Akcesoria PROLINE do prac glazurniczych

maj 2020
PROLINE

Wprowadzone do sprzedaży w ostatnim czasie akcesoria PROLINE znacznie ułatwiają prowadzenie prac glazurniczych i kamieniarskich. Diamentowe tarcze i gąbki polerskie sprawiają, że obróbkę krawędzi płytek ceramicznych można wykonać z doskonałą precyzją.

PROLINE

DIAMENTOWE GĄBKI POLERSKIE

Nawet bardzo duża wprawa w maszynowym fazowaniu płytek nie gwarantuje, że na powierzchni nie pojawią się drobne zadziory, które uniemożliwiają estetyczne wykończenie połączeń między płytkami. Sposobem, aby się ich pozbyć jest wykorzystanie diamentowych kostek polerskich o różnej granulacji.
Nowa gama diamentowych gąbek polerskich PROLINE idealnie nadaje się do wygładzania krawędzi ciętych płytek ceramicznych oraz kamieni naturalnych. Bloczkami do polerowania pracuje się ręcznie w miejscach, do których trudno dotrzeć z elektronarzędziami. Ręczne dozowania siły szlifowania pozwala doskonale wygładzać i polerować postrzępione w czasie cięcia lub fazowania krawędzie glazury czy gresu.
Diamentowe gąbki do polerowania PROLINE mają cztery różne granulacje, dzięki czemu można je przeznaczyć do różnych faz polerowania i wykończania. Dobrą wskazówką jest podzielenie pracy na poszczególne etapy, w których używa się kolejnych bloczków – zaczynając tymi z dużym ziarnem i kończąc bloczkami z coraz drobniejszym ziarnem.
Funkcje gąbek PROLINE o różnej granulacji są następujące: #50 (27293), #100 (27294) i #200 (27295) do wygładzania (im mniejszy numer, tym większe ziarno i szybsze ścieranie materiału), #400 (27296) do polerowania. Gąbkami PROLINE można pracować na sucho, jednakże bardziej zalecane jest chłodzenie poprzez zwilżanie bloczka lub ciągłe podawanie wody w obszar roboczy. W czasie szlifowania ważny jest też kierunek pracy – zaleca się wykonywać ruchy od wierzchniej powierzchni płytki do dołu (strony, na którą kładzie się klej). Taki kierunek obróbki minimalizuje ryzyko uszkodzenia lub postrzępienia materiału.

DIAMENTOWE NAKŁADKI POLERSKIE PROLINE

DIAMENTOWE NAKŁADKI POLERSKIE PROLINE (89450–89457) 

Do obróbki marmuru warto wybrać mocowane na rzep tarcze PROLINE o średnicy 125 mm. Oznaczone zostały kolejnymi numerami począwszy od 89450, a skończywszy na 89457. Można nimi pracować zarówno na sucho jak i na mokro. Doskonale sprawdzają się do wygładzania krawędzi po cięciu, fazowania krawędzi, a także wygładzania powierzchni płaskich. Tarcze te łatwo poznać, ponieważ część szlifująca ma wygląd plastra miodu. Elementem ściernym jest nasyp diamentowy o przypisanej do każdego modelu granulacji. Zatem do szlifowania zgrubnego zaleca się stosować tarcze o granulacji 50, a szlifowania wykańczającego 3000. Natomiast końcowe polerowanie najlepiej przeprowadzić tarczą BUFF. W tym przypadku nasyp diamentowy jest ultradrobny, a wartość granulacji jest zbliżona do 4500.
Drugą rodziną nakładek są tarcze przeznaczone do obróbki materiałów ceramicznych, w tym głównie gresu. Oznaczone są symbolami: 89461 (granulacja 50), 89462 (100), 89463 (200), 89464 (400). Skutecznie zwiększają efektywność prac po przycięciu elementów ceramicznych, do wskazanych rozmiarów w trakcie tzw. obróbki wykańczającej. Przy ich pomocy można m.in. idealnie wyszlifować krawędzie płytek, tak aby licowały się ze sobą, czyli tworzyły linię prostą.

Poprzedni

SKLEJKA EKO Fire – Protect

SKLEJKA EKO Fire – Protect
Następny
Okno dachowe DESIGNO R79 WD – potrójna ochrona

Okno dachowe DESIGNO R79 WD – potrójna ochrona