Modeco Expert – produkty do prac elektroinstalacyjnych

marzec 2022
MODECO EXPERT
MODECO EXPERT – produkty do prac elektroinstalacyjnych

Bezpieczne i precyzyjne narzędzia to absolutna podstawa przy wykonywaniu prac elektrycznych. Dlatego marka Modeco Expert poszerza ofertę narzędzi ręcznych o niezbędne instalatorom, mechanikom i majsterkowiczom szczypce, obcinaki i ściągacz izolacji.

obcinak do kabli MN-26-023

W ofercie Modeco Expert dla elektroinstalatorów znalazło się kilka rodzajów obcinaków, umożliwiających precyzyjne przecinanie przewodów aluminiowych i miedzianych oraz linek stalowych:
+ obcinak do kabli MN-26-023
posiada precyzyjne ostrza sierpowe o optymalnej geometrii, które pozwalają na cięcie bez deformacji i miażdżenia przewodów o średnicy do 13 mm. Dodatkowo wyposażony jest w sprężynę rozwierającą, regulowany przegub śrubowy oraz blokadę otwarcia, która zabezpiecza ostrza przed uszkodzeniem,

obcinak do kabli MN-26-020

+ dwustopniowy mechanizm zapadkowy zastosowany w obcinaku MN-26-020 pozwala na cięcie kabli o max średnicy 32 mm lub przekroju 325 mm2 oraz cofanie ruchomego ostrza na każdym etapie pracy. Ponadto, precyzyjnie wykonane ostrza o twardości 54-56 HRC umożliwiają czyste i gładkie cięcie grubych przewodów,

obcinak do drutu i lin stalowych MN-26-025

+ obcinak do drutu i lin stalowych MN-26-025 wyposażony został w sprężynę rozwierającą, która rozwiera ostrza obcinaka po cięciu, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza  wyposażony został w sprężynę rozwierającą, która rozwiera ostrza obcinaka po cięciu, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza.

Do oferty dołączyły również dwa rodzaje szczypiec do zaciskania końcówek kablowych:

+ szczypce MN-20-189 są do zaciskania końcówek izolowanych oraz nieizolowanych, pojedynczych i podwójnych. Posiadają dwa rodzaje wytrzymałych szczęk ze stali hartowanej do przewodów o przekroju od 0,5 mm2 do 16 mm2 (22-6 AWG). Oprócz tego posiadają regulowaną wielkość matryc i siły zacisku. Blokujący system zapadkowy sprawia, że szczypce otwierają się dopiero po zaciśnięciu końcówki lub zwolnieniu blokady,

szczypce MN-20-187

+ szczypce MN-20-187 przeznaczone są do konektorów i szybkozłączek. Ich szczęki z wysokogatunkowej hartowanej stali gwarantują trwałość oraz szybkie i skuteczne zagniatanie tulejek, a kod kolorystyczny zastosowany na szczękach ułatwia wybór gniazda dostosowanego do średnicy konektora w zakresie 0,5–6 mm2 (22-10 AWG). One także zostały wyposażone w precyzyjny mechanizm zapadkowy, pełniący również funkcję blokady rękojeści.

ściągacz izolacji zewnętrznej MN-23-068,

W ofercie znalazł się również ściągacz izolacji zewnętrznej MN-23-068, który dzięki dwóm ostrzom zewnętrznym oraz samoobrotowemu nożowi wewnętrznemu umożliwia zdejmowanie płaszcza ze wszystkich dostępnych kabli okrągłych w zakresie Ø 4–28 mm. Posiada płynną regulację głębokości cięcia noża wewnętrznego za pomocą śruby nastawnej, co zabezpiecza przewody przed przecięciem, a samonapinający przytrzymywacz zapewnia pewne prowadzenie ostrza.

szczypce wielofunkcyjne 6w1 MN-20-100
szczypce wielofunkcyjne 6w1 MN-20-100

Ofertę narzędzi elektroinstalacyjnych Modeco Expert zamykają szczypce wielofunkcyjne 6w1 MN-20-100. Posiadają ostrza sierpowe do cięcia, strefę do ściągania izolacji z przewodów 0,7–2,5 mm2, matrycę do zaciskania tulejek kablowych oraz zróżnicowaną powierzchnię chwytną dostosowaną do przewodów płaskich i okrągłych. Smukła konstrukcja oraz wyraźne krawędzie zewnętrzne mogę posłużyć jako gratownik.

www.modeco-expert.com

Poprzedni

Nowoczesne i z charakterem drzwi wewnętrzne firmy Hörmann

Nowoczesne i z charakterem drzwi wewnętrzne firmy Hörmann
Następny
Niepalne obudowy kominów systemowych

Niepalne obudowy kominów systemowych