Bramy garażowe i drzwi wejściowe marki Hörmann Komfort, bezpieczeństwo i design w promocji

maj 2018
Bramy garażowe i drzwi wejściowe marki Hörmann

Energooszczędność bram garażowych i drzwi wejściowych firmy Hörmann od kilku lat jest już standardem. Powodzenie ubiegłorocznej oferty promocyjnej to dowód, że klienci doceniają ich świetną termoizolacyjność, ciekawy design i przystępną cenę. W tegorocznej promocji dodatkowym atutem wielu produktów jest klasa przeciwwłamaniowa oraz jeszcze szersza paleta wymiarów.

ENERGOOSZCZĘDNE BRAMY I DRZWI 

Dobrze izolowane termicznie bramy segmentowe RenoMatic i RenoMatic light to propozycja zarówno dla remontujących, jak i budujących nowe domy. Pełne segmenty o grubości 42 mm, z których są zbudowane, gwarantują wysoką izolacyjność cieplną, a także dobrą stabilność i cichą pracę bramy. Ucieczce ciepła z garażu i przylegającego do niego domu zapobiegają zarówno budowa wypełnionych pianką poliuretanową segmentów, jak i umieszczone między nimi oraz na obwodzie bramy wysokiej jakości uszczelki. Wraz z ciepłymi bramami garażowymi w tegorocznej promocji Hörmann oferuje także wiele wzorów energooszczędnych drzwi wejściowych: stalowych Thermo65 i aluminiowych ThermoSafe. Dzięki specjalnej konstrukcji stanowią one skuteczną barierę przed ucieczką ciepła z domu. Zarówno płyty, jak i aluminiowe ościeżnice obu typów drzwi posiadają przegrody termiczne. Dzięki temu Themo65 o grubości skrzydła 65 mm i ościeżnicy 80 mm mają współczynnik przenikania ciepła UD na poziomie 0,87 W/(m2K), a drzwi ThermoSafe z płytą o grubości 73 mm i ościeżnicą 80 mm osiągają UD nawet około 0,8 W/(m2K). To pozwala na zastosowanie ich w domach energooszczędnych.

Z KLASĄ PRZECIWWŁAMANIOWĄ

Nowoczesne produkty stolarki otworowej energooszczędność łączą z bezpieczeństwem. Dlatego nowością tegorocznej oferty promocyjnej Hörmanna jest 6 wzorów stalowych drzwi Thermo65 z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC 2. Komu zależy na jeszcze pewniejszych zabezpieczeniach może wybierać spośród 12 wzorów aluminiowych drzwi ThermoSafe, które standardowo oferowane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 3.

Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska sp. o.o.

BEZPIECZNIE I KOMFORTOWO

Pełne bezpieczeństwo zapewniają mieszkańcom także bramy garażowe RenoMatic, z napędem ProMatic. Ten wyposażony w specjalny dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur napęd zapewnia maksymalne zabezpieczenie sygnału, jaki wysyłany jest z pilota do napędu. Działa bowiem w znanej z bankowości elektronicznej technologii 128 bitów, która uniemożliwia jego skopiowanie. Możemy mieć zatem pewność, że nikt niepowołany nie przechwyci sygnału i nie dostanie się do naszego garażu, a przez garaż do domu. W napędach o niższej klasie złodziej może złamać kod i wtargnąć do garażu, nie pozostawiając śladów włamania. W tej sytuacji żaden ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania.
Dzięki napędowi z systemem BiSecur możemy nie tylko wygodnie sterować bramą, ale także w każdej chwili sprawdzić, czy jest ona otwarta czy zamknięta. Wystarczy jedno naciśnięcie na przycisk pilota i już wiemy w jakim położeniu się znajduje, nawet jeżeli jest poza zasięgiem naszego wzroku. To prawdziwy komfort!

DESIGN NA MIARĘ 

Aby ciepłe, komfortowe i bezpieczne bramy i drzwi mogły stać się elegancką wizytówką naszego domu, muszą być idealnie dobrane, dokładnie dopasowane, zarówno wymiarowo, jak i wzorniczo. Promocyjna oferta firmy Hörmann właśnie to umożliwia. Brama RenoMatic dostępna jest w 7, a RenoMatic light aż w 15 różnych wymiarach, co ułatwia dopasowanie do rożnej wielkości otworów. Drzwi Thermo65 i ThermoSafe wykonywane są dokładnie na wymiar.
Jeszcze ważniejsza jest łatwość z jaką bramę i drzwi możemy estetycznie zintegrować z elewacją budynku, tak aby wpisały się one w jego charakter. Dlatego brama RenoMatic, jak i RenoMatic light, dostępne są w kilku rodzajach wysokiej jakości powierzchni oraz w ciekawych i modnych kolorach.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ WYBIERAJĄC DRZWI ZEWNĘTRZNE?  

Nowoczesne drzwi zewnętrzne mają atrakcyjny design i dobrą izolacyjność cieplną. W roku 2021 dopuszczalny współczynnik przenikania ciepła dla drzwi wejściowych wynosił będzie 1,3 W/(m2K). Obecnie to minimum w domach energooszczędnych. Dlatego większość drzwi firmy Hörmann nie tylko spełnia te warunki, ale nawet znacznie je przewyższa.
Najlepsze – ThermoCarbon – z płytą aluminiową o grubości 100 mm – prawie dwukrotnie przekraczają poziom wymagań stawianych drzwiom w domach pasywnych i osiągają UD nawet 0,47 W/(m2K). Funkcję przegrody termicznej pełni tu profil ramy skrzydła wykonany z kompozytu karbonu i włókna szklanego. Istotna jednak jest nie tylko grubość i konstrukcja skrzydła, ale także odpowiednia ościeżnica o dużym oporze cieplnym. Najwięcej ciepła ucieka właśnie przez ościeżnicę i jej połączenie ze skrzydłem drzwi. Przy ościeżnicach stalowych, nawet jeśli skrzydło jest bardzo grube, trudno o wysoką izolacyjność cieplną. Dlatego bardzo dobre są aluminiowe ościeżnice z przegrodą termiczną wypełnioną pianką PU.
Istotne są również uszczelki i ich usytuowanie. Drzwi ThermoCarbon, a także inne aluminiowe drzwi firmy Hörmann – ThermoSafe, jak i stalowe drzwi Thermo65 o UD nawet 0,87 W/(m2K) posiadają uszczelnienie na wszystkich krawędziach.
Drzwi wejściowe powinny być też bezpieczne. Dlatego ThermoCarbon i ThermoSafe standardowo oferujemy w klasie przeciwwłamaniowej RC 3, a ThermoCarbon – opcjonalnie w klasie RC 4. W ofercie promocyjnej sześć wzorów drzwi stalowych Thermo65 w standardzie posiada wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2.

Bramy garażowe i drzwi wejściowe marki Hörmann

W KAŻDYM STYLU 

Najlepszy efekt uzyskamy, jeżeli do bramy garażowej odpowiednio dopasujemy drzwi wejściowe. Tegoroczna oferta promocyjna firmy Hörmann stwarza szerokie możliwości aranżacyjne. 8 wzorów drzwi Thermo65 oraz 12 wzorów drzwi ThermoSafe pozwalają na stworzenie wielu atrakcyjnych zestawów brama garażowa – drzwi wejściowe. Stanowić one mogą elegancką i ciekawą wizytówkę domów zarówno o architekturze tradycyjnej, jak i nowoczesnej, minimalistycznej. Wielość wzorów pozwala na dopasowanie do indywidualnej architektonicznej wizji.
Ciekawą propozycją są też w tym roku naświetla boczne do drzwi Thermo65. Te o szerokości 400–550 mm za niewielką dopłatą można zamówić także w klasie przeciwwłamaniowej RC 2.
Ta wielość promocyjnych propozycji sprawia, że mogą one być atrakcyjne zarówno dla inwestorów realizujących śmiałe architektoniczne projekty, jak i dla tych wszystkich, którzy dysponując niewielkim budżetem, remontując swoje domy, chcą uzyskać dobry efekt.

Drzwi wejściowe marki Hörmann
Drzwi wejściowe marki Hörmann
Poprzedni

Co warto wiedzieć o betonie komórkowym?

Co warto wiedzieć o betonie komórkowym?
Następny
Jedna płyta zamiast dwóch

Jedna płyta zamiast dwóch