Hydroizolacja na balkonach AQUA DUO 822

Producent: KREISEL
marzec 2020

Balkony to powierzchnie narażone jak żadne inne, na działanie słońca, mrozu i deszczu. Duże skoki temperatur, jakie występują każdego dnia, powodują tym samym wysokie naprężenia. Rozszerzające się podłoża muszą być kompensowane przez odpowiednio dobrane materiały oraz system dylatacji. Woda deszczowa, która przyczynia się najbardziej do niszczenia powierzchni musi być odizolowana od warstw konstrukcyjnych. Dlatego należy zastosować odpowiedniej jakości izolację, jaką jest AQUA DUO 822.

Hydroizolacja na balkonach AQUA DUO 822

AQUA DUO to nowoczesna dwuskładnikowa izolacja podpłytkowa. Możemy ją zastosować nie tylko na balkonie, ale także wewnątrz pomieszczeń w łazienkach, basenach czy saunach. Jest też odpowiednia do wykonywania izolacji podziemnych części budynków. Charakteryzuje się ona bardzo wysoką elastycznością, która jest zachowana także w temperaturach ujemnych. AQUA DUO 822 to też bardzo wysoka przyczepność oraz izolacyjność wodna.|
Produkt dostępny jest w różnych zestawach: 10,7 kg, 16 kg oraz 32 kg, co pozwala na dogodne dobranie wielkości produktu do izolowanej powierzchni. Pomocny w odpowiednim dozowaniu składników jest też kanister z podziałką.

Ważne są również odpowiednie zasady wykonawcze, takie jak:
+ spadek powierzchni balkonu, który powinien wynosić min. 2%,
+ uszczelnienie z AQUA DUO 822 należy wykonać minimum dwuwarstwowo,
+ do przyklejania płytek ceramicznych zawsze należy stosować kleje elastyczne, a najlepiej odkształcalne,
+ płytki należy kleić stosując pełne pokrycie ich spodniej strony.

Poprzedni

Modularny system skrzynek narzędziowych MODECO EXPERT

Modularny system skrzynek narzędziowych MODECO EXPERT
Następny
Stop wilgoci! - osuszacz powietrza

Stop wilgoci! - osuszacz powietrza