DURAGRAIN I PLANAR – nowe wzory powierzchni bram garażowych

Producent: HÖRMANN
maj 2019

Hörmann oferuje więcej możliwości aranżacji otoczenia domu

Bramy garażowe stają się ważnym elementem elewacji domów. Inwestorzy coraz częściej szukają bram o finezyjnych wzorach powierzchni, które pozwalają dopasować je nawet do bardzo wyszukanych architektonicznie projektów. Tak szerokie możliwości aranżacji daje nowa seria bram segmentowych Duragrain firmy Hörmann. Bardzo elegancko prezentują się też oferowane w promocji bramy z nową niezwykle gładką powierzchnią Planar.

Wzory Duragrain imitujące egzotyczne drewno pozwalają dopasować bramę LPU 42 do eleganckiej, wykonanej częściowo z drewna elewacji. Wzory Duragrain imitujące egzotyczne drewno pozwalają dopasować bramę LPU 42 do eleganckiej, wykonanej częściowo z drewna elewacji.


Znane dotąd ze swojego bezpieczeństwa, komfortu obsługi i dobrej izolacji termicznej, bramy LPU 42 z eleganckimi szerokimi przetłoczeniami L mogą teraz w szczególny sposób podkreślać indywidualny charakter domu, nadawać mu niepowtarzalny rys.


UNIKATOWE WZORY

Wszystko za sprawą innowacyjnej, wiele lat testowanej przez producenta, technologii druku, która umożliwia nanoszenie na płytę bramy różnych wzorów z fotograficzną wiernością. Dzięki tej metodzie wykańczania powierzchni bramy z serii Duragrain bardzo wiernie imitują naturalny wygląd i charakter rozmaitych szlachetnych materiałów. Dlatego Hörmann oferuje teraz wiele unikatowych wzorów bram, które do złudzenia przypominają np. beton, zardzewiałą stal, przetarte drewno, bambus i inne najróżniejsze gatunki drewna, jak np. orzech włoski terra, orzech kolonialny, spalony dąb, biały dąb czy drewno tekowe.
W sumie producent proponuje aż 24 rodzaje powierzchni Duragrain, co pozwala na harmonijne wkomponowanie bramy nawet w bardzo nietypową elewację i zaspokojenie najbardziej wyrafinowanych gustów. Dla inwestorów oznacza to nowe możliwości aranżacji elewacji i całego otoczenia domu.

24 wzory powierzchni Duragrain dają bardzo szerokie możliwości kreatywnego zaaranżowania wyglądu elewacji domu. Bramy 24 wzory powierzchni Duragrain dają bardzo szerokie możliwości kreatywnego zaaranżowania wyglądu elewacji domu. Bramy


TRWAŁA POWIERZCHNIA

Bramy z serii Duragrain są nie tylko piękne, ale także trwałe. Ich oryginalna dekoracyjna powierzchnia powlekana jest wyjątkowo trwałym lakierem ochronnym, dzięki czemu przez długie lata zachowuje naturalny, niezmienny wygląd i kolor. Ta specjalna powłoka zabezpieczająca chroni powierzchnię bramy przed promieniowaniem UV i wszelkimi innymi czynnikami atmosferycznymi, a także przed zarysowaniami. Nawet długie oddziaływanie promieni słonecznych nie powoduje blaknięcia koloru, a drobne zarysowania nie uszkadzają powłoki.


ELEGANCKIE DETALE

Hörmann opcjonalne oferuje także maskownice nadproża i ościeżnic w kolorach dopasowanych do wzoru powierzchni Duragrain. W ofercie są także drzwi boczne do garażu z przetłoczeniami L i powierzchnią Duragrain. To wszystko pozwala na zaaranżowanie harmonijnego, spójnego estetycznie otoczenia domu. Najbardziej wymagający inwestorzy, którym zależy na eleganckim wyglądzie bramy także od środka garażu, mogą zamówić bramę LPU 42 z powierzchnią Duragrain w wersji Premium. W tym wariancie wszystkie okucia, rolki i prowadnice malowane są w takim samym białoszarym kolorze, jak płyta bramy od wewnątrz.

HORMANN - BRAMY GARAZOWE
Bramy LPU 42 firmy Hörmann o powierzchni Duragrain stanowią dobre dopełnienie rozmaitych ciekawych elewacji. Równie dobrze mogą imitować np. zardzewiałą stal (fot. 1), jak i przetarte drewno (fot. 2). Bramy LPU 42 firmy Hörmann o powierzchni Duragrain stanowią dobre dopełnienie rozmaitych ciekawych elewacji. Równie dobrze mogą imitować np. zardzewiałą stal (fot. 1), jak i przetarte drewno (fot. 2).BRAMA DLA KAŻDEGO – W SPECJALNEJ PROMOCJI

Wiele możliwości atrakcyjnej aranżacji daje też oferowana przez firmę Hörmann, w specjalnej promocji, ciepła brama garażowa RenoMatic. Zbudowana z pełnych segmentów o grubości 42 mm, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Zarówno dotyczące komfortu użytkowania, wysokiej izolacyjności cieplnej, dobrej stabilności i cichej pracy, jak i te, które wiążą się z estetyką. Dostępna jest w 23 wymiarach znormowanych oraz wymiarach specjalnych, co pozwala na zastosowanie jej w niemal każdym garażu, nawet tam, gdzie w projekcie przewidziano otwór o szerokości 5 metrów. Oferowana jest w dwóch rodzajach przetłoczeń – L i M – oraz w sześciu kolorach promocyjnych i trzech wzorach drewnopodobnych. Ta nowoczesna brama może zostać wyposażona w dopasowany napęd z niezawodnym układem zabezpieczającym i bezpieczną częstotliwością radiową.

Brama garażowa RenoMatic z powierzchnią Planar i drzwi stalowe Thermo65 – w kolorze Matt deluxe Brama garażowa RenoMatic z powierzchnią Planar i drzwi stalowe Thermo65 – w kolorze Matt deluxe


PLANAR – PONADCZASOWA ELEGANCJA

Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się brama z szerokimi przetłoczeniami L i bardzo elegancką, niezwykle gładką powierzchnią Planar w kolorach Matt deluxe. To nowość dostępna tylko w firmie Hörmann. Bramy o takiej powierzchni dają wizualny i wyczuwany dotykiem efekt ekskluzywnej, niemal idealnie gładkiej matowej tafli. Powierzchnia Planar oferowana jest w sześciu kolorach Matt deluxe: białym, białego i szarego aluminium, antracytowym i antracytowym z efektem metalicznym oraz brązowym. W promocji są również bramy z węższymi przetłoczeniami M i wytrzymałą powierzchnią Woodgrain, w 6 kolorach RAL. Zarówno bramy z przetłoczeniami L, jak i M, producent dodatkowo oferuje z lakierowaną powierzchnią Decocolor w 3 wzorach imitujących naturalne drewno.

Drzwi aluminiowe ThermoSafe Drzwi aluminiowe ThermoSafe


CIEPŁE I BEZPIECZNE DRZWI DO DOMU

Uzupełnieniem oferty promocyjnej bram garażowych RenoMatic są energooszczędne i przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe do domu. Zarówno stalowe Thermo65, jak i aluminiowe ThermoSafe inwestor może zamówić także w nowym kolorze Matt deluxe. Poza ciekawym, bogatym wzornictwem, atutem tych drzwi są ich parametry techniczne. Standardowo sześć z ośmiu promocyjnych wzorów drzwi Thermo65 ma klasę przeciwwłamaniową RC 2, a dwanaście wzorów drzwi ThermoSafe – klasę RC 3. Współczynnik przenikania ciepła zarówno jednych, jak i drugich wynieść może nawet 0,87 W/(m2K). Drzwi wykonywane są na wymiar bez dodatkowej dopłaty. Opcjonalnie możliwe jest również wykonanie obu typów drzwi z naświetlami bocznymi w odpowiedniej klasie przeciwwłamaniowej. Promocyjna oferta w firmie Hörmann ważna będzie do końca 2019 roku.

Poprzedni

SKLEJKA TRUDNOZAPALNA

SKLEJKA TRUDNOZAPALNA
Następny
PAPA BRAAS-BIT   PREMIUM SBS

PAPA BRAAS-BIT PREMIUM SBS