Niezawodna i unikalna gładź STABILL PG-41

Producent: PIOTROWICE 2
maj 2020
STABILL
Wspieraj polska gospodarkę

Gładź tynkowa STABILL PG-41 służy do wyrównywania i wygładzania wszelkich powierzchni mineralnych spotykanych na budowach. Od lanego betonu, przez wszelkiego rodzaju tynki, po płyty gipsowo-kartonowe. PG-41 nadaje się również do wykonywania połączeń płyt gipsowo–kartonowych z zastosowaniem taśmy zbrojącej.

NIEZAWODNA I UNIKALNA GŁADŹ STABILL PG-41

Gładź gipsowa PG-41, dostępna na rynku od 17 lat, wytwarzana jest według tradycyjnej receptury, opartej na wysokiej jakości gipsach oraz wypełniaczach mineralnych i wysokiej klasy dodatkach modyfikujących w tym polimerach, zwiększających przyczepność i wytrzymałość wyprawy końcowej. Unikalnym w skali kraju jest dodatek miki. Bardzo drobne płatki miki powodują, że gotowa masa jest bardzo plastyczna i doskonale rozkłada się narzędziami ze stali nierdzewnej.
W czasie nakładania przygotowanej z wodą masy, płatki miki układają się podobnie do łuska węża powodując, że masa jest bardzo śliska, a samo nakładanie jest wyjątkowo łatwe i przyjemne. Dzięki dodatkowi miki osiągnięta została też druga niepowtarzalna cecha tego produktu. Podczas szlifowania papierem ściernym czy siatkami ściernymi, materiał starty nie tworzy chmury pyłu, tylko osypuje się po obrabianej powierzchni jak woda. Ta unikalna cecha, pozwala wykorzystywać gładź PG-41 w pracach remontowych, bez konieczności stosowania specjalnych przeciwpyłowych zabezpieczeń i odgradzania pomieszczeń podczas wykonywania prac np. tylko w jednym pokoju. Nałożona gładź po stwardnieniu daje się bardzo dobrze obrabiać materiałami ściernymi. Nie zamula papieru. Szlifowanie jest szybkie i łatwe. Dodatek polimeru powoduje, że po pewnym czasie gotowa gładź nabiera dodatkowej twardości, co jest bardzo pozytywną cechą w późniejszej eksploatacji powierzchni.
Trzecią niepowtarzalną cechą gładzi, PG-41 jest jakość otrzymanej końcowej powierzchni. Ściana jest śnieżnobiała a drobniutkie płatki miki skrzą się w niej, odbijając światło. Uwydatnia to końcowy efekt gładkiej, śnieżnobiałej i skrzącej się ściany. Produkt można nakładać w systemie mokre na mokre, co zdecydowanie przyspiesza wykonywanie prac. Po wstępnym związaniu pierwszej warstwy, w odpowiednim momencie, można nakładać drugą warstwę. W takim systemie, gotowa wyprawa ma największą wytrzymałość. W przypadku nakładania drugiej warstwy w późniejszym terminie, jeżeli pierwsza warstwa jest bardzo sucha, należy zastosować gruntowanie międzyoperacyjne, gruntem uniwersalnym Stabill PP-80. Gładź tynkową PG-41 można też obrabiać bez szlifowania, metodą bezpyłową. Po wstępnym związaniu drugiej warstwy, po kilku godzinach (czas uzależniony jest od warunków pogodowych na budowie), obrabianą powierzchnię zraszamy spryskiwaczem i wygładzamy narzędziem ze stali nierdzewnej.
STABILL PG-41 posiada zarówno cechy unikalne i niepowtarzalne pośród dostępnych gładzi na rynku, ale przede wszystkim cechy bardzo pożądane i lubiane przez wykonawców i inwestorów. Jest to produkt wysoce uniwersalny, który można nakładać w warstwie o grubości do 5 mm – przy dwóch warstwach otrzymujemy 1 cm. Kupując więc jeden produkt, można nim uzupełnić drobne ubytki, wypełnić dziury po dyblach czy ukruszenia, wyrównać falująca powierzchnię, a na końcu wykonać piękną, białą i gładką nawierzchnię.

Gładź tynkowa STABILL PG-41

Główne zalety produktu STABILL PG-41:
+ uniwersalność – produkt można nakładać w dwóch warstwach do 5 mm każda,
+ w grubszej warstwie nie wciąga powierzchni i nie pęka,
+ podczas szlifowania nie tworzy chmury pyłu, tylko osypuje się po obrabianej powierzchni,
+ rozrobiony z wodą, gotowy do nakładania produkt, tworzy plastyczną łatwo rozprowadzającą się masę,
+ można nakładać w systemie mokre na mokre, co przyspiesza pracę,
+ łatwo się szlifuje i nie zamula papieru ściernego,
+ jednolity biały kolor końcowy całej obrabianej powierzchni ułatwia malowanie, ułatwiając użycie wszystkich farb do powierzchni mineralnych oraz zmniejszając ilość stosowanej farby,
+ śnieżnobiały kolor z efektem skrzącej się powierzchni.

Poprzedni

Okno dachowe DESIGNO R79 WD – potrójna ochrona

Okno dachowe DESIGNO R79 WD – potrójna ochrona
Następny
Modułowy system przechowywania narzędzi i akcesoriów STANLEY® FATMAX®

Modułowy system przechowywania narzędzi i akcesoriów STANLEY® FATMAX®