TERMONIUM LIDER IZOLACJI - Jak wybrać optymalny materiał do ocieplenia domu?

Producent: TERMO ORGANIKA
marzec 2020

Co zrobić by mieszkać komfortowo i nie wydać majątku na ogrzewanie oraz klimatyzację domu? Odpowiedź jest prosta – wystarczy dobrze ocieplić przegrody budynku sprawdzonym izolatorem. Jaki wybrać? Na polskim rynku liczy się wyłącznie styropian i wełna. Obydwa izolatory mają grono zwolenników, jednak to styropian jest najczęściej stosowanym i najbardziej ekonomicznym izolatorem w budownictwie.

TERMO ORGANIKA

TERMOMODERNIZACJA DOMU GWARANTUJĄCA OSZCZĘDNOŚCI
Dane liczbowe przemawiające za termomodernizacją nie pozostawiają wątpliwości. Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplonego budynku stanowią niemal 60% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Straty energii cieplnej w około 1/3 spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany, fundamenty, stropy i podłogi. Zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń. W sezonie jesienno- -zimowym, aby zapewnić komfort cieplny domu co najmniej przez pół roku (październik- marzec) korzystamy z ogrzewania, a latem wspomaga nas klimatyzacja lub w najgorszym razie wiatraki. Koszty związane z utrzymaniem właściwej temperatury w domowych pomieszczeniach można jednak znacząco obniżyć, przeprowadzając termomodernizację domu. Żeby była skuteczna, musi być wykonana izolatorami najwyższej jakości.
Wysoka termoizolacyjność płyt styropianowych TERMONIUM pozwala na ich zastosowanie zwłaszcza w budynkach o podwyższonym standardzie energetycznym, energooszczędnych i pasywnych – gdzie zapewnienie skutecznej bariery dla przepływu ciepła jest priorytetem.
Produkty linii TERMONIUM pozwalają również bez żadnego problemu dostosować każdy budynek do planowanego w najbliższym czasie zwiększenia wymogów prawnych, związanych z ochroną cieplną budynków (a te ulegną kolejnemu zaostrzeniu od 1 stycznia 2021 r. – wartość współczynnika przenikania ciepła U dla ścian zostanie obniżona o ponad 10%, z 0,023 W/(m2K) do 0,20 / m2K).
Wyroby te posiadają prestiżowe Rekomendacje Techniczne i Jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej oraz atest PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.
Termo Organika posiada produkty z linii TERMONIUM do wszystkich przegród budowlanych.

Linia TERMONIUM to styropiany najwyższej jakości, o doskonałych właściwościach użytkowych i najkorzystniejszych współczynnikach przewodzenia ciepła lambda λ – nawet 0,031 W/(mK).

Poprzedni

SIKAFLEX® -118 EXTREME GRAB – błyskawiczny klej konstrukcyjny

SIKAFLEX® -118 EXTREME GRAB – błyskawiczny klej konstrukcyjny
Następny
Dynamika sprzedaży i cen materiałów budowlanych oraz do domu i ogrodu

Dynamika sprzedaży i cen materiałów budowlanych oraz do domu i ogrodu

123