Skuteczna wentylacja garażu

Producent: HORMANN
maj 2020

W bryle budynku czy wolnostojący, ogrzewany czy nieogrzewany – każdy garaż potrzebuje dobrej wentylacji. Aby zapewnić w nim skuteczną wymianę powietrza, firma Hörmann oferuje zestaw do uchylania górnego segmentu bramy. Dla najbardziej wymagających – wraz z systemem czujników wilgotności, który pozwala na automatyczne wietrzenie garażu.

HORMANN - skuteczna wentylacja garażu

Odpowiednia wentylacja odprowadza na zewnątrz garażu trujące spaliny z silnika samochodu i opary benzyny, a w to miejsce dostarcza świeże powietrze. W ogrzewanych, dobrze izolowanych garażach umieszczonych w bryle domu skuteczna wymiana powietrza usunie też z wnętrza nadmiar wilgoci, co zapobiegnie powstawaniu pleśni czy korodowaniu auta.

UCHYLAMY GÓRNY SEGMENT

Najpopularniejszym typem bramy garażowej jest brama segmentowa. Im cieplejsza, grubsza i szczelniejsza – tym bardziej garaż potrzebuje dobrej wentylacji. Dlatego firma Hörmann skonstruowała zestaw do uchylania górnego segmentu bramy. Współdziałający z napędami ProMatic 3/4 oraz SupraMatic 3/4 zestaw pozwala na wietrzenie garażu przy zamkniętej bramie poprzez uchylenie tylko jednego, najwyższego segmentu. Umożliwiają to umieszczone na nim składane obejmy rolek. Najniższy segment pozostaje na posadzce, dzięki czemu do garażu nie przedostają się śmieci, liście czy małe zwierzęta.

Wewnętrzny i zewnętrzny czujnik klimatyczny kontroluje wilgotność powietrza Wewnętrzny i zewnętrzny czujnik klimatyczny kontroluje wilgotność powietrza

WENTYLACJA AUTOMATYCZNA 

Wszystkim, którzy nie chcą zaprzątać sobie głowy pamiętaniem o konieczności wentylacji garażu i za każdym razem ręcznie za pomocą pilota sterować tym procesem, firma Hörmann oferuje wewnętrzny i zewnętrzny czujnik wilgotności powietrza. Połączenie tych urządzeń z zestawem do uchylania górnego segmentu bramy sprawi, że wentylacja odbywać będzie się całkowicie automatycznie.
Na automatyczne uchylanie bramy przy określonej wilgotności powietrza w garażu pozwala specjalny wewnętrzny czujnik klimatyczny, który kontroluje jej poziom i odpowiada za prawidłową wentylację. Gdy wilgoci w powietrzu jest za dużo, górny segment bramy automatycznie uchyla się, a po uregulowaniu jej poziomu wraca do pozycji zamkniętej. Możliwe jest też ustalenie zakresu temperatur, przy których brama się nie otworzy. Można także określić maksymalny czas wietrzenia i porę dnia, w której się ono odbywa. Jeżeli dodatkowo zastosujemy czujnik zewnętrzny do monitorowania poziomu wilgotności powietrza poza garażem, będziemy mieli pewność, że górny segment nie uchyli się, gdy wilgotność na zewnątrz będzie większa niż ta w garażu, czyli np. wtedy, gdy będzie padać.

Z JAKIM NAPĘDEM?

System automatycznej wentylacji garażu, jak i sam zestaw do uchylania górnego segmentu bramy, to wyposażenie dodatkowe, które zastosować można w bramach LPU 42 i LPU 67 Thermo wyposażonych w napęd SupraMatic 3/4 lub ProMatic 3/4. To napędy działające w systemie dwukierunkowego sterowania radiowego BiSecur. Napędy starej generacji nie stwarzają takiej możliwości.

Poprzedni

Jak prawidłowo zaizolować poddasze wełną mineralną

Jak prawidłowo zaizolować poddasze wełną mineralną
Następny
DEZI – środek do dezynfekcji w aerozolu - nowość

DEZI – środek do dezynfekcji w aerozolu - nowość