Rekordowe 17 Targi Grupy PSB

marzec 2019
Rekordowe 17 Targi Grupy PSB

17 Targi Grupy PSB zapowiadają kolejny bardzo dobry rok dla branży budowlanej. Podczas dwudniowej imprezy zawarto ponad 15,8 tys. kontraktów o łącznej wartości 403 mln zł. Wartość zawartych umów była wyższa o 8% niż zeszłoroczna edycja, która byłyby znacznie wyższa gdyby nie braki niektórych materiałów – zwłaszcza ściennych.

W targach Kieleckich, które odbyły się 5–6 marca 2019 r., uczestniczyli wyłącznie dostawcy Grupy PSB oraz firmy należące do sieci PSB. Celem targów jest negocjowanie kontraktów i zawieranie umów handlowych u progu sezonu budowlanego. W tym roku w imprezie uczestniczyło 5 tys. osób, w tym 350 wystawców, reprezentantów wszystkich branż materiałów budowlanych oraz 370 firm zwiedzających – partnerów Grupy PSB.
Formuła Targów, oprócz biznesowych kontraktów, sprzyja również zacieśnianiu relacji między firmami i wymianie doświadczeń pomiędzy producentami i dystrybutorami oraz prezentacji najnowszych rozwiązań i produktów. Z tego też powodu Targi PSB postrzegane są jako jedna z najważniejszych imprez dla całej branży budowlanej.
Targi odwiedzili dziennikarze mediów regionalnych i branżowych.

Uroczyste otwarcie 17 Tragów PSB przez zarząd Grupy: Mirosław Lubarski i Bogdan Panhirsz Uroczyste otwarcie 17 Tragów PSB przez zarząd Grupy: Mirosław Lubarski i Bogdan Panhirsz

REKORDOWE KONTRAKTY

W tym roku wśród wystawców – dostawców PSB rekordzistami pod względem zawartych kontraktów o najwyższej wartości były firmy: Swiss Krono (ponad 22 mln zł), Rockwool (15 mln), Knauf (prawie 13 mln), Ursa (12 mln) oraz Selena (11 mln zł). Zamówienia na wartość 5–9 mln zł zawarły firmy: Termo Organika, Koelner, Luccio, Dedra Exim, Kerakoll, Isover, Kreisel, Icopal oraz Atlas.

Wśród kupujących parterów PSB liderem znowu okazała się firma Sufigs z Tarnowa, która złożyła zmówienia na 14 mln zł. Powyżej 6 mln zawarły zamówienia firmy: Modom Podhale, Attic, Omega, Fago, Elmas i Bat.

17 Targi Grupy PSB

PARTNERZY 17 TARGÓW PSB I ICH OPINIE

Targi PSB są postrzegane jako jedna z najważniejszych imprez dla całej branży budowlanej. Partnerami generalnymi wydarzenia po raz kolejny były firmy: Blue Dolphin Tapes (XL Tape International), Kreisel oraz Rockwool. A partnerami wspierającymi firmy: Atlas, Baumit, Cement Ożarów, Hörmann, Isover, Polbruk, Swiss Krono, Trzuskawica oraz Ursa.

17 Targi Grupy PSB

ILONA MEYER – dyrektor ds. sprzedaży i marketingu KREISEL Technika Budowlana sp. z o .o.
Targi Grupy PSB to wydarzenie, w którym uczestniczą wyłącznie dostawcy Grupy oraz firmy do niej należące. Głównym celem Targów jest zawarcie nowych kontraktów handlowych – także w tym roku odnotowano wyższe wyniki. Rekordowa była również liczba osób uczestnicząca w Targach.
Pragniemy pogratulować organizatorom Targów PSB, należą one bowiem obecnie do jednej z najważniejszych imprez w branży budowlanej w Polsce.
Podobnie jak w latach ubiegłych firma KREISEL Technika Budowlana sp. z o.o. była partnerem generalnym wydarzenia. Spotkać nasz można było w hali C, przy stoisku nr 20.
Dodać należy, że oprócz biznesowych kontraktów, Targi sprzyjają zacieśnianiu relacji między firmami oraz wymianie doświadczeń pomiędzy producentami i dystrybutorami. Według opinii wystawców bieżący rok jest bardzo obiecujący dla branży budowlanej. Świadczą o tym chociażby nasze rekordowe w historii firmy, pierwsze dwa miesiące 2019 roku, jak również same wyniki handlowe osiągnięte na Targach.

17 Targi Grupy PSB

TOMASZ ARAMOWICZ – dyrektor sprzedaży ROCKWOOL CEE
Nieprzypadkowo Targi PSB odbywają się na początku sezonu budowlanego. Dla całej branży jest to miernik, w jakiej kondycji jest rynek. Rekordowa wartość podpisanych kontraktów, ponad 5 tys. zwiedzających, bardzo owocne rozmowy handlowe, jak również optymistyczne nastroje dystrybutorów, pokazują że rok 2019 będzie udany. Nasze stoisko, swoją aranżacją, po raz kolejny, pozytywnie zaskoczyło gości, a dział sprzedaży i marketingu nawiązał wiele perspektywicznych kontaktów. Kolejna edycja Targów PSB zakończyła się dla ROCKWOOL Polska sukcesem.

Rekordowe 17 Targi Grupy PSB

TAISA BIELAT – dyrektor handlowy XL TAPE INTERNATIONAL sp. z o.o.
Firma XL Tape po raz kolejny była w gronie generalnych sponsorów tego wydarzenia. W ciągu tych kilkunastu lat współpracy z Grupą staliśmy się głównym dostawcą w tej kategorii produktowej. Nasza główna marka Blue Dolphin stała się synonimem jakości i innowacyjnych rozwiązań, które stosujemy w swoich produktach. Nowa linia wałków malarskich, nowej generacji serii 330, prezentowana na ubiegłorocznych Targach zdobywa rzeszę wymagających klientów. Potwierdzeniem tego były nowe kontrakty zawarte podczas tegorocznych targów. Podsumowując wynik tegorocznych deklaracji, w porównaniu do roku 2018, odnotowaliśmy 32% wartościowy wzrost zamówień, który świadczy o dużym optymizmie kupujących.

Jak co roku na naszym stoisku odbyła się licytacja dwóch palet z wałkami serii 330. Beneficjentami tej charytatywnej akcji jest Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Dom Ojca Gwidona” w Pacanowie. Bardzo dziękujemy zwycięzcom licytacji, firmom: ZIBET Myślenice i DTB Tczew. Zebrana kwota 15.100 zł na pewno pomoże w realizacji wakacyjnych planów wychowanków placówki.

Koncert Macieja Maleńczuka Koncert Macieja Maleńczuka

NAJWIĘKSZY BANKIET BRANŻY BUDOWLANEJ

Jak co roku, po pierwszym dniu Targów, odbywa się Bankiet z udziałem osób uczestniczących w Targach PSB. Tym razem ponad 3,5 tys. osób wspólnie bawiło się na bankiecie, który przyćmił rozmachem inne tego typu imprezy w Polsce. Gwiazdą muzyczną wieczoru był Maciej Maleńczuk.

Zarząd Grupy PSB serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom 17 Targów.

Marzena Mysior-Syczuk
Fot. Agencja Litwin Junior AD

Poprzedni

Placówka Profi w Żywcu

Placówka Profi w Żywcu
Następny
Cykl szkoleń produktowych dla kadry handlowej w sieci PSB

Cykl szkoleń produktowych dla kadry handlowej w sieci PSB