Innowacyjna pianka do stolarki drzwiowej

Producent: SOUDAL
luty 2018
soudal

Prawidłowy montaż drzwi zapewnia sprawne  ich funkcjonowanie orazznac  z nie wydłuża ich żywotność. Nowa pianka montażowa Soudafoam Doorsz rewolucyjnym zaworem Duravalve, która poszerzyła ofertę produktowąmarki Soudal, pomoże uniknąć kosztownych błędów oraz zadbać o to, abydrzwi osiągnęły swoje parametry użytkowe.

Soudal - obcinanie nadmiaru pianki montażowej

Drzwi zapewniają prywatność, chronią przed chłodem i hasałem, stanowią również ozdobę fasady budynku lub wnętrza. Jednak niewłaściwie zamontowana stolarka drzwiowa jest częstą przyczyną obniżenia komfortu użytkowania pomieszczenia, a co więcej może zagrażać bezpieczeństwu przebywających w nim osób. Drzwi otwierające się w złym kierunku, niedomykające się skrzydło czy też zablokowane przejście to przykładowe konsekwencje wadliwej instalacji. Dlatego zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta stolarki.
Ważnym etapem montażu drzwi jest uszczelnienie i wygłuszenie przestrzeni wokół ościeżnicy przy pomocy pianki montażowej. Z tym zadaniem doskonale poradzi sobie pianka poliuretanowa Soudafoam Doors z zaworem Duravalve, która znajduje powszechne zastosowanie przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Pianka ta charakteryzuje się niską rozprężnością i jest idealnie przyczepna do praktycznie wszystkich materiałów budowlanych. Gwarantuje optymalne i bezpieczne wypełnienie szczelin obwodowych wokół ościeżnicy, a także bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną złącza. Soudafoam Doors ma również tę zaletę, że jej obróbka możliwa jest już po około 30 minutach od momentu aplikacji.
Nowatorski zawór Duravale zapewnia absolutną szczelność opakowania pianki Soudafoam Doors, przez co ryzyko ucieczki gazu pędnego z puszki jest ograniczone do minimum. Zawór jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, nie skleja się i nie blokuje. Przede wszystkim jednak Duravalve gwarantuje najwyższą wydajność piany przez cały okres jej przydatności do użycia, który wynosi aż 24 miesiące.

Soudal - dozowanie pianki montażowej

Prace montażowe z użyciem Soudafoam Doors należy prowadzić w temperaturze od +5 do +35°C. Pianka jest łatwa w aplikacji – nanosi się ją przy pomocy pistoletu na oczyszczone i zwilżone podłoże, równomiernie wypełniając szczeliny pomiędzy unieruchomioną ościeżnicą a murem. Naddatki pianki możemy obciąć po 30 minutach, natomiast z usunięciem rozpórek i montażem listew maskujących powinniśmy zaczekać aż do jej całkowitego utwardzenia. W przypadku montażu drzwi zewnętrznych, piankę Soudafoam Doors stosuje się łącznie ze specjalnymi taśmami, które wchodzą w skład systemu Soudal Window System. Taśmy te zabezpieczają pianę przed wnikaniem wilgoci i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Poprzedni

Jak położyć ścienne elementy dekoracyjne na pomalowane lub wytapetowane powierzchnie?

Jak położyć ścienne elementy dekoracyjne na pomalowane lub wytapetowane powierzchnie?
Następny
Jaki był rok 2017 i jaki będzie rok 2018

Jaki był rok 2017 i jaki będzie rok 2018