Ogrodowe nowości PROLINE

Producent: PROFIX
maj 2021
PROLINE

Marka PROLINE wzbogaciła w kwietniu swoją ofertę o dwie interesujące propozycje, które znacznie ułatwiają prace w ogrodzie. Pierwszą z nich jest wózek na wąż ogrodowy z rolką prowadzącą, a drugą niezwykle praktyczna prowadnica do węży.

Wózek na wąż ogrodowy z rolką prowadzącą

Każdy ogród wyposażony jest w coraz większą liczbę akcesoriów do nawadniania. Najważniejszym z nich jest wąż ogrodowy, dzięki któremu woda jest transportowana z ujęcia w pożądane miejsce. Jednak trzeba wiedzieć, że źle przechowywany wąż ogrodowy nie tylko szybciej ulega degeneracji, ale też zaburza ład w ogrodzie. Przede wszystkim stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa, ponieważ można się o niego potknąć. Leżące na trawie gumowe węże mogą także bardzo utrudniać koszenie trawy. Rozwiązaniem na te problemy jest wózek ze zintegrowanym bębnem. Pozwala on nawinąć i podłączyć wąż do znajdującej się w jego środku złączki. Po wykonaniu tej czynności uzyskujemy praktycznie nieograniczoną mobilność. Zwój nawiniętego węża obciąża konstrukcję wózka, a nie nasze dłonie.
Wózki na węże ogrodowe to niesamowicie ułatwiające życie urządzenia. Jest tak z kilku powodów. Po pierwsze, wygoda transportu – dzięki wózkowi nie trzeba ciągnąć za sobą węża, który potrafi być bardzo ciężki. Ergonomiczna budowa pozwala na łatwe przesuwanie całej konstrukcji nawet po grząskim terenie. Dzieje się tak m.in., za sprawą wygodnego uchwytu oraz odpowiednio skonstruowanych kółek. Tego typu narzędzia są też niewiarygodnie wygodne w obsłudze.
Wózek na wąż ogrodowy z rolką prowadzącą debiutujący w ofercie marki PROLINE (99396) ma wzmocnioną konstrukcję, regulowany kąt pochylenia rączki. Dzięki temu można ustawić ją na wysokości najlepiej dostosowanej do wzrostu użytkownika. Konstrukcja wózka została tak przemyślana, aby już po nawinięciu węża wózek był stabilny, a jego przestawianie w inne miejsce było po prostu łatwe.
Jednak największym udogodnieniem jest mechanizm rolki prowadzącej. To za jego pomocą, samoczynnie w czasie zwijania wąż zostaje równomiernie rozłożony na całej powierzchni bębna. W chwili kiedy korzystamy z wózka bez tego udogodnienia, w czasie zwijania musimy użyć drugiej dłoni, aby korygować miejsce nawinięcia się węża. Jest to czynność mało komfortowa. Raz, że najczęściej wąż po podlewaniu jest wilgotny i w czasie przesuwania po trawie zbiera wszelkiego rodzaju igły, fragmenty obumarłej trawy, które następnie gromadzą się na dłoni użytkownika, to po drugie nawijanie węża wymaga pewnego rodzaju doświadczenia. Zastosowanie rolki prowadzącej całkowicie eliminuje te niedogodności i sprawia, że nawet wielokrotne zwijanie węża jest czynnością przyjemną, którą można wykonać jedną ręką.
Druga nowość Proline to praktyczna prowadnica do węża (99246). Dzięki niej można dokładnie rozplanować rozłożenie węża. Należy umieścić go między ruchomymi rolkami i tym samym uniemożliwione jest samoczynne przemieszczenie się. Tak zabezpieczony wąż na pewno nie zniszczy rabatek czy też nie przesunie się w miejsce, w którym nie chcemy aby się znajdował.
Opady naturalne nie zaspokajają w pełni potrzeb roślin, na szczęście z pomocą przychodzi sprzęt nawadniający marki PROLINE: wysokiej jakości węże, złączki, zraszacze i inne użyteczne akcesoria, takie jak: wózki i prowadnice, które sprawiają, że prace ogrodnicze stają się prawdziwą przyjemnością. Korzystając z rozwiązań marki PROLINE, każdy może znaleźć odpowiednie produkty dla siebie.

www.proline-tools.com.pl

Poprzedni

Płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL® jako ekonomiczna alternatywa dla płyt drewnopochodnych

Płyty gipsowo-włóknowe  FERMACELL®  jako ekonomiczna alternatywa dla płyt drewnopochodnych
Następny
Najwyższa jakość klejenia i spoinowania

Najwyższa jakość klejenia i spoinowania