Nowe miary zwijane PROLINE

Producent: PROFIX
maj 2019
Nowe miary zwijane PROLINE
Nowe miary zwijane PROLINE


POMIARY BEZ WYSIŁKU

Dokładne mierzenie i wymiarowanie nie musi być jednoznaczne z koniecznością zakupu urządzeń laserowych. Kiedy potrzebujemy narzędzia niezawodnego postawmy na tradycyjną miarę zwijaną. Nigdy nie skończą się w niej baterie, a pomiary wykonamy szybko. Ich wyniki łatwo odczytamy z białej i do tego dwustronnej taśmy mierniczej.
Pod koniec marca asortyment marki PROLINE został rozszerzony o trzy modele miar zwijanych oznaczonych jako: 20363, 20365, 20368, w których zastosowano taśmę mierniczą koloru białego.
Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia odczyt wyników, nawet tych dokonywanych w gorszych warunkach oświetleniowych. Oko ludzkie jest tak skonstruowane, że najlepiej radzi sobie z odczytywaniem treści zapisanych kolorem czarnym na białym tle. Takie rozwiązanie od lat stosowane jest np. w materiałach drukowanych. Nasz zmysł wzroku jest do tego sposobu zapisu najlepiej przyzwyczajony. Teraz dzięki nowym miarkom PROLINE, w którym czarna podziałka została naniesiona na białą taśmę wyniki pomiarów odczytujemy błyskawicznie z mniejszą szansą pomyłki.

Nowe miary zwijane PROLINE

Każdy, kto wykonywał pomiary miarą zwijaną wie, że są takie sytuacje, kiedy choć wysunęliśmy taśmę na pożądaną odległość nie można odczytać wskazania, gdyż akurat podziałka znajduje się frontem do ściany. Pomiar należy powtórzyć. W nowych miarach PROLINE, nie ważne w jaki sposób wysuniemy taśmę, ponieważ nadruk z podziałką został naniesiony po dwóch stronach. W założeniach zostało to tak wymyślone, aby łatwiej można było odczytywać wskazania przy pomiarach poziomych (strona tradycyjna) oraz tych przeprowadzanych w pionie (strona tylna taśmy).
Pozostałe elementy konstrukcyjne nowych miar są takie same jak w modelach: 20283, 20285, 20288, wprowadzonych do sprzedaży kilka lat temu. Dodatkowa gumowa powłoka nałożona na obudowę zabezpiecza miary przed przypadkowym uszkodzeniem np. przy upadku z wysokości. Znakomicie absorbuje ona energię towarzyszącą upadkowi. Chroni tym samym zarówno sam korpus oraz mechanizmy znajdujące się w jego wnętrzu. Nowe miary zwijane PROLINE to ciekawa propozycja dla placówek handlowych, która pozwala odświeżyć dotychczasową ofertę narzędzi pomiarowych, a zastosowana biała taśma miernicza na pewno zainteresuje klientów.

Poprzedni

PAPA BRAAS-BIT PREMIUM SBS

PAPA BRAAS-BIT   PREMIUM SBS
Następny
Wentylacja łazienki – jak dobrać odpowiedni wentylator?

Wentylacja łazienki – jak dobrać odpowiedni wentylator?