16 Targi i Jubileusz 20-lecia Grupy PSB

marzec 2018
16 Targi i Jubileusz 20-lecia Grupy PSB

W tym roku, odbyły się niezwykłe 16 Targi PSB, połączone z Jubileuszem 20-lecia Grupy. Jest to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich Partnerów Grupy PSB. W ciągu dwóch dni targowych zawarto 15 tys. kontraktów o łącznej wartości 374 mln zł. Wartość zawartych kontraktów przekroczyła o 2% wynik zeszłorocznej edycji, który byłyby znacznie wyższe gdyby nie braki niektórych materiałów – zwłaszcza ściennych.

16 Targi i Jubileusz 20-lecia Grupy PSB

W Targach, które odbyły się 6–7 marca 2018 r. w Kielcach, uczestniczyło ponad 5000 osób. Kontrakty zawierało 347 partnerów Grupy (składów budowlanych, placówek PSB Profi oraz sklepów PSB Mrówka) u 357 wystawców – dostawców PSB.
Formuła Targów, oprócz biznesowych kontraktów, sprzyja również zacieśnianiu relacji między firmami i wymianie doświadczeń pomiędzy producentami i dystrybutorami oraz prezentacji najnowszych rozwiązań i produktów. Z tego też powodu Targi PSB postrzegane są jako jedna z najważniejszych imprez dla całej branży budowlanej.

16 Targi i Jubileusz 20-lecia Grupy PSB
16 Targi i Jubileusz 20-lecia Grupy PSB

Rekordowe kontrakty
Jak co roku wśród producentów-dostawców PSB są rekordziści pod względem zawieranych kontraktów. Po raz kolejny rekordzistą okazała się Swiss Krono, zawierając kontrakty za prawie 18 mln zł. A kolejne firmy Ursa, Termo Organika i Knauf osiągnęły zamówienia po ok. 12–14 mln zł.

Spośród partnerów PSB liderem znowu okazała się firma Sufigs z Tarnowa, która złożyła zmówienia na ok. 13 mln zł. Dalej w kolejności była firma Modom Podhale – ponad 10 mln zł. Kolejne zaś firmy z pierwszej dziesiątki zawarły zamówienia warte od 4 do 9 mln zł.

Partnerzy 16 Targów i Jubileuszu 20-lecia PSB – i ich opinie

Targi PSB są postrzegane jako jedna z najważniejszych imprez dla całej branży budowlanej. Jak co roku, Targi odbywają się dzięki wspaniałym sponsorom. Partnerami generalnymi wydarzenia w tym roku były firmy: Blue Dolphin Tapes, Kreisel oraz Rockwool. A partnerami wspierającymi firmy: Atlas, Baumit, Cement Ożarów, Hörmann, Isover, Polbruk, Swiss Krono, Trzuskawica oraz Ursa.

16-te targi PSB

Szczepan Gawłowski – prezes zarządu KREISEL Technika Budowlana
Firma Kreisel, jak co roku, z satysfakcją uczestniczyła w XVI już Targach Grupy PSB. Kolejny raz z rzędu będąc jednocześnie ich sponsorem generalnym. To ważne i prestiżowe wydarzenie, oficjalnie otwierające sezon budowlany w Polsce. Formuła Targów umożliwia prezentacje nowości produktowych, ale przede wszystkim jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania współpracy z obecnymi partnerami handlowymi, jak również nawiązania nowych kontaktów handlowych, premiujących w przyszłości.
W związku z Jubileuszem 25-lecia działalności, tegoroczne Targi były szczególnym wydarzeniem dla firmy KREISEL . Podwójną możliwość do świętowania miała także Grupa PSB, która w roku 2018 obchodzi 20-lecie istnienia na rynku. Z tej okazji na ręce Zarządu pragnę złożyć serdeczne życzenia dalszych sukcesów oraz szerokich perspektyw rozwoju.

16-te targi PSB

Tomasz Aramowicz – dyrektor sprzedaży ROCKWOOL Polska
Targi PSB pokazały, jak wiele udało nam się osiągnąć wspólnie z Grupą PSB przez ostatnich 20 lat – jest co świętować! Dzisiejsza kondycja branży budowlanej to sukces, na który składają się między innymi nasze dobre relacje biznesowe. Na naszym stoisku, zaprojektowanym jako zielony park ROCKWOOL , które cieszyło się na targach dużą popularnością, rozmawialiśmy o sprzyjającej nam koniunkturze, nowych kontraktach, a także koniecznych regulacjach prawnych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego budynków czy sposobach walki ze smogiem – ważnych tematów było naprawdę dużo, a żywe dyskusje potwierdziły, że są to kluczowe kwestie w branży. Targi PSB to znakomite miejsce do takich spotkań. Do zobaczenia za rok!

16-te targi PSB

Taisa Bielat – dyrektor handlowy XL TAPE Internationale
Liczba partnerów / kupców biorących udział w targach wskazuje, że szukają oni nowych rozwiązań, ciekawych ofert, przyjeżdżają z rzeczywistym zamiarem kontraktowania. Obecność na targach stała się dla nas nie tylko okazją do zaprezentowania aktualnej oferty i negocjowania kontraktów handlowych, a przede wszystkim do licznych spotkań z klientami. Uczestnictwo w tegorocznych targach było dobrą okazją do zaprezentowania naszych nowości produktowych, jakimi są wałki malarskie nowej generacji serii 330 oraz do wskazania kierunku, w którym zamierzamy się rozwijać.

16-te targi PSB

Konferencje 
Podczas Targów odbyła się ciekawa prelekcja prof. Krzysztofa Obłója pt. „Życie, praca i (nie)równowaga”. Niezwykłe wystąpienie prof. Obłója nawiązywało m.in. do współczesnego życia codziennego, pracy i radzenia sobie z milenialskimi. 
Podczas konferencji prasowej pt. „Grupa PSB – 20-lat obecności na runku” Mirosław Lubarski – dyrektor marketingu Grupy PSB, przedstawił m.in. rynek dystrybucji materiałów budowlanych, wyniki i inwestycje Grupy oraz plany rozwoju i prognozy na 2018 r. W konferencji udział wzięły największe media branżowe i regionalne.

16-te targi PSB

Charytatywna licytacja
Po raz czwarty odbyła się charytatywna licytacja, z której dochód trafi do dwóch domów dziecka z województwa świętokrzyskiego, którymi opiekuje się na co dzień centrala Grupy PSB. W rym roku do firmy XL Tape (Blue Dolphin Tapes) dołączyła firma Rockwool. Tegoroczna licytacja przyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Książka PSB – nasza wspólna historia

Książka PSB – nasza wspólna historia
Uczestnicy Targów otrzymali wyjątkową publikację – książkę pt. „Grupa PSB, czyli jak stawić czoła zagranicznym sieciom”. Wydana z okazji 20-lecia Grupy publikacja prezentuje historię powstania i rozwój PSB oraz opisuje jak niewielkie rodzinne firmy poprzez wykorzystanie wzajemnego zaufania oraz dobrą strategię współpracy z sektorem producenckim stworzyły kluczowego gracza na krajowym rynku dystrybucji materiałów budowlanych.
6 marca, po pierwszym dniu Targów, odbył się Jubileuszowy Bankiet z okazji 20-lecia Grupy PSB, w którym udział wzięło prawie 4 tys. osób. Podczas Bankietu Zarząd Grupy PSB uhonorował 89 firm/osób za owocną współpracę na przestrzeni 2 dekad. Wśród nagrodzonych znaleźli się partnerzy (udziałowcy Grupy), dostawcy oraz urzędy, instytucje finansowe, doradcze, agencje i media. Gwiazdą Jubileuszowego wieczoru była legenda polskiej sceny muzycznej Maryla Rodowicz.

20 lat PSB
20 lat PSB
20 lat PSB

Zarząd Grupy PSB serdecznie dzię kujewszystkim uczestnikom 16 Targów.


Marzena Mysior-Syczuk
Fot. Agencja Litwin Junior AD

Poprzedni

Inauguracja sezonu budowlanego Bol-Annu w Gnieźnie

Inauguracja sezonu budowlanego Bol-Annu w Gnieźnie
Następny
IV „Bal Karnawałowy Grupy PSB” dla najlepszych klientów

IV „Bal Karnawałowy Grupy PSB” dla najlepszych klientów