Akustyczne sufity podwieszane OWAcoustic®

Producent: OWA
marzec 2021

Firma OWA, jako najstarszy w Europie producent, oferuje m.in. sufity modułowe z wełny mineralnej pod marką OWAcoustic® oraz szereg innych rozwiązań mających za zadanie zapewnić ograniczenie hałasu w pomieszczeniu.

System S15 (T15mm) + płyta Sinfonia (OWAlifetime collection)
System S15 (T15mm) + płyta Sinfonia (OWAlifetime collection)

Akustyczne sufity podwieszane są często jedynym (a z reguły najlepszym) rozwiązaniem, pozwalającym spełnić wymagania dotyczące akustyki pomieszczeń. Od 1 stycznia 2018 r. większość pomieszczeń niemieszkalnych musi spełniać wymagania normy PN-B-02151- 4:2015-06, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem o warunkach technicznych jakie muszą spełniać budynki i ich usytuowanie.
Tym, którzy nie chcą rezygnować z homogeniczności sufitu a jednocześnie chcąc zapewnić wymaganą redukcję hałasu firma oferuje OWAplan® – monolityczny system klasy A, w praktyce pozwalający wykonać dowolne zabudowy sufitowe, dotychczas wykonywane z płyt g-k. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na produkty o naturalnym wyglądzie i strukturze zostały stworzony wielkoformatowy (240 x120 cm) system sufitu podwieszanego z serii RAW. Wersje structure, grey i clay dostępne są odpowiednio w wersji perforowanej oraz gładkiej. Płyty RAW mają naturalną, niejednorodną powierzchnię, wprowadzając element przypadkowości.

System RAW Gray (OWAconsult® collection)
System RAW Gray (OWAconsult® collection)

Jeśli z jakiegoś powodu (wentylacja, design) zamierzamy w ogóle zrezygnować z klasycznego sufitu podwieszanego to możemy zastosować równoważne elementy pochłaniające dźwięk: żagle sufitowe, lamele i absorbery ścienne Freestyle® czy żagle trójwymiarowe Corpus®, uznane za Best of the Best w konkursie RED DOT Award 2018. Aktualnie system jest uzupełniony o oświetlenie Corpus.
Płyty Sinfonia produkowane są w 6 identycznie wyglądających wersjach, różniących się kombinacją współczynnika pochłaniania dźwięku i izolacyjności akustycznej. To rozwiązanie umożliwia projektowanie wnętrz o skomplikowanych parametrach akustycznych. Płyty te dostępne są również w systemie OWAline® i w systemem oświetlenia liniowego OWAlight®, który pozwala, oprócz interesującego wyglądu, na uzyskanie dodatkowej powierzchni chłonnej akustycznie.

System S15b Trapeze (OWAconsult® collection by Hadi Tehereni)
System S15b Trapeze (OWAconsult® collection by Hadi Tehereni)

Systemy korytarzowe S6, nie wymagające podwieszenia, stanowią doskonałe rozwiązanie w związku z coraz gęstszym upakowaniem instalacji pod stropem korytarzy, wprowadzając jednocześnie wymagany komfort akustyczny. Sufity podwieszane spełniają szereg innych funkcji: przeciw-pożarową, izolacji akustycznej przestrzeni podstropowej, ochrony przeciwbakteryjnej i przeciwgrzybiczej. Stosowane są również w pomieszczeniach czystych Cleanroom. 

www.owa.com.pl

Poprzedni

Błyskawiczna wylewka samopoziomująca EXPERESS 419

Błyskawiczna wylewka samopoziomująca EXPERESS 419
Następny
PROFIX rozwija ofertę ogrodową

PROFIX rozwija ofertę ogrodową