło: Grupa PSB Handel S.A.