HORMANN - Brama energooszczędna

Producent: HORMANN
marzec 2018

Hörmann rozszerzył swoją ofertę dobrze izolowanych termicznie bram garażowych. Inwestorom, którzy chcą utrzymać stałą, wysoką temperaturę w garażu oferuje teraz bardzo grube i ciepłe bramy segmentowe LPU 67 Thermo. Nagrodzone one zostały Złotym Medalem MTP targów BUDMA 2018.

HORMANN - Brama energooszczędna

GRUBA, SZCZELNA I BEZPIECZNA

Brama LPU 67 Thermo zbudowana jest z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną. Grubość ta zachowana jest na całej ich wysokości. Brama ma podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów oraz podwójną uszczelkę progową. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła U dla zamontowanej bramy o wymiarach 5 x 2,125 m wynosi nawet 1,0 W/(m2K). W obszarach mocowania okuć zastosowano potrójne wzmocnienie z blachy. Brama posiada też zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Oferowana jest w dwóch rodzajach przetłoczeń: średnich M i szerokich L z powierzchnią Silkgrain, w dowolnym kolorze RAL oraz w trzech wariantach okleiny Decograin. Inwestorom, którym zależy na eleganckim wyglądzie bramy także od wewnątrz Hörmann proponuje bramę LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium, z podwójnymi rolkami, okuciami i prowadnicami malowanymi proszkowo w kolorze białoszarym.

CZUJNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

Im grubsza i szczelniejsza brama – tym większa możliwość wzrostu wilgotności powietrza w garażu. Dlatego Hörmann oferuje innowacyjny system zapewniający jego wentylowanie. Czujnik klimatyczny pozwala na automatyczne uchylenie bramy przy określonej wilgotności powietrza w garażu. To zapobiega powstawaniu np. pleśni czy korodowaniu auta zimą. Wietrzenie odbywa się przy zamkniętej bramie, poprzez uchylenie tylko najwyższego segmentu. Inteligentny system czujników umożliwia zaprogramowanie wentylacji tylko w dzień lub jej brak, gdy wilgotność powietrza na zewnątrz będzie większa niż ta w garażu. 


Poprzedni

Modne i piękne ściany – jakich farb użyć?

Modne i piękne ściany – jakich farb użyć?
Następny
FERMACELL - Łazienka bez brodzika

FERMACELL - Łazienka bez brodzika