Szkolenie firmy Koelner Polska w firmie Jawa

maj 2018

Firma partnera Grupy PSB – Jawa z Bolesławca po raz kolejny zorganizowała szkolenie dla wykonawców budowlanych, które poprowadzili przedstawiciele firmy Koelner Polska, czołowego dystrybutora wysokiej jakości zamocowań budowlanych, elementów złącznych, narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi. 25 kwietnia 2018 r. w części teoretycznej i zajęciach praktycznych, w ramach Szkoły Dobrego Budowania PSB, uczestniczyło niemal 30 klientów Jawy z Bolesławca i okolic.

Dużym zainteresowaniem uczestników szkolenia cieszył się pokaz kołków T-FIX z możliwością delikatnej regulacji zagłębienia zakotwienia (pierwszy od prawej Maciej Kulczyński).

CZY SZKOLENIE SPEŁNIŁO OCZEKIWANIA UCZESTNICZĄCYCH W NIM WYKONAWCÓW BUDOWLANYCH ?

Paweł Grabarz, właściciel firmy „Gipsmal Firma Tynkarska Remonty Paweł Grabarz” z Bolesławca stara się być na każdym szkoleniu organizowanym w firmie Jawa. Ocenia, że wiedza zdobyta podczas takich zajęć jak z przedstawicielami firmy Koelner przydaje się w praktyce, na placach budowy. W ostatnim okresie uczestniczyłem również w szkoleniach Jawy, podczas których prezentowały swoje nowości inne firmy – Knauf, Tytan, Kerakoll, Dekoral. Tym razem zetknąłem się po raz pierwszy z wkrętami z podwójnym gwintem, umożliwiającymi kotwienie bezpośrednio w betonie. Takie Wkręty przeznaczone są do mocowania materiałów izolacyjnych w aplikacjach dachów płaskich w kombinacji z łącznikiem teleskopowym lub podkładką stalową. Inna nowość – myślę, że nie tylko dla mnie – to łączniki do styropianu, trwałe i wytrzymałe, o tak małych średnicach, że mogę kupić i stosować wiertła o mniejszych przekrojach, więc tańsze. Była też okazja do sprawdzenia w praktyce jak się zachowuje kotwa chemiczna dwuskładnikowa przy stosowaniu w różnym materiale.
Paweł Grabarz zaopatruje się w firmie Jawa od ponad 20 lat. Ocenia, że status Profi, jaki ma Jawa, idzie w parze z profesjonalną obsługą wykonawców budowlanych, dużym wyborem materiałów różnych producentów, bogatą ofertą narzędzi i elektronarzędzi wysokiej jakości. W szkoleniu w firmie Jawa brał też udział Mariusz Lasko, prowadzący od 12 lat w Bolesławcu firmę „FRB Mario”. Właściciel „Mario” również uczestniczył w serii szkoleń w Jawie, m.in. prowadzonych przez firmy Termo Organika, Isover, Knauf, Tytan. – Wykonawca taki jak ja, zajmujący się kompleksowo wykończeniem wnętrz oraz stanów surowych pod klucz, musi dobrze znać asortyment firmy Koelner, zawierający różne wyroby pomocne w naszej pracy. Stąd moja obecność także na tym szkoleniu.
Wysoko ocenia praktyczną część szkolenia w Jawie Sławomir Buryło, od 1997 r. prowadzący w Bolesławcu przedsiębiorstwo „Firma Budowlana Profi Sławomir Buryło”. – Montowałem do tej pory styropian czy wełnę na zwykłych stalowych kołkach. Podczas pokazu Koelnera zobaczyłem jak wygląda montaż z użyciem tulei teleskopowych. Od razu kupiłem je w Jawie i już stosuję. Ale mam jedną uwagę – główki do trzpieni teleskopowych mogłyby być trochę większe, wtedy lepiej by dociskały materiał dociepleniowy. W moim Profi zatrudniam 20 osób. Teraz mamy na głowie modernizację budynku TBS w Bolesławcu – 17 tys. m2 powierzchni użytkowej. W wyniku kompleksowej przebudowy powstanie 29 mieszkań, gotowych do zamieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus. W projekcie uwzględniono windę i podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Większość materiałów także w tym przypadku zapewni Jawa.
Damian Fila, prowadzący firmę „Usługi Ogólnobudowlane Damian Fila” w Krzyżowej k. Bolesławca zaczyna rozmowę od stwierdzenia, że zna Głos PSB dobrych 10 lat. Technikum nr. 2 w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu, które kończył w 2010 r., otrzymywało regularnie dwumiesięcznik PSB, czytali Głos i nauczyciele, i uczniowie. Dziś Głos PSB Damian Fila otrzymuje w firmie Jawa. Podczas szkolenia z firmą Koelner największe wrażenie wywarły praktyczne pokazy stosowania kołków umożliwiających ocieplanie już istniejących dociepleń elewacji. Damian Fila specjalizuje się w stanach surowych i elewacjach i 90% zaopatrzenia swojej 7 osobowej firmy realizuje w Jawie, w tym wszystkie wyroby z dystrybucji Koelnera. - To bardzo profesjonalna firma – ocenia.

Michał Ratyński (od prawej), koordynator ds. inwestycji w Koelner Polska prezentuje wykonawcom zalety kotwy R-LX bezpośrednio wkręcanej do betonu.

A JAK OCENIAJĄ EFEKTYWNOŚĆ BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU Z WŁAŚCICIELAMI I PRACOWNIKAMI FIRM WYKONAWCZYCH SPECJALISTA Z KOELNER POLSKA PROWADZĄCY ZAJĘCIA?


Maciej Kulczyński, koordynator sprzedaży zamocowań w firmie Koelner wręczył uczestnikom szkolenia w Jawie 14 wizytówek, a sam zebrał 7. Kilku wykonawców zapowiedziało kontakt telefoniczny, a dwóch już zamówiło w Jawie niektóre prezentowane podczas szkolenia wyroby. Inny wykonawca zadeklarował podczas konsultacji poszkoleniowych, że zmieni wcześniej stosowany system na ten, który prezentowaliśmy.
Podsumowuje imprezę Paweł Oszczęda, specjalista ds. sprzedaży i logistyki w firmie Jawa. – Uczestniczyło w zajęciach z przedstawicielami Koelnera 30 wykonawców budowlanych, naszych klientów. Ponieważ organizujemy takie szkolenia raz na rok/dwa lata, wiem, że rośnie zaufanie do tego czołowego producenta. Wyroby marek Rawplug i Koelner przyjęły się na naszym rynku bardzo dobrze. Po każdym szkoleniu sprzedajemy ich więcej.

Mirosław Ziach

Poprzedni

DACHY widziane oczami DEKARZA

DACHY widziane oczami DEKARZA
Następny
Wyniki I kwartału 2018 roku

Wyniki I kwartału 2018 roku