Trwałe płyty do suchej zabudowy

Producent: FERMACELL
marzec 2019

Budownictwo drewniane to prężnie rozwijająca się gałąź budownictwa jedno- i wielorodzinnego. Jego największą zaletą są naturalne, ekologiczne i trwałe materiały. Wśród nich czołową rolę odgrywają systemy suchej zabudowy fermacell.

FERMACELL - Trwałe płyty do suchej zabudowy

Wybierając płyty do suchej zabudowy budynku drewnianego warto szukać produktów uniwersalnych, które zagwarantują odpowiednią ogniochronność i wilgocioodporność. Wymagania te podyktowane są specyficznym środowiskiem istniejacym w domach drewnianych. Znakomicie w tej roli sprawdzą się płyty gipsowo-włóknowe oraz cementowe fermacell, które dzięki swoim naturalnym właściwościom zapewniają trwałość przez lata.
Zarówno inwestorzy indywidualni jak i deweloperzy chętnie decydują się na produkty fermacell. Płyty gipsowo-włóknowe należą do lekkich materiałów budowlanych. Wykonuje się z nich głównie ściany oraz zabudowę poddaszy. Ich największymi zaletami są: uniwersalne możliwości ochronne i konstrukcyjne, niski ciężar oraz niskie koszty w porównaniu do innych rozwiązań budowlanych, a co najważniejsze wysoka trwałość i ogromny potencjał aranżacyjny.
Konstrukcje wykonane z płyt fermacell to optymalne rozwiązanie dla klienta ostatecznego, który może praktycznie w dowolny sposób kształtować wnętrze. Płyty fermacell cenione są także przez wykonawców. Właściwości, które szczególnie doceniają nasi fachowcy to szeroki zakres zastosowań oraz kompletne i szybkie rozwiązania systemowe. W przypadku tradycyjnych płyt g-k, aby osiągnąć wysoką wytrzymałość, bardzo często należy zastosować przynajmniej dwie warstwy płyt. Natomiast systemy suchej zabudowy fermacell umożliwiają zazwyczaj w tym samym miejscu stosowanie jednej warstwy zamiast dwóch. Pozwala to na ekonomiczne rozwiązania budowlane oraz znaczne skrócenie czasu robót wykonawczych.

Produkty fermacell świetnie sprawdzą się jako ściany działowe i ściany konstrukcyjne

Produkty fermacell świetnie sprawdzą się jako ściany działowe i ściany konstrukcyjne. Można je z powodzeniem stosować w przypadku adaptacji poddaszy oraz jako poszycie kanałów instalacyjnych. Bardzo dobrze sprawdzą się również w tzw. trudnych miejscach, czyli wszędzie tam, gdzie występuje duże zawilgocenie i wysokie temperatury (płyty zapewniają wysokie właściwości ogniochronne i wodoodporne).

Płyty fermacell stosowane są na podłogi, gdzie układane są w miejsce tradycyjnych wylewek. Technologia ta gwarantuje znakomitą ochronę przed przenikaniem wilgoci na elementy konstrukcyjne budynku. Dodatkowo płyty dobrze izolują akustycznie, zapewniają odpowiednią ochronę przeciwpożarową, a ich niewielki ciężar nie obciąża niepotrzebnie stropów. Rozwiązanie to jest aż cztery razy lżejsze od wylewek mokrych.

Systemy suchej zabudowy fermacell znajdują więc zastosowanie praktycznie w całym procesie budowlanym. Natomiast użyte w procesie produkcyjnym rozwiązania gwarantują wysoką jakość, długą trwałość oraz całkowicie ekologiczny materiał.

Poprzedni

System profili do dociepleń

System profili do dociepleń
Następny
Balkony w technologii Kreisel

Balkony w technologii Kreisel