FERMACELL - Łazienka bez brodzika

Producent: FERMACELL
marzec 2018

Zestaw spływowy boczny Fermacell Powerpanel TE to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli w estetyczny sposób zaaranżować przestrzeń łazienki i salonu kąpielowego. System Fermacell nie wymaga wiele miejsca, aby go zamontować, a co najważniejsze, pozwala na całkowite wyeliminowanie brodzika z kabiny prysznicowej.

Prysznic bez brodzika

Zestaw spływowy boczny to kompletne rozwiązanie do suchej zabudowy. Dzięki niemu w prosty sposób można wykonać odpływ liniowy znajdujący się w jednej płaszczyźnie z podłogą w domowych łazienkach, ale również w publicznych prysznicach. Natomiast w połączeniu z elementami jastrychowymi Fermacell można wykonać nie tylko estetyczny odpływ wody, ale również stworzyć trwałą, mocną i w pełni odporną na wilgoć powierzchnię całej podłogi.
Kompletny zestaw spływowy boczny świetnie sprawdza się w systemach suchej zabudowy, w których odprowadzanie wody odbywa się poprzez rynnę odpływową umieszczoną w płaszczyźnie podłogi. Największymi zaletami takiego rozwiązania są nieograniczone możliwości aranżacyjne łazienek i salonów kąpielowych zarówno w obiektach komercyjnych, jak i w domach jednorodzinnych. Niewielkie rozmiary zestawu spływowego (grubość 42,5 mm), sprawiają, że system można zamontować w podłodze o wysokości zaledwie 5,5 cm.
Rozwiązanie, polecane przez firmę Fermacell, charakteryzuje się prostym montażem oraz wysoką precyzją wykonawczą, uzyskaną dzięki wstępnie zdefiniowanemu spadkowi. Zestaw spływowy boczny świetnie sprawdzi się w połączeniu z elementami jastrychowymi Powerpanel TE. Technologie te bardzo dobrze się uzupełniają, a to pozwali uzyskać dokładne i trwałe połączenie obu powierzchni. Kompletny zestaw spływowy boczny można także swobodnie stosować w oparciu o technologię tradycyjnego jastrychu. Zastosowane rozwiązanie jest trwałe i bardzo wytrzymałe.

Prysznic bez brodzika

System oprócz tego, że wygląda bardzo estetycznie, jest także wygodny w użyciu przez osoby niepełnosprawne. Dzięki wysokiej odporności gotowych powierzchni bez problemu można się na nich poruszać wózkami inwalidzkimi. Fermacell Powerpanel TE polecany jest również do płytek wielkoformatowych, co jeszcze bardziej poszerza jego możliwości przy projektowaniu wnętrz.

Kompletny system fermacell składa się z:
+ dwóch wyprofilowanych elementów, dzięki którym można uzyskać powierzchnię spływu o wymiarach 1.000 x 1.000 mm,
+ zestawu spływowego o grubości 42,5 mm (polistyren 30 mm oraz płyta Powerpanel H2O 12,5 mm),
+ elementów hydraulicznych: kolano odpływowe z syfonem wraz z rynienką i kratką.


Poprzedni

HORMANN - Brama energooszczędna

HORMANN - Brama energooszczędna
Następny
Systemy kominowe NIKO

Systemy kominowe NIKO