Nowoczesne materiały podłogowe Fermacell

Producent: FERMACELL
marzec 2020

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell, stosowane w systemach podłogowych, to bardzo nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie, wykorzystywane na całym świecie. Prace podłogowe zawsze wiążą się z utrudnieniami w użytkowaniu pomieszczeń. Wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie gotowych elementów, które pozwalają na bardzo szybki postęp robót budowlanych. Wszystko jest zasługą systemu, który nie wymaga stosowania długich przerw technologicznych związanych z pracami mokrymi.

Nowoczesne materiały podłogowe Fermacell

Warstwowe elementy podłogowe to najlepsza alternatywa dla tradycyjnej wylewki wykonywanej na mokro. Gotowe systemy jastrychowe, oparte na płytach gipsowo-włóknowych, to technologia, która również skutecznie powstrzymuje ucieczkę ciepła oraz pomoże wprowadzić właściwy bilans cieplny w domu.
Elementy jastrychowe to sklejone ze sobą dwie płyty gipsowo-włóknowe o wymiarach 150 x 50 cm i grub. 10 lub 12,5 mm, które zostały przesunięte względem siebie o 5 cm. Utworzona w ten sposób zakładka umożliwia sklejenie ze sobą kolejnych elementów podłogowych, układanych „jednym ciągiem”, z przesunięciem w rzędach. Rozwiązanie to pozwala uzyskać równą, poziomą, jednolitą i wytrzymałą płaszczyznę pod każdy rodzaj posadzki. Sposób montażu i optymalny format płyt skracają czas wykonania podłogi.

Nowoczesne materiały podłogowe Fermacell

Istotną zaletą elementów jastrychowych fermacell jest również ich wyjątkowa wytrzymałość. Płyty o gr. 20 mm i masie 20–25 kg/m2 przenoszą punktowe obciążenia w zakresie 0,8–1,5 kN. Technologia ta gwarantuje także znakomitą ochronę przeciwpożarową. Dodatkowo płyty dobrze izolują akustycznie, zapewniają odpowiednią ochronę przeciwwilgociową, a ich niewielki ciężar nie obciąża niepotrzebnie stropów.
Dodatkowo oferowane są elementy z fabrycznie wbudowaną warstwą izolacji z płyty pilśniowej, wełny mineralnej lub izolacją termiczną z pianki poliestrowej o grubości 20–60 mm, a także elementy bez izolacji.
Zastosowanie systemu fermacell na stropach monolitycznych, w obiektach nowych, remontowanych lub modernizowanych znacząco przyspiesza wykonanie robót podłogowych i posadzkowych.

Nowoczesne materiały podłogowe Fermacell

Już po 24 godzinach od ułożenia suchych podłoży można przystąpić do prac wykończeniowych. Zalety systemu w pełni ujawniają się jednak dopiero wówczas, gdy rozważamy wykonanie podłoży na starych, remontowanych, drewnianych stropach belkowych, szczególnie takich, dla których margines dodatkowego obciążenia jest bardzo wąski. Płyty fermacell często są jedynym rozwiązaniem, umożliwiającym kontynuację prac bez wcześniejszego demontażu poszycia lub elementów konstrukcyjnych stropów. Rozwiązanie to jest aż 4 razy lżejsze od tradycyjnych wylewek mokrych.
Gotowy jastrych fermacell to atrakcyjne oraz ekonomiczne rozwiązanie, gwarantujące trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji.

Poprzedni

Nowości FINNFOAM – szalunki tracone w budynkach pasywnych

Nowości FINNFOAM – szalunki tracone w budynkach pasywnych
Następny
Modularny system skrzynek narzędziowych MODECO EXPERT

Modularny system skrzynek narzędziowych MODECO EXPERT