System profili do dociepleń

Producent: BELLA PLAST
marzec 2019

Bezspoinowe systemy ociepleń (BSO) – metoda zwana jako „lekka-mokra” – to najbardziej znany i rozpowszechniony sposób ocieplania ścian zewnętrznych budynków.

BELLA PLAST - System profili do dociepleń

Technologia, co do zasady, od wielu już lat – nie zmieniła się niemal zupełnie. Nadal podstawowym jej komponentem jest okładzina termiczna w postaci styropianu lub wełny mocowanej do podłoża za pomocą łączników (dybli) i kleju. Całość wykończona jest od zewnątrz tynkiem strukturalnym, rozprowadzonym na podłożu uprzednio zbrojonym siatką szklaną zatopioną w kleju. System BSO to system ciągłych (szczelnych) warstw: okładzina termiczna, klej, siatka szklana, klej oraz tynk. „Ciągłość” warstw jest najważniejszą i podstawową cechą prawidłowo wykonanego docieplenia BSO. Firma Bella Plast sp. z o.o. s.k. jest wieloletnim producentem i dostawcą profili wykończeniowych do systemów BSO. W ofercie firmy dostępne są wszystkie rodzaje profili pozwalających profesjonalnie wykończyć każdą krawędź docieplenia. Są to: listwy przyokienne dylatacyjne (seria BP13), listwy okapnikowe (seria BP14), ozdobne listwy do boniowania (seria BP11), tradycyjne kątowniki zbrojące z siatką szklaną (seria BP10) czy listwy dylatacyjne elewacyjne (BP15) oraz kątowe (BP16).

DLACZEGO PROFILE WYKOŃCZENIOWE SĄ W OGÓLE STOSOWANE? I DLACZEGO SĄ TAK WAŻNE?

Odpowiedź na te pytania znajduje się właśnie w pojęciu „ciągłości” warstwy siatki, kleju i tynku.
Profile wykończeniowe Bella Plast zapewniają odpowiednie zakończenie tych warstw w miejscach gdzie występuje krawędź czyli miejsce gdzie kończą się wszystkie warstwy systemu BSO. I zakończenie to musi być właściwie wykończone. Profil ma za zadanie bezpiecznie zespolić te warstwy, bez możliwości rozwarstwienia się ich w przyszłości. Inaczej, każda krawędź pozbawiona profilu wykończeniowego Bella Plast będzie miejscem – gdzie w wyniku działania warunków atmosferycznych – rozpocznie się destrukcja całej elewacji. A proces ten potrafi przebiegać niezwykle gwałtownie, czasem wystarczy jeden sezon by pojawiły się pęknięcia i wybrzuszenia tynku.

Do podstawowych krawędzi zaliczamy:
· połączenie tynku z oknem
– gdzie stosujemy listwy przyokienne dylatacyjne (seria BP13),
· wszelkie elementy (kształty) wysunięte na zewnątrz np. balkon, taras, wykurz czy najpowszechniej: dolne zakończenie elewacji nad cokołem – tutaj stosujemy okapniki (seria BP14),
· wszelkie naroża: wokół okien, drzwi, czy róg budynku – stosujemy kątowniki zbrojące (seria BP10) i bardziej specjalistyczne profile: dylatacja systemowa (BP15) lub (BP16 kątowa) w miejscu przebiegu podziału budynków (osadzonych na oddzielnych ławach fundamentowych) lub kiedy rozpiętość elewacji w poziomie przekracza 15 m. I wiele, wiele innych zarówno do BSO jak i do mokrego tynku czy zabudowy g-k.

Z każdym kolejnym rokiem firma Bella Plast wprowadza nowe technologie produkcji. Dzięki tym działaniom profile Bella Plast zyskują na wytrzymałości materiałowej, odporności na zmiany temperatur czyli braku odkształceń podczas użytkowania (pełne zachowanie prostoliniowości) – a wszystko to dla wytworzenia doskonałego profilu, który w rzeczywisty, a nie w pozorny sposób trwale zakończy najsłabszą część każdej elewacji, jaką jest jej krawędź.
Wszystkie profile Bella Plast zaopatrzone są w budowlaną siatkę szklaną Adfors VERTEX, a wspólny logotyp – firmy Saint Gobain i Bella Plast – w postaci nadruku na siatce szklanej o brzmieniu: „BP Bella Plast VERTEX” – gwarantuje, iż zawsze otrzymujecie Państwo produkt najwyższej jakości.

Poprzedni

Systemowe ocieplenie ścian – sposób na ciepłe przegrody i trwałą elewację

Systemowe ocieplenie ścian – sposób na ciepłe przegrody i trwałą elewację
Następny
Trwałe płyty do suchej zabudowy

Trwałe płyty do suchej zabudowy

123