Aktualne wydanie: nr 2(128)/2022

Aktualne wydanie: nr 2(128)/2022 pobierz pdf Bezpłatna
Prenumerata Głosu PSB

Aktualne wydanie:
nr 2(128)/2022

Od ponad dwóch lat zmagamy się ze skutkami pandemii. Do tego, od drugiego półrocza ubiegłego roku, zaczęły drastycznie rosnąć: ceny materiałów budowlanych, usług, energii, paliw, kursy walut, stopy procentowe kredytów oraz inflacja, która osiągnęła poziom ok. 10%. Dodatkowymi barierami są ograniczenia w dostępności niektórych materiałów budowlanych oraz niedobory wykwalifikowanych fachowców. A teraz w obliczu trwającej wojny w Ukrainie, musimy się zmierzyć z jeszcze trudniejszymi realiami życia i prowadzenia biznesu.
Centrala PSB jak i zdecydowana większość partnerów sieci pomaga na wszelkie sposoby uchodźcom i mieszkańcom Ukrainy.
W temacie numeru piszemy o tym jak prawidłowo wykonać tynki gipsowe i hybrydowe, położyć gładzie i masy szpachlowe, przygotować podłoża w pomieszczeniach wilgotnych oraz jakich użyć narzędzi ręcznych i elektronarzędzi aby powierzchnie były gładkie. Polecam artykuły pod zbiorczym tytułem „Nowoczesna chemia budowlana na powierzchniach oraz narzędzia”, w których doradzają specjaliści z firm: KNAUF, BAUMIT, DOLINA NIDY, KREISEL, STALCO oraz BOSCH – str. 4–17.
„Jak w perspektywie lat zabezpieczyć się przed wzrostem kosztów za eksploatację domu i uniezależnić się od źródeł energii ze Wschodu?” dowiedzą się Państwo z wywiadu przeprowadzonego z Dyrektorem Zarządzającym ROCKWOOL CEE – panem Andrzejem Kielarem (str. 20–21).
Dział „Technologie i produkty” zawiera porady związane m.in. z budową domu z betonu komórkowego, termomodernizacją oraz przedstawia nowości rynkowe – str. 22–35.
Na końcowych stronach numeru znajduje się krótka relacja z Jubileuszu 20-lecia Targów Grupy PSB. Targi od dwóch dekad łączą liderów branży budowlano-remontowej u progu sezonu budowlanego. 20. edycja ze względu na trwającą pandemię niestety odbyła się w formie online. Podczas targów zwarto blisko 12 tys. kontraktów o łącznej wartości 284 mln zł – str. 36.
Zaś na III okładce przedstawiam analizę rynku dot. dynamiki sprzedaży i trendów zmian cen materiałów w ciągu dwóch miesięcy 2022 roku. W tym okresie (rok do roku) dynamika przychodów wyniosła tyle samo co dynamika cen – 27%.

podpis autora

Temat numeru

Nowoczesna chemia budowlana na powierzchniach oraz narzędzia

Coraz częściej zwraca się uwagę na zdrowe odżywianie, na jakość powietrza, na jakość materiałów z których wybudowane i wykończone są pomieszczenia. Nowoczesne materiały zapewniają przyjazny mikroklimat dla zdrowia człowieka. Dlatego warto przed rozpoczęciem prac budowlano-remontowych zapoznać się z ofertami dostępnych produktów na rynku. Tym razem specjaliści z firm: KNAUF, BAUMIT, DOLINA NIDY, KREISEL, STALCO, BOSCH radzą jak prawidłowo wykonać tynki gipsowe i hybrydowe, położyć gładzie i masy szpachlowe, przygotować podłoża w pomieszczeniach wilgotnych oraz jakich użyć narzędzi ręcznych i elektronarzędzi aby powierzchnie były gładkie.

Technologie i produkty

Analizy rynku

Rozmowa Głosu PSB

Reklamy

Z życia Grupy PSB

Jubileusz 20-lecia targów GRUPY PSB

Od dwóch dekad Targi Grupy PSB łączą liderów branży budowlano-remontowej u progu sezonu budowlanego. Co roku do Kielc przyjeżdżało ok. 4…

Od dwóch dekad Targi Grupy PSB łączą liderów branży budowlano-remontowej u progu sezonu budowlanego. Co roku do Kielc przyjeżdżało ok. 4…

Poprzednie wydania