Błyskawiczna wylewka samopoziomująca EXPERESS 419

Producent: KREISEL
marzec 2021

Wylewka stanowi bardzo ważne podłoże pod okładziny. Od jej jakości i wykonania zależy końcowy efekt podłogi. Idealny produkt podczas remontu.

Błyskawiczna wylewka samopoziomująca EXPERESS 419 to najbardziej uniwersalna wylewka na rynku budowlanym. Przeznaczona jest do ręcznego wykonywania samopoziomujących podkładów podłogowych wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzuje się szybkim wiązaniem oraz szerokim zakresem stosowania. Po ok. 2 godzinach od jej wylania można na nią wchodzić, a po 24 godzinach przyklejać płytki. Tak krótkie czasy twardnienia powodują, że jest to najlepszy produkt do wykonywania remontów. Wylewka ta jest idealna pod płytki ceramiczne (gresowe, klinkierowe, terakota), panele czy wykładziny.

EXPRESS 419 jest wylewką cementową, po związaniu posiada dużą wytrzymałość mechaniczną (po 28 dniach ma 20 MPa na ściskanie, a na zginanie 6 MPa). Produkt ten można wylewać zarówno w cienkich jak i w grubych warstwach (od 2 do 100 mm). Tak szeroki zakres grubości to nowość na polskim rynku. Dzięki temu wylewka staje się bardzo uniwersalna, a dla każdego majsterkowicza ważne jest to, że przede wszystkim jest łatwa w zastosowaniu.
W przypadku warstwy wylewki do 2 cm zaleca się ją odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego, natomiast przy warstwie powyżej 2 cm do odpowietrzenia i poziomowania zaleca się użyć sztangi.
Nie mniej ważne jest zapoznanie się warunkami wykonawczymi. Warto poświęcić im więcej uwagi, ponieważ mają istotny wpływ na ostateczną jakość wykonanych prac. Prace należy zacząć od przygotowania podłoża, które powinno być przede wszystkim nośne, stabilne, oczyszczone i w razie potrzeby

zagruntować produktem GRUNTOLIT- W 301. Na podłoża słabe zaleca się zastosować grunt głębokopenetrujący GRUNTOLIT-SG 302. Gładkie podłoża, wymagające zwiększenia przyczepności należy pokryć środkiem gruntującym GRUNT KONTAKTOWY 307, który zawiera kruszywo kwarcowe. Nie należy zapominać o wykonaniu dylatacji oddzielających wylewkę od ścian i innych elementów.
Po pracach wstępnych należy określić poziom wylewanej wylewki EXPERESS 419. Czynność ta nie pozwala na „wylewanie w ciemno”. Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. Inny sposób to skorzystanie z poziomnicy laserowej. Po dobrym przygotowaniu podłoża wylewanie to już tylko formalność. Ważne, aby konsystencja była odpowiednia. Nie należy dodawać więcej wody niż zalecane. Po stwardnieniu i związaniu możemy się cieszyć doskonałym podkładem pod kolejne warstwy wykończeniowe.

www.kreisel.pl

Poprzedni

Montaż systemu podtynkowego krok po kroku

Montaż systemu podtynkowego krok po kroku
Następny
Akustyczne sufity podwieszane OWAcoustic®

Akustyczne sufity podwieszane OWAcoustic®