Super szybkie mocowanie – czyli klej niezbędny na każdej budowie

Producent: SOUDAL
marzec 2021

O jakości prac budowlanych i wykończeniowych decyduje nie tylko ich efekt końcowy, ale również czas poświęcony na realizację całego przedsięwzięcia. Każdy kto prowadził remont lub budował od początku ma świadomość jak często zdarzają się sytuacje, kiedy konieczne jest skuteczne i szybkie umocowanie lub zainstalowanie jakiegoś elementu. Firma Soudal wprowadziła na rynek specjalny klej Soudabond Turbo, który pozwala osiągnąć zamierzone rezultaty w ekspresowym tempie. To produkt z kategorii „must have” na każdej budowie czy podczas remontu. Dlaczego?

Soudabond Turbo

Soudabond Turbo jest specjalnym klejem poliuretanowym, przystosowanym do aplikacji pistoletem, który został wprowadzony przez firmę Sodal jako odpowiedź na potrzeby wykonawców. Znajduje on szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, dekoratorskich i montażowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Soudabond Turbo charakteryzuje się wyjątkowo szybkim chwytem początkowym, który daje gwarancję pewnego wstępnego mocowania i umożliwia dalszą obróbkę klejonych elementów już po 15 minutach. Ma perfekcyjną przyczepność do typowych materiałów budowlanych (może być aplikowany nawet na wilgotne podłoże) i nie spływa z powierzchni pionowych.
Klej ten doskonale sprawdzi się przy mocowaniu listew, kasetonów, rozet i innych lekkich elementów dekoracyjnych i wykończeniowych do ścian i sufitów.

Celująco zda egzamin również przy klejeniu parapetów, ekranów i różnego rodzaju maskownic. Z powodzeniem możemy go użyć do klejenia płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy, klejenia płyt dekoracyjnych drewnopochodnych, z tworzyw sztucznych czy blach, a także do mocowania płyt i paneli izolacyjnych z różnego typu polistyrenu, poliuretanu, pianek fenolowych oraz wełny mineralnej i korka, na przykład przy wygłuszaniu i ocieplaniu kontenerów czy garaży. Ponadto znajduje zastosowanie podczas klejenia kształtek z ceramiki porowatej i betonu komórkowego przy budowie ścianek działowych i przepierzeń.

SUPER SZYBKIE MOCOWANIE, ŁATWA APLIKACJA I DUŻA WYDAJNOŚĆ

Soudabond Turbo skraca czas wykonania prac związanych z montażem materiałów dekoracyjnych i izolacyjnych o około 30%. Jest przy tym klejem wysokowydajnym – jedno opakowanie wystarcza do zamocowania około 14 m² paneli (przy aplikacji ścieżki o średnicy 30 mm). Co więcej, gwarantuje najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną spojenia, a w razie potrzeby można go malować typowymi farbami. Kolejną zaletę Soudabond Turbo stanowi jego maksymalna wydajność przez cały okres przydatności do użycia (24 miesiące), a to dzięki zaworowi Duravalve, który jest trwale szczelny i skutecznie zapobiega ucieczce gazu pędnego z opakowania. Duravalve jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów oraz nie ulega zablokowaniu, niezależnie od pozycji, w jakiej puszka z klejem była transportowana lub składowana. Ponieważ zawór ten bardzo dobrze współpracuje ze standardowymi pistoletami – umożliwia również bardzo komfortowe i precyzyjne dozowanie kleju.

www.soudal.pl

Poprzedni

Niezawodny duet – gipsy szpachlowe NIDA START i NIDA FINISH

Niezawodny duet – gipsy szpachlowe NIDA START i NIDA FINISH
Następny
Trzy łyki budowlanej statystyki

Trzy łyki budowlanej statystyki