Trzy marki łączą się w KNAUF CEILING SOLUTIONS

Producent: ARMSTRONG
marzec 2021

Oferta liderów branży akustycznych sufitów podwieszanych – Armstrong, AMF i Heradesign dostępna jest teraz jako Knauf Ceiling Solutions. Setki rozwiązań: sufity mineralne, metalowe, drewniane, z wełny drzewnej, panele ścienne oraz systemy nośne. Jak szukać tych produktów w PSB?

Proces harmonizacji sufitów i systemów nośnych dostępnych dotychczas jako oddzielne marki już trwa. By ułatwić ekipom budowlanym i architektom poruszanie się w procesie wyboru rozwiązania Knauf Ceiling Solutions porządkuje ogromną ofertę. Ten proces podzielono na etapy.

+ Powierzchnia płyt – co zostanie, co się zmieni? Producent zdecydował, że w przypadku części rozwiązań, które były bardzo podobne i dostępne w oddzielnych (do niedawna) firmach część modeli zostanie bez zmian, będzie też nadal miała swoje dawne nazwy. Inne z kolei technicznie pozostaną dokładnie takie same lecz zmienią nazwę. Niektóre zaś zostaną zastąpione przez alternatywę z siostrzanej firmy.

Jak to będzie wyglądać w praktyce? Jeśli znacie jedną z najbardziej popularnych powłok z AMF – STAR lub CASA z Armstrong, to pewne jest że choć są one do siebie podobne, to w nowej ofercie dostępne będą obie.

A co jeśli w obu firmach były prawie identyczne sufity? Pozostanie ta, która była bardziej popularna. Czyli np. linia Armstrong Perla OP dB znika, ale pozostanie praktycznie identyczna płyta, czyli THERMATEX Alpha HD.

+ Krawędzie – nazwy i układy krawędzi płyt też zostaną ujednolicone. W zdecydowanej większości będą wyglądać i nazywać się dokładnie tak jak do tej pory określane były w ofercie Armstrong.

Obie marki miały do tej pory swoje autorskie systemy krawędzi. Część z nich była identyczna, część podobna.
Najpopularniejszy model krawędzi z oferty AMF – czyli SK będzie teraz można znaleźć pod nazwą znaną do tej pory z oferty Armstrong – czyli krawędź BOARD.
Z kolei nazwa krawędzi VT-24 AMF zmieni nazwę na podobną do dotychczasowej znanej z systemu Armstrong – Tegular 24, zaś VT-15 AMF od teraz nosi nazwę – TEGULAR 15.

W przypadku krawędzi fazowanych warto zwrócić uwagę, że sam kształt krawędzi będzie taki jak w przypadku płyt Armstrong, co oznacza zmianę dla płyt AMF. Planując zakup i w czasie montażu trzeba więc pamiętać, by płyt ze starej i nowej produkcji nie łączyć w jednym pomieszczeniu.

Pod marką Knauf Ceiling Solutions dostępne będą nie tylko mineralne sufity znane z Armstrong i AMF, ale także sufity z wełny drzewnej Heradesign oraz linie sufitów metalowych i drewnianych obecne dotychczas w Armstrong.

NOWE OPAKOWANIA

Nowe opakowania
Poprzedni

Nowa, kompleksowa oferta do izolacji poddaszy i ścian działowych wełną skalną rockwool – zasługujesz na to!

Nowa, kompleksowa oferta do izolacji poddaszy i ścian działowych wełną skalną rockwool – zasługujesz na to!
Następny
Nowy design BELLA PLAST w dociepleniach budynków

Nowy design BELLA PLAST w dociepleniach budynków