Szczepan Franciszek Gawłowski, Prezes Zarządu KREISEL Technika Budowlana

luty 2019
Szczepan Gawłowski

Był absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, posiadał certyfikat „Prager Schule”, dr nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Karierę zawodową rozpoczął w rządowej agendzie wspierającej kraje Europy Środkowo-Wschodniej, a następnie w znanej niemieckiej firmie z branży budowlanej. Po powrocie do Polski, w roku 1993 razem z Norbertem Kreisel założył spółkę KREISEL Polen. Po dwóch latach firma zmieniła nazwę na KREISEL Technika Budowlana sp. z o.o., a Prezesem Zarządu został jej współwłaściciel i założyciel – Szczepan Gawłowski. Spółka należy do czołowych producentów chemii budowlanej w Polsce.
Szczepan Gawłowski był laureatem licznych nagród i wyróżnień branżowych, m.in.: Lider Polskiego Biznesu BCC, Wielkopolanin Roku 2003, Mecenas Polskiego Sportu 2005, nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Przedsiębiorczość” oraz statuetka Lidera Pracy.
Odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi (2005), Zasłużony dla Rolnictwa (2006), Zasłużony dla Budownictwa (2009), Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2012), Odznaka Honorowa za Zasługi Rozwoju Gospodarki RP (2015).
Był aktywnym przedsiębiorcą, Członkiem Polskiej Rady Biznesu, Członkiem Klubu Rotary Poznań, Prezydentem Wielkopolskiego Klubu Kapitału, Kanclerzem Loży Wielkopolskiej BCC (2005–2008).
Prezes Gawłowski angażował się w działalność charytatywną. KREISEL pomagał powodzianom, wspierał domy dziecka, domy pomocy społecznej i wiele innych instytucji w całej Polsce. Logo KREISEL od zawsze towarzyszyło również wielkim wydarzeniom sportowym. W latach 2000–2014 KREISEL był Oficjalnym Sponsorem Piłkarskiej Reprezentacji Polski i partnerem PKOL na olimpiadzie w Atenach i Turynie.
Firma KREISEL jest głównym dostawcą Grupy PSB, partnerem od samego początku powstania naszej organizacji. Bliska, owocna współpraca z Prezesem Szczepanem Gawłowskim przyczyniła się do wspólnych sukcesów w handlu i marketingu. KREISEL jest wieloletnim generalnym partnerem Targów Grupy PSB. 

Straciliśmy Prawdziwego Przyjaciela
Zarząd, Partnerzy oraz Pracownicy Grupy PSB składają wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Pracownikom Firmy KREISEL

Poprzedni

Sklep Mrówka w Środzie Śląskiej

Sklep Mrówka w Środzie Śląskiej